Özel Seri İstekleri

Sigmund Freud bir çok yayınevinden kitapları çıkan bir yazar. Ortalama 100’e yakın kitap sıralanır. Ama dersenki şu yada bu yayınevinin kitaplarını eklersen iyi olur eklerim. Ama tek başına bir kitaplık yapmam biraz zor.

Eğer bu isteğini yapmış olursam Yapı Kredi Yayınları’nın tüm kitaplarını çıkarmam gerekecek. Burada daha çok bir dizin altında çıkan yada bir yazarın Türkiye’de yayımlanan kitapları için konu açmaya özen gösteriyorum. Eğer istediğin bir yazar olursa yada takip etmek istediğin bir dizi eklemeye çalışırım.

Jack London kitaplığı hazırlayabilir misiniz?

Yakında geliyor. Jack London kitap isimleri uydur uydur çevir olduğundan yanı kitapları eşleştirmek zaman alıyor. Romanları ve Biyografik eserlerini bitirince ekleyeceğim. Sonra da kısa öykülerine geçeceğim.

2 Beğeni

Benim de Freud kitaplığı için bir isteğim olmuştu. Yanılmıyorsam, Öteki, Say ve Cem yayınevleri toplu eserleri basmıştı. 3 yayınevinin de Freud kitaplığı var. Bunlar dışında, Metis ve İthaki’nin de bazı çevirileri var. Bence bu 5 yayınevinden başlamak mantıklı olur. Bunlar dışında bazı yayınevlerinin de kitaplıkları var ancak çeviri ve genel kalite olarak bir bilgim yok. Ancak sanırım Payel’in de bir kitaplığı var ancak çeviri kalitesi vs. bir bilgim yok.

Nobel Konuşması serisi var. Seride henüz çok kitap yokken başlık açılsa.

https://www.eganba.com/kitap/nobel-konusmasi-claude-simon-ciltli-claude-simon/9786052983867

https://www.eganba.com/kitap/nobel-konusmasi-gunter-grass-ciltli-gunter-grass/9786052983836

https://www.eganba.com/kitap/nobel-konusmasi-bob-dylan-ciltli-bob-dylan/9786052984024

1 Beğeni

Jack London başlığı açılmıştır. Şu an otobiyografik anıları ve romanları var. Öyküler ve makaleler bitince onları da paylaşacağım.

3 Beğeni

Dünden beri Ayrıntı Yayınları İnceleme Dizisinin başına oturdum bir site bir word açık tasnif etmeye çalışıyorum cidden bu kitap tasnif göründüğünden daha zormuş :smiley: Ama yapacağım 160lara dayandım :grin:

3 Beğeni

Bir aziz nesin Kitaplığı çok hoş olurdu. bence olması gerek.

2 Beğeni

Nobel Konuşmaları Dizisi (Kırmızı Kedi Yayınevi)

Aziz Nesin Kitaplığı

3 Beğeni

KaraKarga Yayınları’nın yeni serisi; Kayıp Kitaplar Kütüphanesi’ni değerlendirebilir miyiz? Henüz iki eser yayınlanmış. @fortknoxt


6 Beğeni

Orhan Pamuk Kitaplığı da yapabilir misiniz acaba?

1 Beğeni

Listeyi hazırlıyorum. Yakın zamanda açacağım konuyu.

1 Beğeni

Tam olarak seri mi emin değilim aslında numaralandırma sistemini de asla çözemiyorum ama ayrıntı yayınlarının edebiyat dizisinin de sıralı listesi olsa ne güzel olur.

Dex korku klasiklerinin konusunu açar mısınız?

2 Beğeni

Orhan Pamuk Kitaplığı (Yapı Kredi Yayınları)

Konu Açılmıştır.

3 Beğeni

@CowardlyHero arkadaşın mesajıyla farkettim Dost Yayınlarının Kültür Kitaplığı adında bir serisi varmış, Bu seride forumda yer alsa iyi olmaz mı? @fortknoxt

Sonradan Ekleme
179 kitap çıkmış şu ana kadar

2 Beğeni

Konuya çalışmaya başladım. Bugün gün içerisinde açacağım. Gerçekten çok ilginç kitaplar mevcut. Konudan sonra bende detaylı bir inceleme yapayım bakalım.

2 Beğeni

Detay kendi sitelerinde var, 179 kitap çıkmış

2 Beğeni

Şuan kapakları hazırlıyorum. Muhtemelen 1 saate hazır olmuş olur.

3 Beğeni

179 kitap çıkmış bende dahil kimsenin haberi olmamış. Sanırım dizi artık devam etmiyor

179 kitap tanesi 10 liradan olsa :confused::confused::confused: çok fazla. Önümüzdeki ay ilk 10 tanesi sipariş edeceğim

2 Beğeni