Ötüken Neşriyat Dünya Klasikleri Serisi

Almaya devam ediyor musun, bıraktın mı?

Dostoyevksi’n de geldi. :slight_smile:

Edit: Satın aldıklarım başlığında gördüm, almışsın. Seri tam mı şimdi sende? Ben bir süredir almıyorum.

1 Beğeni

:slight_smile:

Evet bu aldıklarım gelince bu kapaklar ile yayınlanan kitaplar tamam olacak ama Ötüken ciltte veya künye bölümünde sıra / numara vs. vermiyor. İş bankasının yaptığı gibi kitabın sırtına “at nalı” gibi rakamlar yazmıyor. :slight_smile:

1 Beğeni

Bandrol alınanlar.

5 Beğeni

Özel Baskı Faust tükenmiş.

1 Beğeni

Aman tükensin, ben aldım pişman oldum, başkaları yanmasın. Fahiş fiyatı ile nefesimi tutup aldım. Sabırsızlıkla gelsin diye bekledim. Elime geçince de bir de ne göreyim? Büyük ebada basılmış, kalitesiz sıvama cilt kapaklı bir kitap, daktilo yazısından çıkmış gibi silik silik ufacık, bit kadar yazı karekterleriyle dev gravür resimlerinin içinde kaybolmuş metinler… Öyle ki dipnot yazısının normal sayfa yazısından büyük puntolarla yazılmış olduğuna ilk defa bu kitapla şahit oldum, ve sanki elime siyah-beyaz boyama kitabı almış gibiydim, kesinlikle ne okuma albenisi, ne de koleksiyonerlik bir tarafı var. Adana’da kitap fuarında Ötüken standinda gorevli satıcılara bu durumu ilettiğimde kendilerinin de büyük bir hayal kırıklığı içinde olduklarını söylemişlerdi…

3 Beğeni

Şu an şaşkınlık içindeyim çünkü fotoğraflarda kitabın baskı kalitesi muhteşem gözüküyordu…

O ebata o puntoları bende yakıştıramadım. Gravürler güzel olmakla birlikte bir karmaşa oluşturmuş. Bu arada kitabın sıvama değil bez cilt ve şömizli olması gözünüzden kaçmış olabilir.

2 Beğeni

Diziyi takip edenler varsa. diye belirtmeden geçmeyeyim Ötüken Dünya Klasikleri başlığında konuşulmuş ama bu baskının bu başlıkla bir alakası yok.

@pervane Evet sıvama değil şömizli bez cilt.

Belki bir küçük kusur olarak punto boyutları görülebilir. Genel anlamda ben beğendim bu baskıyı.

2 Beğeni

Düzeltme: Evet, haklısınız, baskı, bez ve şömiz cilt. Ben Faust’un ‘Tahlil ve Tefsiri’ kitabıyla beraber aynı anda almıştım, sıvama cilt olan bu.

Peki Tahlil ve Tefsiri kitabının içeriği nasıl? Metni anlamaya yardımcı oluyor mu? (Özellikle 2. kısmı kitabın çok karmaşık olduğu söyleniyor)

Geç cevap verdiğim için özür dilerim, belki fikir sahibi olabilirsin diye 2.bölümden rastgele seçtiğim bir kaç sayfanin fotoğrafını yolluyorum. Daha da istersen yollayabilirim…

Yeni

1 Beğeni

Bu baskı bu diziden çıkabilir.

Gerçi çıkmayabilir de. :slight_smile: Doğu Batı Divanı bu diziden çıkmamıştı.

200 tl etiket çok iyimser olmuş :confused:

1 Beğeni

:slight_smile:

O tahmin üzerinden yaklaşık bir sene geçmiş, O nedenle tahminimi güncelleyeyim. :slight_smile: 200’ün az biraz yukarısı liste fiyatı en fazla 220-230 TL olur diye tahmin ediyorum.

1 Beğeni

Ötüken %50 pek yapmıyor gerçi. Yüzde 30 indirimli satar dediğiniz fiyatlara koyup. Artık her yayınevi etiket fiyatını yüksek uçuyor ki göstermelik indirim yapıp ederine satıyor. Çok kurnaz bir yapıdayız çoook :confused:

1 Beğeni

Yılda en az iki kez kendi sitelerinde yüzde 50 indirimi oluyor.

Birisi Mayıs’a doğru. 3 Mayıs haftasına denk getiriyorlar. Diğeri de yıl sonuna doğru.

Ötüken dağıtıcılara- kitapçılara da benim bildiğim kadarıyla yüzde 30- 35 ile veriyor. Hatta 2-3 yıl önce Kitapyurdu daha yüksek indirim istemişti, Ötüken kabul etmeyince KY’de kitapları liste dışı olmuştu vs. Ötüken “ahlaksızlık” diye bir duyuru yayınlamıştı.

Faust özel baskı ilk çıktığında liste fiyatı 350 TL 'ymiş. Yüzde 50 ile 175 TL’den almışım. Yeni yıldan sonra bu özel baskı bir zam daha görür gibi.

2 Beğeni