Okuma Etkinliği - Buzun Anıları (Malazan #3)

Ben muhtemelen Aralık ayının ilk haftası başlarım. Şu an alacak halde değilim. :joy:

3 Beğeni

Hocam sizleri bekleyeceğim ya. Beraber başlayalım bu serüvene.

Benim kitap tedarik edilmiş BKM tarafından. Hem güzel bir fiyata almış olmam (108) hem de 2. kitabın akabinde hemen başlama fırsatım olacağı için (evet, etkinliğe katılacağım deyip, tedarik bekleme ve sonrasında vakit bulamama nedenleriyle katılamadım) güzel bir etkinlik olacak benim için. Emeği geçen (480 ileti okunmayı bekliyor 2. konuda) ve geçecek tüm arkadaşlara teşekkürler.

1 Beğeni

Ne yazık ki bu kitabın etkinliğine katılamayacağım. Bu kadar vasat, sönük, dikkatsiz yazıkmış bir kitap bu seriye yakışmadı hiç… Şaka, şaka :)) İthaki rezilliğinden sonra araya başka kitaplar girmesi sebebiyle, ben vaktim olamayacak yazmaya. Herkese iyi eğlenceler. Hayatta okuduğum en iyi 10 kitaptan biridir.

Ben kaçırmışım nasıl bir rezillik oldu. Hangi ciltte var bu durum. Çeviri ya da baskı ile mi ilgiliydi?

Şu an kitapta okuduğum yere kadar bir gariplik görmedim ben ama bilemedim şimdi.

Sanırım kitabın çıkışının gecikmesini kast ediyor. :slight_smile:

1 Beğeni

Ha… :slight_smile:
Ben de çeviri ya da baskı ile ilgili bir sıkıntı vardı kaçırdım mı dedim.

Rezillik sayılmaz bu. En azından zamanı tam tanımlayıp 1-2 ay gecikmişler. Ya "yakında " deseydiler 2-3 sene beklerdik. :slight_smile:

Bence asıl rezillikler Dune idi, Üç Cisim idi hala yolunu beklediğimiz Uzay Efsanesi Serisi, The Expanse, John Scalzi gibi yılalrdır yolunu gözlediğimiz devam kitapları.

5 Beğeni

merhabalar. buraya yeni katıldım, önceki 2 etkinliği baştan sona okudum fakat dahil olamadım çünkü seriye çok geç başlayabildim. bu etkinliğe katılmak istiyorum ama ne yapmam gerektiği hakkında en ufak bir fikrim yok lütfen bana yardımcı olur musunuz :slight_smile:

genel olarak foruma bir iki saat önce katıldım hatta. uzun zamandır takip etsem de kaydolma vaktini bir türlü bulamadım. :confused:

Vakti geldiğinde veya eğer siz erkenden okumaya başlarsanız spoiler özelliğini kullanarak diğer okuyuculara spoiler olmasın diye fikirlerinizi paylaşmaya başlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bu. Benim tavsiyem, eğer aceleniz yoksa, diğer okuyucuları bekleyerek paylaşımlar başladıkça muhabbete ortak olmanız olur. Bazen bölüm bölüm bazen birkaç bölüm birden fikirlerimizi paylaşıyoruz, aklımıza takılanları daha önce okumuş okurlara soruyoruz, genel olarak böyle. Hoşgeldiniz. :slight_smile:

Teşekkür ediyorum. Evet okumaya az önce başladım şimdiden ilk 30 sayfayı okudum hatta, herkesin okumasını ve başlamasını tercih ederim tabiki. Ama sanırım ben tedarik konusunda o heyecan ile biraz hızlı, davrandım çünkü ithaki ön satış haberini paylaştığı an ben o indirim ile kitabı çoktan almıştım bile :sweat_smile: ilk defa böyle bir deneyim yaşayacağım için heyecanlıyım umarım beni mazur görürsünüz :))

2 Beğeni

İyi okumalar. Sizin tercihiniz hocam, serinin bu kitabı neredeyse çoğu sıralamada ilk sırada yer alıyor. Bakalım neler bekliyor bizleri. Güzel bir etkinlik olacaktır.

1 Beğeni

Bkm’den verdiğim Malazan siparişi aşk olmuş

Hayret benimkisi gönderildi hocam. 2 adet karton kapak almıştım üstelik. Bkm bazen gerçekten saçmalayabiliyor.

Kitap akıyor resmen. bugün 400.sayfaya gelmeye çalışacağım, şu an 360.sayfadayım. Benim dışımda kitaba başlayan var mı acaba :thinking:

350.sayfaya gelene kadar açmayın!

Kovanlar tanrının damarlarındaki kan yoluymuş meğer doğru anladıysam.

3 Beğeni

Doğru.

Hangi Tanrı olduğu aslında ilk kitapta geçiyor ama bu bilgiye sahip olmadan onu görebilmek neredeyse imkansız. O yüzden rereadler çok keyifli oluyor. İlk okumada kaçan onlarca foreshadowing’i fark ediyorsun tekrar okurken.

3 Beğeni

Ben başladım. Şu an 240 a kadar geldim ve soluksuz devam ediyorum

1 Beğeni

230 a kadar gelmeyenler okumasın!!

Tek göz Toc un ölmemesine çok sevindim, karaktere kanım çok ısımmıştı çünkü. Paran giderek önemli biri olmaya başlıyor bakalım ilerleyen zamanlarda ne olacak. Ama ben bu ejderhalar destesini tam olarak anlayamadım açıkcası. Taş işçisi vs. Ne anlama geliyor bana açıklama şansı var mı okuyanların?

1 Beğeni