Özel Yetenekleriniz?

Dudaklarımı kıpırdatmadan (vantrilokluk) konuşabiliyorum.

2 Beğeni

Konuşabiliyor muyum diye denedim :slight_smile:

1 Beğeni

Sorun çıkaran bir kaç harf oluyor ama söze göre dinleyen anlayabiliyor.

Çift görebiliyorum.

Tabi bu yetenek değil de hastalık herhalde çünkü duyan doktorlar çok korkuyor gözlemlediğim kadarıyla :grin: Küçükken kendimi bu yüzden mükemmel sihirli bir şey sanırdım ama büyüyünce herhalde herkes yapabiliyor diye düşündüm (akıllanmadı). Birkaç sene önce anladım meğerse herkesin yapabildiği bir şey değilmiş bu aslında bir sorunmuş hahah. (Geceleri ayın iki tane olduğunu iddia ettiğim bir zaman aralığı da vardı)

p.s: Doktorlara gittim birkaç tane, sonuç çıkmayınca uğraşmamaya karar verdim. Belki de gerçekten sihirliyimdir :smirk: :lying_face:

3 Beğeni

Gözlerini şaşı gibi yapıp bakmaktan mı bahsediyorsun? Aksiyse nasıl yapıyorsun?

Başta öyle sanıyordum ben ama sonra baktılar ve gözlerimin şaşı olmadığını yani hareket bile etmediğini söylediler. Bilmiyorum yani anlamaya çalışmaktan vaz geçtim ben de :slight_smile: Bir şeye yoğunlaşınca oluyor genelde.

Normalde şaşı değildir muhtemelen. Sadece isteyince şaşı yapabiliyor musun? Burnunun ucuna bakarken oluşan durum gibi. İki gözünü de birbirine yaklaştırma olayı

Çatıdan hiç insan düşen oldu mu peki? (Ayağı kayan yani, aşağı düşen değil)

Bir şey anlatayım bari arada. Bir gün kendime çay kattım. Bir konuşma geçti ne olduğunu hatırlamıyorum. Ben üstüne dedim ki “yani bana zıkkımın kökünü iç diyorsun öyle mi?” dedim şaka amaçlı. Karşı taraf muhtemelen olur mu öyle şey demiştir. Fakat sözü söyler söylemez içim bir tuhaf oldu. Sözümü geri aldım hatta içimden içim rahatlasın diye. Sonra çay içerken sen bir kay elimden, sehpanın köşesine çarpıp suratıma gelmesin mi? Allah’tan sadece ılıktı. Hemen yüzümü ovuşturdum. Dikkatimi çeken şey annemle birlikte şu oldu, çay hem yüzüme hem tişörtüme hem koltuğa hem de tavana (evimiz çok küçük değil) her tarafa yayılmıştı. Çay bardağı büyük ama yarısına kadar içmiştim, nasıl bu kadar çok çay suyu oldu pek anlayamadık. Bardağın diklemesine düşüp çayın dağıldığını gördüm fakat tavana kadar ivmelenmesine anlam veremedim. Sanırım kötü konuştum ve başıma geldi. Daha önce başıma gelmemişti. Yine de kötü konuşmamaya çalışırım annem bu tip şeylerden çekinir hep. Güzel düşünmeyi ve konuşmayı tembihler.

1 Beğeni

Evet yapabiliyorum ama dediğim gibi bu durum farklı :slight_smile:

Bu sanırım benim molekülik olarak görmeme benziyor. Işıkta parlayan bir şeye yakından bakınca aynen mikroskopla göründüğü gibi görüyorum, tamı-tamına aynı, bilmem başkalarında oluyor mu? Eğer daha önce mikroskopla bir şeyler incelemiş olan varsa daha iyi anlayacaktır, Hani olur ya mikroskopa çok yakından bakınca kipriklerimizi görüyoruz (ilk gördüğümde örümcek sanmıştım) aynen o şekilde kipriklerimi de görüyorum.