Okuma Etkinliği - Hero (Homecoming #3)

Ruhban serisinde de ana karakterlerdendi bu cüce kardeşler, ama kol orda mı gidiyordu avcının kılıçlarında mı gidiyordu biraz zorladım hafızayı ama tam hatırlayamadım :sweat_smile: Avcının Kılıçları 2. ya da 3. kitapta kaybetmiş olabilir.

2 Beğeni

Harita nefis.
Kiralık Kılıçlar Damara ve Vaasa’da geçiyor, bir ara oku bence. Hatta bu kitapta Jarlaxle Entreri’yle konuşurken atıfta da bulunuyor o üçlemede kiolaylara.
@Vordue Pikel’in kolu Karanlığın Kuşatması kitabında gidiyor. Bir buz devinin attığı kaya hallediyordu sanırım.

2 Beğeni

O kadar önce miydi ya :thinking: Ama buz devi deyince hatırladım aynen buz devi kapışması olmuştu :grinning_face_with_smiling_eyes:

1 Beğeni

Witch-King/Patriarch’ı kesinlikle okuyacağım. Demin Chapter 3 veya 4’te Artemis ve Jarlaxle arasında geçen ihanet muhabbeti hiçbir şey ifade etmedi. Demek ki o olay bu kitaplarda yaşanmış. Salvatore sağ olsun, yine de iyi bir özet geçti. :slight_smile:

Pikel taa Karanlığın Kuşatması’ndan tanıdığımız bir karakter miydi ya? Kafa gitmiş abi, ne onu ne de kolunun koptuğunu hatırlıyorum. 1000 Orcs’ta karşılaşınca aa ne sevimli, demiştim. :slight_smile:

Bu arada Yvonnel’i gerçekten iyi yazmış Salvatore. Sıradışı bir drow, hatta Lolth’a falan da biraz sitem ettiğini sezmeye başladım. Minolin Fey’e gösterdiği şefkatli davranışları da helal olsun dedirtti.

1 Beğeni

Prologue ve ilk bölümü ittire kaktıra okudum.

Drizzt’e plot armor diyoruz (diyor muyuz?) ama Regis’te de “Salvatore armor” var anasını satayım. Kıçı kırık buçukluk yakında Faerun’daki en güçlü eleman olursa şaşırmam herhalde. Resmen büyük gazla başladığım kitapta 2 bölümde uykumu getirdi şerefsizler. :triumph: (bu burnundan hava çıkartan ikonun isminin triumph olması çok saçma değil mi ya? herif burnundan öküz gibi buhar çıkartıyor ama ikona triumph demişler?). Tamam, sakinim.

Sevmediğim iki karakteri okumak gerçekten sıkıcı idi. Üstelik ana hikayeye de şimdilik sıfır katkı yapıyor. Tek güzel yanı onlar bir şey yaparken “tam da şu anda Bruenor Gauntlygrym’e girdi” filan diyerek eski olayları hatırlatması oldu.

1 Beğeni

Sen pek beğenmeyeceksin galiba bu kitabı, Regis/Wulfgar storyline’ı gidişata bakılırsa kitabın üçte birini kapsayacak gibi. :upside_down_face:

Ben yine de o yan öyküden de umutluyum; kitabın sonuna kadar Regis’in Hobbit Köyü’ndeki aşk macerasını okumayacağız muhtemelen. Salvatore reyiz yine bir pislikler örüyor. Bakalım…

2 Beğeni

Biraz daha sabret, diğer olaylar da yavaş yavaş dahil olacak 3. chapterla. O ikisinin macerası enteresan şeylere gebe.

Aynen.

2 Beğeni

Neyse, sizin tavsiyelerinizle ön yargılarımı bırakarak devam edeyim yoksa gerçekten 2 ileri 1 geri olacak.

Bu Afafrenfere’i okuyunca aklıma geldi. 15 yıl filan önce bir arkadaşla sanırım Baldur’s Gate oynuyorduk (ya da Ice Wind Dale idi bilemedim). Normalde 6 karakter oluyordu ama biz 2 karakter seçtik. Birisi monk, diğeri de wizard idi. Monk’un hayvan gibi def’i vardı. diğeri de Level 20 wizard idi, prismatic orb filan atabiliyordu.

