Ötüken Neşriyat Dünya Klasikleri Serisi

O zaman sana da @Agape önerisiyle Kağıt Ev kitabını okumayı öneriyoruz. Bir de film var ama hiç hatırlatma onu, yıl oldu 2020 hala izleyemedim.

2 Beğeni

Bana film deme @alper :buyucu:

1 Beğeni

Demedim zaten, hatırlatmayın @Agape duymasın dedim.

1 Beğeni

Kim demişse iyi demiş ama aklıma getirdiler. Bu sebeple sana çok küskünüm. :frowning_face:

1 Beğeni

Muhtar @Ufuk ve diğer aza @erdo 'ya verilecek cezanın aynısını talep ediyorum.

2 Beğeni

Kurbağa Humması mı olmak istiyorsun? Bana uyar. :smirk:

1 Beğeni

Bu ara salgın tehlikesi var. Çinlilerden ve Cadılardan sakınayım :slight_smile:

1 Beğeni

Bayağı pahalıymış, içinde yamuk yumuk yazılar olan kitap değil mi bu?

Şu kitap

Rıhtım da incelemesi var…

1 Beğeni

@fortknoxt Serhat yeni çıkan kitapları ekleyip, ilk mesajı güncellemeyi unutmuşsun. :slight_smile:

1 Beğeni

Normalde diğer konular gibi hemen güncelleniyor. Ancak burada kapak düzenlemeleri için sağolsun @enlied arkadaşımdan yardım alıyorum. Güncellemeler gelmeyince yapmak istemedim.

Şimdi yamukta olsa kapakları attım. Bunları düzleştirmek için online bir program var mı aceba

1 Beğeni

Ben Paint ile Cin Ali bile çizemiyorum, :slight_smile: bu nedenle yardımcı olamıyorum.

HAY gibi standart kapakları olduğu için kapak eklenmese bile olurmuş bence.

1 Beğeni

Gözümden kaçmış, pardon. @alper Bey de haklı aslında. Kapakların çok anlamı yok gibi. Yine de koymaya devam edeyim derseniz evde program olmadığı için yarın halledip gönderirim.

2 Beğeni

Benim için sorun değil. Hangi programı kullanıyorsun.

Photoshop kullanıyorum.

Acaba ÖTÜKEN NEŞRİYAT Dünya klasikleri tam metin midir? Sefiller 2 kitap değildi diye hatırlıyorum sanki. Tam Metin 4 kitaptı diye aklımda kalmış.

Ötüken yada Türkiye iş bankası klasikleri arasında kararsız kaldım. Ciltli alacağım. Hangisinin çevirisi daha iyidir. Ötüken olan çok güzel gözüküyor. Off bilemedim.

Acaba bu seriden Sefiller’i okudunuz mu? Sefiller tam metin almak istiyorum ama kararsız kaldım hangi yayınevini tercih etsem diye…Anladığım kadarıyla Sefiller’de daha önce Osmanlıca basılan bir metni yeni alfabeye aktarmışlar. Acaba böyle okumak daha mı iyi olur yoksa direkt İş Bankası mı alsam?

1 Beğeni

@SOLINARI Evet tam metin, Ötüken baskısı Sefiller 2 kitap ve resimli ( yanlış hatırlamıyorsam ilk Fransızca baskıda olan çizimler) Galiba şu an baskısı yok ama önceden İş bankası 5 kitap kutulu karton kapak baskı yapmıştı.

@Jeeundo Ötüken baskıyı aldığım zaman kısa süre önce İş Bankası baskıyı okuduğum için Ötüken baskıyı okumadım. Evet çok eski bir çeviriyi esas almışlar, ben okumadım ama inceledim. Kelimeleri anlamakta sıkıntı yaşamazsınız

ikisi de iyi baskı, ikisi de iyi çeviri. İki kitabın ilk sayfalarını paylaşıyorum, tercih sizin arkadaşlar.

Ötüken baskı

İş Kültür baskı

5 Beğeni

Ötüken’de eski bir çevirinin sunulduğu bariz belli oluyor. Ama verdiği hissiyat kötü gelmedi gözüme. Teşekkürler paylaştığınız için.

1 Beğeni