Özel Seri İstekleri

(Serhat) #209

İnşallah kısa sürede @Strenergy kardeşimle beraber seriyi tamamladığımız zaman konuyu açacağız. Daha açılacak çok konumuz olacak hiç merak etmeyin​:hugs::hugs::hugs:

(Barış) #210

oleyy harika en merak ettiğim liste

(Barış) #211

son kapak stili çok güzel bence hepsini o şekilde tekrar bassalar keşke ama felsefe olanları yine daha önceki stiliyle tekrar baskı yapıyor anladığım kadarıyla

Kapakların oldukça sevilmesi fikirlerini değiştirebilir belki. Şu listeleme karışıklığını çözebilirsek eğer kısa sürede konuyu açmak istiyoruz. :slight_smile:

Can yayinlari mini kitap listesini de yayinlayabilir misiniz?

@fortknoxt @Strenergy arkadaşlar böyle bir dizi varmış… Everest Keşif Dizisi

Bende yeni gördüm. Bir çalışma yapılıp konu açılır. :slight_smile:

(Serhat) #216

Ben de görür görmez çalışmayı başlattım bugün yada pazar günü konuları açacağım. :joy:

(Tansel Diplikaya) #217

Kapsamlı bir Jack London listesi üzerine çalışıyorum ben de yakında paylaşırım.

(Serhat) #218

Konu açılmıştır.

Everest Yayınları Keşif Dizisi

(Serhat) #219

Konu açılmıştır.

Haldun Taner Kitaplığı (Yapı Kredi Yayınları)

(Serhat) #220

Konu açılmıştır.

Can Yayınları Mini Kitap Serisi

Yapıkredi yayınlarının siyah kapaklı kitaplarını seri yapabilir misiniz?

(Serhat) #223

Sigmund Freud bir çok yayınevinden kitapları çıkan bir yazar. Ortalama 100’e yakın kitap sıralanır. Ama dersenki şu yada bu yayınevinin kitaplarını eklersen iyi olur eklerim. Ama tek başına bir kitaplık yapmam biraz zor.

Eğer bu isteğini yapmış olursam Yapı Kredi Yayınları’nın tüm kitaplarını çıkarmam gerekecek. Burada daha çok bir dizin altında çıkan yada bir yazarın Türkiye’de yayımlanan kitapları için konu açmaya özen gösteriyorum. Eğer istediğin bir yazar olursa yada takip etmek istediğin bir dizi eklemeye çalışırım.

(Turgay) #224

Jack London kitaplığı hazırlayabilir misiniz?

(Tansel Diplikaya) #225

Yakında geliyor. Jack London kitap isimleri uydur uydur çevir olduğundan yanı kitapları eşleştirmek zaman alıyor. Romanları ve Biyografik eserlerini bitirince ekleyeceğim. Sonra da kısa öykülerine geçeceğim.

Benim de Freud kitaplığı için bir isteğim olmuştu. Yanılmıyorsam, Öteki, Say ve Cem yayınevleri toplu eserleri basmıştı. 3 yayınevinin de Freud kitaplığı var. Bunlar dışında, Metis ve İthaki’nin de bazı çevirileri var. Bence bu 5 yayınevinden başlamak mantıklı olur. Bunlar dışında bazı yayınevlerinin de kitaplıkları var ancak çeviri ve genel kalite olarak bir bilgim yok. Ancak sanırım Payel’in de bir kitaplığı var ancak çeviri kalitesi vs. bir bilgim yok.

Nobel Konuşması serisi var. Seride henüz çok kitap yokken başlık açılsa.

(Tansel Diplikaya) #228

Jack London başlığı açılmıştır. Şu an otobiyografik anıları ve romanları var. Öyküler ve makaleler bitince onları da paylaşacağım.

(Ezgi ) #229

Dünden beri Ayrıntı Yayınları İnceleme Dizisinin başına oturdum bir site bir word açık tasnif etmeye çalışıyorum cidden bu kitap tasnif göründüğünden daha zormuş :smiley: Ama yapacağım 160lara dayandım :grin: