Okuyorum (Görsel Başlık)

18 Beğeni

Denizin Kanı - Tarık Dursun K.

Dolunayla güneşin sabah yüzünden kavgalaştığı, sensin bensin diye çekişip savaştığı saatlerde Kara Ada’dan kasabaya adam bağrışmaları, kadın kahkahaları duyulur. Bir süre gider, sonra kadın kahkahaları kesilir, yerini acı adam bağırışmaları alır; sonra o da durur. Sessizlik, açılmış, yoğulmuş her yerde yürümeye başlar. Kasabalının kanı donar.

13 Beğeni

Tam metin olmadığını bile kahrola okuyorum, iyi ilerliyorum şimdilik…ah Altın Yayınevi ah, bu gerilim ve heyecan dolu kitaba bu yapılır mı :frowning:

24 Beğeni

olagan işler

Goodreads’a göre bu yıl hedefin gerisinde kalmışım. Bu nedenle kısa ve nispeten kolay bir kitap seçtim. Bu arada bana okuma alışkanlığı kazandıran ve sevdiğim yazarlardan biridir Reşat Nuri Güntekin. Sanırım kısa hikayelerden oluşuyor.

15 Beğeni

Ahmet Mithat- Çingene

21 Beğeni

24 Beğeni

20 Beğeni

Melih, lutfen bu kitaptan bir kaç sayfa tanıtım yapar mısın ? Bu kitap gerçekten Namik Kemal’in Londra’da çıkardığı gazetelerden mi oluşuyor ?

1 Beğeni

Akşam eve geçince atayım :slight_smile:

1 Beğeni

13 Beğeni

1 adet gönderi şu konuya taşındı: Kitap İçerikleri Paylaşım ve İstek Bölümü

KİNG yazara tabii ki de tadelle KİNG SİZE yakışır dedim. Kahvesiz olmaz. :stuck_out_tongue:

26 Beğeni

Türkiye’nin 1960’lı Yılları - Derleyen: Mete Kaan Kaynar

Esasında kitabı okumaya başlayalı bir - iki gün oldu. Kitabın sunduğu panorama içerisinde 27 Mayıs ile başlayan 60’lar 12 Mart ile son buluyor.

17 Beğeni

Bu kitaba aslında bir kaç gün önce başlamıştım. Macbeth’le ilgili olduğunu öğrenince bırakıp Macbeth’i okudum. Şimdi atıfları anlıyorum. Daha iyi bir okuma oluyor. :grin:

25 Beğeni

Normalde Düşyılanı kitabına başlayacaktım ama hakkında hiç de iyi yorum duymadım. Bu yüzden Stepford Kadınları’na geçiş yaptım. Bakalım…

32 Beğeni

25 Beğeni

Tek farkları daha kibardılar. Siyaset hep aynı.

1 Beğeni

19 Beğeni

Niye tam metin basmamışlar acaba :thinking:

1 Beğeni

19 Beğeni