Okuyorum (Görsel Başlık)

17 Beğeni

19 Beğeni

23 Beğeni

13 Beğeni

Bu Thomas Mann’ın Büyülü Dağ kitabının kapağı değil mi?

1 Beğeni

Google’dan baktım, öyleymiş. https://images.app.goo.gl/AYBizKC1HGDtQccw9

1 Beğeni

İkiz kitap kapakları başlığında, bir de “Böyle Buyurdu Zerdüşt” kapağı var. Aynı kapak 3 kitap :smile:

1 Beğeni

16 Beğeni

17 Beğeni

18 Beğeni

17 Beğeni

19 Beğeni

Buzun ve Tuzun Rotası- Jose Luis Zarate

Arka kapak yazısında “Dracula göndermeleri yapan kuir bir roman” denilmiş.

Yazar yazdığı ön söz de Arthur Gordon Pym için “lanetli yolculuk” Moby Dick için de “öfkeli yolculuk” tanımları yapmış.

Arka kapak yazısı “Tuhaf” ve tekinsiz bir hikaye vaat ediyor umarım öyledir. :slight_smile:

SONRADAN EKLEME:
Kitap üç bölüm ve birinci bölüm yaklaşık 90 sayfa, birinci bölümü okudum. Bu kadar okumuşken kalanını da okurum ama çoğu zaman bu diziden kitapları okudukça bazı istisnalar hariç bu dizinin kitaplarına boşuna para verdiğimi düşünüyorum.

Muhtemelen 61. kitap ile Karanlık Kitaplık’ı dizi olarak toplamayı artık bırakacağım. Dizii olarak topladığım Modern ve Pangea’dan sonra bir ithaki kitap dizisi ile daha vedalaştım.

23 Beğeni

Aynı durumdayız. Son kale BKK kaldı.

2 Beğeni

O kale Cam Kule, Rama, Hiçi ile düşmez ama bu kitaplar basılana kadar araya bir sürü ilgisiz kitap basılırsa düşer. Ben ithakinin yerinde olsam bu yıl 12 bkk basarım ve yarısını beklenen kitaplardan basarım. Milletin ilgisi sönerse geri canlandırması zor olur. Zaten 3 alakasız 1 alakalı basıyorlardı, bunu 1’e 1 şeklinde yaparsalar bu yıl bkkdan gol yemezler.

Not: Alakasız bkk derken klasiklik anlamında diyorum.

4 Beğeni

14 Beğeni

Toraman - Hüseyin Rahmi Gürpınar

17 Beğeni

22 Beğeni

Jules Verne ve gotik romantizm, ilginç. :smiley:

Hoş bir bilgi öğrendim. Bram Stoker, Dracula kitabını Karpatlar Şatosu’ndan ilham alarak yaratmış. :blush:

24 Beğeni

18 Beğeni