Önerdiğiniz Bilgisayar Oyunları


(Barışcan Bozkurt) #12

Torrentleyeyim ifadesinin yanlış olduğunu düşünüyorum. Param yok savunmasını da doğru bulmuyorum. Güncel oyunları çalıştırabilecek bir bilgisayara sahipsen zaten para verebilecek imkânın vardır. Eğer bilgisayarın güncel oyunları çalıştırmıyorsa çok düşük fiyatlara çok güzel oyunlar alınabiliyor, sadece ara sıra indirimleri kontrol etmen yeterli.
Niyetim tartışmaya sürüklemek değildir, iyi oyunlar dilerim.


#13

MMO seviyorsan ki uzun soluklu can sıkıntısını gidermede birebir: Guild Wars2’yi öneririm.
Yine Paladins de para gerektirmeyen çok güzel bir Overwatch benzeri oyun.
Paraya kıyarım dersen PUBG, Black Desert, Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege, Overwatch tavsiye ederim.

Rekabetçi ya da MMO oynadığım için önereceğim oyunlar hep bu çevreden olacak. Bunların dışında bir strateji oynarım ondan bir öneri olarak Red Alert 3 harikadır, iki üç gün seni bilgisayar başında tutabilir.


(Can) #14

En saçma korsan oyun argümanı. Parası iyi bir bilgisayara yetmiş geriye parası kalmamış olabilir. Parasını bilgisayara değil de oyunlara harcayıp eski veya sevmediği tarz oyunları oynamak zorunda kalmak istemeyebilir. Her ne olursa olsun kimse torrent ile uğraşıp crack ile diğer sorunlarla uğraşıp zaman kaybedip yerine para verip güzel güzel tek tıklamayla steamden indirip multiplayer da oynamayı düşünemeyecek kadar salak değil.


( tansel) #15

Arkadaşlar tamam paranız olmayabilir, torrentten indirip o şekilde de oynayabilirsiniz fakat şunu da söylemeden edemeyeceğim. Neredeyse 20-25 senedir oyunlarla haşır neşir biriyim, zamanında paramız yokken, hatta torrent bile bilmezken çok korsan cdci gezip de oyun aradık, böyle forumlarda tavsiye oyun sorduk, takip ettik, az oyun dergisi biriktirmedik. Fakat böyle oyun söyleyin de torrentten indireyim diye bir halt yiyormuşuz gibi de böbürlenmedik. Yazdığınız şey ben alenen hırsızlık yapacağım, bunu tüm forumla paylaşmak istiyorum, bana oyun önerin de hırsızlığıma ortak olun demekten farksız. Hiç torrent falan karıştırmadan oyun önerisi istiyor olsanız forumdaki tüm oyunseverler tereddüt etmeden önerecektir size. Oyunu ne şekilde elde ettiğiniz sizin vicdanınıza kalmış. Zaten oyun dünyasıyla gerçekten ilgiliyseniz ileride bir iş güç sahibi olduktan sonra parasını veripte almak zor gelmeyecek o zaman, bir bakımdan oyunlara para harcayarak sektörün devamlılığı sağlayanın kendiniz olduğunu fark edeceksiniz. Hiçbirimiz hiçbir şekilde para harcamayıp torrentten sağdan soldan çekiyor olsak zaten bir zaman sonra torrentten indirecek oyun da bulamayacağız. Neticede oyunlar da bir ticaret aracı durumunuz olunca parasını verir alırsınız, durumunuz olmadığında da bana göre en doğrusu korsan oynadığınızı sadece kendiniz bilmenizdir çünkü yaptığınız şeyin temelde herhangi bir yerden bir şey çalmaktan farkı yok, ileride yine durumunuz olur yine parasıyla almaya çalışırsınız. Steam kullanmaya başladığımdan beridir zamanında korsan oynadığım oyunları indirimde bile olsa almaya özen gösteriyorum ben mesela. Ama böyle torrentleyeyim falan hoş olmuyor.


#16

Firewatch

Karakterimiz henry gecmisini arkasinda birakip insanlardan uzak ormanda korucu olmaya karar verir. Cikan yanginlari ihbar edicek ve baska hicbir sey yapmayacagi bir is ama telsizden konustugu baska bir korucu olan arkadasi delilah la arkadasligi ilerlerken ormandaki tuhaf olaylarda onlarla birlikte ilerler.

Bencee 8/10 bir oyun, hikaye odakli grafikler guzel, 3 4 saatlik guzel bir deneyim sunuyor


#17

@_restlessness
@JCDenton

Ahlak hocaları siz önce bir insan yanlış yaptığı zaman onu yerin dibine sokup, kendinizi övme sorununuza çözüm bulunuz. Parası olmadığını açıkça yazmış ayrıca kitaplık resimleri bölümüne girin Esra’nın yorumuna bakın, bir kitaplığı bile olmayan ve hayalini kuran bir insan var karşımızda yani iyi bilgisayarı varmış da yokmuş da niyet okumanın alemi yok. Ülkenin koşullarından bihabersiniz anlaşılan.