Biz monk’u ortada dolaştırıp elemanları toplayıp, sonra kenardan prismatic orb sallıyorduk, tek atışta 5-10 monster ölüyordu. :slight_smile:

2 Beğeni

Haha, triumph derken emojiyi kastettiğini şimdi çaktım. Wulfgar’ın savaş çığlığını falan mı kastediyor acaba demiştim ilk okuduğumda. :slight_smile:

:face_with_head_bandage: bu ne? Ne zaman kullanmak gerekiyor bunu?

“Arkadaşlar, bugün kafamı yardım.”

2 Beğeni

Ork sopası yedim falan demek lazım. :smiley:
@isos81 Sizi gidi expoitçiler. :slight_smile:
Bu arada Afafrenfere’nin bir ejderhayı öldürmesiyle ilgili bir referans göreceksiniz. Dilerseniz oraya geldiğinizde detaylandırırım.

2 Beğeni

Ben geçtim orayı, önemli bir detay mı vardı ki?

1 Beğeni

Bir tane white wyrm mi ne öldürmüş, onu mu diyorsun? Sanırım Companions kitaplarında oldu çünkü özetlerden böyle bir şey okudum diye kalmış aklımda.

2 Beğeni

Evet, o. Oğul ejderhayı öldürmüş, baba ejderha kaçmış.

Evlat acısı gibisi yok, o gün bugündür kimseyle konuşmuyor.

1 Beğeni

Güzel bir dövüştü, koca beyaz ejderhayı çıplak elle öldürmüştü. Ama asıl olay şu; o sırada Afafrenfere’nin bedenini zamanında Entreri’ye meydan okuyup yenen Büyük Usta Kane kontrol ediyordu. Kiralık Kılıçlar’ı okurken bu açıdan bakarsın olaya. :slight_smile:

1 Beğeni

Hobaa. Kane kim hocam?

Eski Damara Kralı Gareth Dragonsbane’in yol arkadaşlarından biri. İnanılmaz güçlü bir monk, şu anda da Sarı Gül Tarikatı’nın Grandmaster’ı. Drizzt ile kapışmasını görmek isterdim ama sanırım Drizzt dayak yer. :smiley:
Kiralık Kılıçlar’da vs. çok bahsi geçmiyor bu grubun, başka yazarlar onları anlattı mı bilmiyorum ama bu Gareth ve arkadaşları da aynı Salonun Yolarkadaşları gibi maceracı bir grup, ve güçlüler de.

They’re from the first and second edition of Dungeons and Dragons, a set of game modules for DMs to run, but are set in the forgotten realms, so Salvatore used them as a cameo!

1 Beğeni

Peki bizim CotH gibi veya Sarı Gül Tarikatı gibi güçlü, ama kötücül bireylerden oluşan bir grup var mı bildiğin? Bunların maceralarının anlatıldığı bir seri?

Bregan D’aerthe’yi saymıyorum, fazla büyük.

1 Beğeni

Bildiğim yok maalesef. Ama güzel olur eğer varsa, biraz da gore eklendimi :smiley:

1 Beğeni

Abi bir tane monk ejderhayı nasıl öldürebilir ki, hem de çıplak elle diye düşünmeden edemiyorum. Sonra hatırladım, yine yukarıda bahsettiğim oyunda bir ejderha vardı. Ben bir tane dandik büyücü ile buna exterminate mi ne (tamamen yok ediyor, zaman çarkındaki serateş gibi) ondan atmıştım. Herhalde bi 20 deneme sonra saving throw tutturamayıp yok olmuştu koca ejderha. :sweat_smile: Ama kötü yanı, yok olduğu için loot bırakmamıştı. :cry:

Yine de çok saçma geliyor bana hala. Ejderha bu monk’u pençelerine alıp gökyüzünden bıraksa ölmez mi ya? Bir türlü inanamıyorum nedense. :smiley:

Afafranfere de o bu tarikata üye değil mi? Hatta oraya gidiyordu sanki… (artık chapter i nasıl umursamadan okuduysam…)

1 Beğeni

Spoiler vermek istemiyorum, ama Diyarlardaki en güçlü savaşçı olabilir kendisi. İsmi geçince korkan ejderha mı istersin, 3 tanesiyle aynı anda dövüşüp onlara hasar vermesini mi. Sadece irade gücüyle yaşlılıktan ölmeyi bıraktı adam, sıradan bi monk değil. :sweat_smile: Yarın o beyaz ejderhayla dövüşünü bulur eklerim buraya, fikir verir. Şaşıracaksın. :+1:

1 Beğeni