Okuyorum (Görsel Başlık)

Rica ederim. Gerçekten okumayı rahatlatıyor.

2 Beğeni

9 Beğeni

İyi okumalar şimdiden :slight_smile:

2 Beğeni

17 Beğeni

Marcus Aurelius okudukça insanlığınızdan şüpheye düşüyorsunuz. Kişisel gelişimin el kitabı gibi. :sun_with_face:

16 Beğeni

Fakat o kapak nedir?

2 Beğeni

Düşünüyor işte ne yapsın :joy:

3 Beğeni

Farklı yüzyılda düşünüyor. Sorun o. :slight_smile:

Marcus Aurelius:
image

6 Beğeni

Bu yüzyılda bu şekilde düşünüyor :upside_down_face:

5 Beğeni

🫶🏻🫶🏻🫶🏻🫶🏻

34 Beğeni

31 Beğeni

İri Memeler ve Geniş Kalçalar - Mo Yan

23 Beğeni

Tobe tobe. (20kkkk)

1 Beğeni

Her feodal toplumda iri memeli geniş kalçalı yoksul kadınlar çoğunluğu oluşturuyor. Biz örneğin artık bir tarım toplumu değiliz, ama yoksulluk, çok sayıda doğum ve büyük ölçüde tarım toplumu gibi besleniyor olmamız dolayısıyla bizim ülkemiz için de bu tanımlama kısmen hala geçerli.

Bu arada kitap çok iyi, Hikayenin arka planında tarihi gerçekler var. Şimdilik çok başlardayım ve “şeytanlar” - (Japonlar) hikayenin geçtiği bölgeye yeni gelmeye başladılar. ÇKP bir direniş ağı kurmaya başlamış ama Kuomintang kadar güçlü değiller ve işgalciye küçük gerilla birlikleri ile saldırıyorlar. Kitabın bu sayfalarında hikayenin ön planında bir kadının ve bir eşeğin doğumu anlatılıyor, arka planda ise Japon işgalcilerin katliamları ve ÇKP’nin henüz Halk Kurtuluş Ordusuna dönüşmeden önceki partizan savaşçıları var.

Bu kitabı beğeneceğimi daha okumadan önce biliyordum ve şimdilik öyle gözüküyor. :slight_smile:

10 Beğeni

30 Beğeni

32 Beğeni

İlk distopik romanlardan bu kitap. Şimdiden çok beğenerek okuyorum. Ayrıca 1984, bu kitaptan ilham alarak yaratılmış.

37 Beğeni

Bir ekleme de ben yapayım, :slight_smile:

Yine öyle mi bilmiiyorum ama bazı politik çevrelerde "eğitim çalışmaları"nda da kullanılıyordu bu kitap. :slight_smile:

5 Beğeni

30 Beğeni

28 Beğeni