Korsan olayına hepimiz karşıyız fakat ortada bir yanlış varsa bu şekilde çirkin bir yorumla değil güzel bir dille ‘arkadaşım bu yaptığın doğru olmuyor, kötü örnek olmayalım.’ demeniz gerekirdi, düpedüz hırsız demişsiniz. ‘Halt yiyor gibi böbürlenmek’ ifadesi hiç yakıştı mı?

İnsanları hata yaptıkları ilk anda yerin dibine sokmaya çalışmanız çok üzücü ve düşündürücü bir durum.


Bugün Ben Şunu Öğrendim:
#18

Dolar bu derece yükselirken, bandrol ve vergi fiyatları bu kadar fahiş bir duruma gelmişken sırf isim vermek istemediğim oyun dağıtıcısı firmalar bu yükselişlerden parasına para katsın diye nasıl orjinalliği savunuyorsunuz anlamıyorum. Kitapda korsanı asla savunmam ama bırakın oyun sektöründe oyunu dolar ile alanlar para kazandırsın oyun şirketlerine. Zaten ülkemizde de ciddi bir miktarda orjinal oyun kullanıcısı var. Şimdi burada bir arkadaş torrentden bahsetti diye yüklenmek nedir.
Klasik seviyorsan Commandos.


(Esra) #19

Bilgisayarımın performansı çok iyi değil. İşi 86 bit’e güncellemem kurtarıyor.


(Esra) #20

Ben bir öğrenciyim. İşim yok ve ailemden para isteyemem. Kitap alırken bile çok alıyorsun diyorlar. Kendinizi haklı göstermeye çalışırken terbiyenizi bozmuşsunuz. İlerde bir işim ve durumum olursa elbette kendi paramla alırım. Söylediklerinizde sizi haklı bulmuyorum.


(Esra) #21

Artık kimseden yorum istemiyorum. Hatamı kabul etmiyorum ancak ömrümde yemediğim hakaretler yedim buradan. Lütfen artık kimse kimseye yorum yapmasın.


(Barışcan Bozkurt) #22

Anladım. Ben kötü bir şey demek istemedim. Elbette biriken parayı kitaba harcamak daha faydalı. Umarım ilerde durumlar düzelir.


#23

300 liralık oyuna indirim yapsan kaç yazar ??? …


(Serkan) #24

Dolar bu durumdayken indirimler dışında hiç bir şey alınmaz. İndie oyunlar bu konuda açığı iyi kapatıyor.


(AliCagan4235) #25

Durumuna gerçekten üzüldüm,. Oyuna para vermek istemiyor olabilirsin. ki bende torrent kullanıyorum. Bu konuda arkandayım.


#26

Madem Esra’yı destekliyorsun, hangi gerekçe ile @_restlessness in yorumunu beğendin acaba? İnsanların hakkını yemeden bir çözüm üretmek daha sağlıklı olacaktır.

@EsraB50 hakaret eden kişinin problemidir, üzülecek bir yanlışınız yok ortada, kaldı ki hepimiz insanız ve her an hata yapabiliriz.


(Tugay Türkyılmaz) #27

Almasın oynamasın o zaman. Ki 300 liralık oyunu açabilecek pcye binlerce lira veren birisi bu oyunları gayet rahat alabilir. Bu oyunları alamıcaksa zaten daha düşük sistemli pc alırdı ve bu sefer pcnin kaldıracağı oyunlar daha uygun fiyatlı oyunlar olucaktı yine alabilirdi. Hadi diyelim yukarıdaki bi arkadaşın dediği gibi en yüksek sistemli pcyi aldı parası kalmadı oyun alamıyor. O halde beklemeyi öğrenicek. Çünkü 5000 liralık pc alabilen elbet 2 3 ay sonra hadi diyelim 6 ay sonra 300 lirayı denkleştirir. Ki steamde her mevsime her bayrama indirim yapıyorlar. Şu an yine indirim dönemi olması lazım. Lüks olan şeylerde en azından beklemeliyiz


(Esra) #28

Teşekkür ederim umarım


(Esra) #29

Bilgisayarımı babam 4 sene önce 1.500 tl ye almış. Taksitli


(Tugay Türkyılmaz) #30

O halde zaten arkadaşın dediği 300 lira fiyatlı oyunları kaldıracağını sanmıyorum pcnin


(Tugay Türkyılmaz) #31

Herkesten özür dilerim şu korsan mevzusuyla alakalı ilk ben konuşup fitili ateşledim. Arkadaşa yardımcı olamıyoruz bu yüzden. Konuda oyun tavsiyesinden çok korsan üzerine konuşma var