Okuyorum (Görsel Başlık)

Siyah Kan okuduğum ilk Grange kitabıydı ve çok beğendim. Hemen peşine bir tane daha diyerek Leyleklerin Uçuşu’na başladım.

23 Beğeni

20 Beğeni

Tahmin ettiğimden uzun sürdü. Hocam kitap ortalama-güzel arası bece. Ilk %30-35lik kısmı neredeyse hiç aksiyon yok, kendi dünyasına alistiriyor ve bence en zor kısmı da burası. Kitapta o kadar fazla uydurma kelime ve Japoncadan seçme kelime varki ne okuduğunu başlarda anlamak çok zor. Ateş e Ateş demiyorlar bilmemneku diyorlar :rofl: %35-%65 arası acayip akıcı bol bol tansiyonun yüksek olduğu kisimlar daha sonrasi da bu enerji ortalara doğru geriliyor. Temelde bu iniş çıkışların en büyük sebebi hikayenin zirveye ulaştığı noktalar kitabin ortasında. Diğer yarısında da zirve olaylardan sonra neler olduğu gibi dusunulebilir. Eğer bu senin için sorun değilse kitaba bayılırsın zira kitap Unsouled serisini biraz andırıyor. Şu uydurma kelimeler bütün zevkimi baltaladı. Bir kaç saçma plot ilerlesin diye eklenen kısımlarda maalesef heves kırıcı örnek spoiler icinde yazayım.

Bir sahnede ana karakterin annesi zor durumda ve yenemeyeceği bir düşmana karşıyken(düşman elit askeri birlikten bildiğin komando)5-6 yaşlarında velet saldırıp düşmanı kesiyor.

Dünyası da bir garip. Teknoloji var bildiğin savaş uçakları falan var ama bizimkiler dağ köy ortamına çekilip kılıç, fantastik teknikler vs çalışıyor. Bana hunter x hunter evrenini anımsattı. Avatar a da çok benziyor. Filmi çıkarsa güzel olabilir. Fakat çok fazla olay var yani hakkını da veremezler belki 2 part şeklinde.

3 Beğeni

İnceleme için sağol hocam, orta öncelik olarak not alıyım. Kitap eğlendirdiği sürece detaylara çok takılmam, bu türü çok ciddiye almıyorum çünkü. :smiley: Genel olarak beğenmişsin, ben de beğenirim bence. :+1:

2 Beğeni

15 Beğeni

21 Beğeni

20 Beğeni

15 Beğeni

12 Beğeni

Yazarın okuduğum 3. kitabı. Aralarında en sevdiğim “Yukarıda Ses Yok” oldu. Yalınlığını, suskunluğunu, karakterlerin kafa karışıklığını sevdim.

20 Beğeni

13 Beğeni

20 Beğeni

25 Beğeni

Ijon Tichy en sevdiğim karakterlerden birisi. Bu kitapta da çok ilginç bir durumla karşı karşıya kalmış. Bakalım üstesinden nasıl gelmiş.

25 Beğeni

17 Beğeni

19 Beğeni

İşyerinde okumaya devam. Boşta kaldıkça okuyorum ama çok beğendim. Bayağı emek verilmiş.

17 Beğeni

“Entelektüel Fatih Bir Osmanlı Sultan Padişahı Mehmed” diye okuyan bir ben mi varım :confused:

8 Beğeni

Ben de ilk okurken öyle okumuştum :shushing_face:

1 Beğeni

13 Beğeni