Okuma Etkinliği - Hero (Homecoming #3)

Kane’den bahsediyorsun değil mi, Afafranfere değil?

Valla monkların def statları çok yüksek diye biliyorum. Atk nasıldır bir fikrim yok. Şu d&d statları var mı elemanın? Cr rating’i ve Elminster vs’sini merak ettirdin akşam akşam. :smiley:

1 Beğeni

2e’de level 17 monkmuş, ama yeni editionlarda 30. level olduğunu iddia eden bir eleman var. Candlekeep forumunda demin bu konu üzerine komik bir muhabbet okudum. Resmi statları yok, ama tek başına 3 tane ejder tokatladıysa sağlam bir kardeşimizmiş. :slight_smile:

Kitapta nereye geldiniz arkadaşlar? Ben Part 2’ye geçtim demin.

Drizzt ne yazık ki hâlâ her şeyin komplo olduğuna inanıyor, çekilmez bir tip oldu çıktı başımıza. Gram zevk vermiyor bu olay artık, çünkü çok uzadı. Sorun sandığımızdan çetrefilli çıktı, ama bir umut çözülecek yakında. Tek dileğim % 40 barajından önce gerçekleşmesi.

Çünkü kitapta hâlâ asıl konuya geçemedik. Dört storyline da başına buyruk takılmaya devam ediyor, ne düşman belli, ne amaç.

Drizzt’i akıl hastanesine kapattılar, psikoanaliz uyguluyorlar; Regis/Wulfgar Hobbit Köy’de boş işlerle uğraşıyorlar; Yvonnel teenager triplerine girdi, Damara storyline’ında henüz heyecan yok.

Artık bu dağınıklık toparlansın istiyorum. Part 2’de belirginleşmeye başlayacak konu herhalde.

2 Beğeni

Benim dün halı saha maçı vardı, akşam pert olmuştum devam edemedim. Chapter 2’deyim hala ama bugün ilerlerim sanırım.

1 Beğeni

Bu kitapta da bir fikrimiz olucak Kane’e dair, az sabredin.
@Abraxas Az çok ortaya çıktı plot, %46dayım ben. Çözülmesi bence en az %60 ne yazık ki, ama hareketleniyor kitap. Yvonnel de ortada yok daha, ama karakteri hidayete erecek böyle giderse. :sweat_smile:
Düşmanın kim olduğuna dair iki teorim var ama ikisi de zayıf ve aleni tahminler. Umarım Salvatore abi yeninden iyi bir düşman çıkarır.
Bu arada Entreri fazla ponçik olmamış mı? Garipsiyorum. :smiley:

2 Beğeni

İlk kitapta da sevmedim, bunda da varmış, yine sevmeyeceğim.

Sallamasyon bir tahmin yapayım: Bütün bunlar Lolth’un oyunu, tek bir amacı var, Drizzt’i champion’ı yapmak. Faerzers mi (niye hatırlayamadım bu zıkkımı?) filan da hikaye. Demo’yu göndermesi de hikaye. Yani hikaye derken hepsi onun ağının bir parçası ama olan her şeyin tek amacı Drizzt’i ele geçirmek.

Salvatore CB’ye kıyabilseydi belki Drizzt kafa karışıklığı ile CB’yi kesip chaotic evil’a terfi ederdi ama hem CB’nin ölmesi hem de Drizzt’in CE olması imkansız. :slight_smile:

2 Beğeni

Drizzt’e kıyamam ki, mahvolur CB’yi keserse, bi daha pala almaz eline. Harika plot twist olurdu ama. :face_with_hand_over_mouth:
Bu kitapta Drizzt biraz daha kontrollü, ve o deliliğin tedavi süreci çok leziz olacakmış gibi bir his var içimde. Faerzress ve Lolth hakkındaki tahminlerin tutabilir, Yvonnel üzerinden hareket edebilir Lolth, bence Lolth’un seçilmişi/avatarı gibi bir şey zaten Yvonnel.

2 Beğeni

Hafif spoiler, ona göre:

Lolth’un umrunda değil Drizzt. Hepsi Yvonnel’in Drizzt’i kırmak için Menzo’dayken aklına yerleştirdiği bir suggestion yüzünden: “her şey hayal, bir demon’un oyununda piyonsun.” Salvatore Inception’ı izlemiş yani. :slight_smile:

Yvonnel’in amacı Drizzt’in aklını iyice kaçırıp CB’yi öldürmesi, sonra Menzo’ya geri gelmesi ve onun plaything’i olması.

1 Beğeni

İşte ben bunun Yvonnel değil, Lolth’un amacı olduğunu düşünüyorum.

Bu açıdan bakarsak da yine dediğimi destekler bir durum gibi görünüyor. Tabii, @Abraxas’ın da dediği gibi, belki de tamamen Jarlaxle’ın Yvonnel’i gaza getirmesi sebebiyle olmuştur, Lolth’un parmağı yoktur.

Yine de ben taaaa Demo’nun Abyss’ten Faerun’a gelmesi, Faerzress’in zayıflaması filan… Ta en başından beri bunları Lolth’un sırf Drizzt’i kontrol etmek amaçlı yaptığını düşünüyorum. Örümcek Kraliçe Lolth’a da bu tür bir plan yakışır zaten. :smiley:

1 Beğeni

Ben bu işte Lolth’un parmağı yok diye düşünüyorum.

Yvonnel Lolth’un seçilmişi ama avatarı değil. Tamamen kendine has bir karakteri var; anıları mesela Yvonnel Eternal’dan geliyor, ama başkaldıran, revolutionary kişiliği olsun, hatta Lolth’a tapınmayla dalga geçmesi olsun, Menzo’dan bıkması olsun. Üstüne Drizzt’e yerleştirdiği o suggestion’dan pişmanlık duyması olsun; bu detaylar onun Lolth’un bir parçası olmadığını gösterir nitelikte.

Lolth’un ayrıca bu kadar büyük olayları sırf Drizzt’i oyuna getirmek için tasarlaması da gülünç olurdu. Koskoca tanrıça, daha büyük bir oyun oynuyor bence. Demo’yu falan çağırırken Gromph Drizzt olayda yoktu bile.

1 Beğeni

Sizin buraları okuyorum arada :grinning_face_with_smiling_eyes: o başlıktan değil de bu başlıktan yazayım dedim o yüzden daha iyi hatırlayanlarımız çıkar diye.

Kristalin Hizmetkarı ile başlayan seride, yanlış hatırlamıyorsam ilk kitabı yani Kristalin Hizmetkarında, Jarlaxle’ın rolü baya baya başrol gibiydi sanki. Tabi başrol Entreri idi okeyim ama Jarlaxle’ın rolü diğer kitaplarda görmediğimiz kadar fazla idi. Serinin kitaplarını karıştırıyor olabilirim, o konuda emin değilim ama genel olarak üç kitabında da ciddi Jarlaxle rolü vardı hatta asıl bu seride adam gibi tanıdık gibi olmuştum sanki karakteri ( bende çok severim kendisini :smiley: )

Bu kitap zaten önce canon seriye dahildi, sonra bunu seriden ayırıp Kiralık Kılıçlar diye ayrı bir seri oluşturup 2. ve 3. kitabını basmışlardı. Entreri ve Jarlaxle ağırlıklı, okuması keyifli bir seri olmuştu. Arada kaçtı ise geriye dönük okuyacak boş vakit olursa üst sıralara yazılabilir.

3 Beğeni

Sanki kendinden de bir parça var gibi hissediyorum ben, hem fazla güçlü olması hem de oldukça sıradışı olması. O yüzden slash koydum, böyle ikisinden de biraz var gibi. Bakalım bakalım, elbet cevap alacağız. :slight_smile:

2 Beğeni

Ben de %46’ya geldim. Haklısın, konu belirginleşmeye ve storylineların en az ikisi kesişmeye başladı.

Kane’in olaya dahil olması da güzel oldu. :black_heart:

Ben bir de ejderha kızkardeşleri okumaktan çok keyif alıyorum, hem şakacılar, hem aşırı güzeller, zekiler ve güçlüler. Tuz biber oluyorlar Jarlaxle’a. :slight_smile:

2 Beğeni

%51’de çözülüyor bu tartışma, soru işareti kalmıyor. :slight_smile:

1 Beğeni

Okudum evet, açıklama orads. Ben hâlâ tam emin değilim ama. Riftwar’da kendini ve dünyayı anlamaya çalışan tanrı konsepti vardı, kendinden bir parçayı fanilerin içine koyarak yapıyordu. Aklım ister istemez oraya gidiyor. Yine de o açıklamada kalırsa şaşırmam. 54-55’e gel de dövüş gör. :smiling_imp:

1 Beğeni

Bugün bayağı bir boş zamanım var, yardırarak okuyorum. Oraya gelince konuşuruz gene. :crossed_swords:

1 Beğeni

Vay arkadaş, gidin çalışın ya neden kitap okuyorsunuz? :cry:

Aslında ben de boşum da nedense elim gitmiyor. NFT oyunlarına sardım birkaç haftadır, iyi de kazandırıyor. Gözümü alamıyorum ekrandan. :joy:

2 Beğeni

:grinning_face_with_smiling_eyes: Çalışmayacam işte! Kitap okuyacam! Patrona böyle söyledim aynen.

1 Beğeni

Benim işler durgun, ense yapıyorum bu aralar. :sweat_smile: Gizli bilgi değilse şu nft oyunları hakkında bilgi sahibi olmak isterim. Bu aralar ekstra gelire hayır demem. :slight_smile:

Peki patron duydu mu seni? :joy:

1 Beğeni

Tam patron cevap veriyordu, uyandım. :slight_smile:

1 Beğeni

Tabii ki glzili bilgi değil ama riskli haliyle.

Bizim oynadığımız oyun Farmersworld. Aslında bu oyunları Ponzi ağına benzetiyorum ben, bu da Çiftlik Bank’ın benzeri. Erken girenler iyi kazanıyor ki onlardan birisi de benim. :slight_smile:

Oyunda et, odun veya altın üretiyorsun. Bunlar için nft’ler var. İşte et için balık oltası, balık ağı ve balık gemisi var, odun için taş balta, balta, testere vb. var.

Tarla ekebiliyorsun ya da ahır veya kümes kurabiliyorsun.

Ben geçen hafta biraz birikimim + kredi ile girdim. Bir hafta sonra 3’e katladı kazanç, krediyi kapattım hemen. Ama bazı arkadaşlar mesela yanlış yatırım yaptı %50 eridi yatırımları. Tekrar toparlar ama ne kadar beklerler bilmiyorum.

Sorularınız varsa memnuniyetle cevaplarım. Şu adresten de oyundaki aletlerin fiyatlarını takip edebilirsiniz: https://fw.f12key.xyz/

Not: üstü çizgili W Wax demek, şu anda WasUsd paritesi 0.83 yani 1 Wax 83 cent (ama sürekli değişiyor haliyle)

1 Beğeni