Pardayanlar Serisi (Dedalus Kitap)

Bu fiyatların 2-3 katına alfa baskıları gelecek, ben onları bekliyorum. :slight_smile:

5 Beğeni

Bende İş Kültürden bekleyeceğim gibi duruyor, bu fiyatlarla :joy:

3 Beğeni

Bir ve ikinci ciltte rahatsız edici seviyede, üçüncü kitaba yeni başladım hocam.

1 Beğeni

Çıkacak mı İş Kültür’den?

1 Beğeni

İş bankası 10 kitabı 15 senede basar sanırım. :unamused:

6 Beğeni

Ve 8. kitabı bastıktan sonra tüm seriyi sert kapak olarak da basmaya karar verir.

5 Beğeni

Ben Dedalus’tan 10. Kitabı alır tamamlarım. Alfa bastıktan sonra forumda çevirisiyle ve editörlükle biraz olsun sınıfı geçer ve fiyatta accık insaflı olursa ciltlisini alırım oradan.

3 Beğeni

Öyle bir bilgiden haberim yok ama eser telifsiz, yazar öleli çok olmuş. Bassa bile kaç yılda tamamlanır bilmiyorum ama şu an ki fiyatlar pahalı olduğu için İş Kültürü beklerim dedim, keşke bassalar hem de ardı ardına satışa sürseler çok şey mi dilemiş olurum :sweat_smile:

Gerçi daha aynı hızı beklediğim Verne kitapları ve Üç Silahşor serisi var ama yine de çok şey istemiyorum bence :face_with_hand_over_mouth:

1 Beğeni

Off yaa pata küte iş yapıp aman hızlı çıkartalım da olsun bitsin diyerek iş yaparlarsa olacağı bu olur :expressionless::expressionless:

1 Beğeni

Belki bana gelenler eski versiyondur, editörü bu şekilde bir bilgi paylaşmıştı.
Üçüncü kitap da şimdiye kadar sorun görmedim.

Güncelleme: üçüncü kitapta hatalarla doluymuş.

2 Beğeni

ALFA’nın basacağı kesin mi

1 Beğeni

Böyle bir açıklaması vardı forumda yayınevinin ama şimdiki durumu bilmiyorum.

2 Beğeni

Mustafa Küpüşoğlu 27 Kasım’da şöyle yanıt vermiş Pardayanlar ile ilgili soruya.

Evet basacakları kesin. Muhtemelen 6. cilt çeviridedir, başladıklarında hızlıca basacaklardır.

2 Beğeni

Teşekkürler :slight_smile: Biraz daha bekleyelim en azından almışken en iyisini alalım.

2 Beğeni

Dedalus ‘ a sakın bulaşmayın hocam, o kadar çok yazım yanlışı var ki kitaptan sıkılırsınız.

1 Beğeni

Alfa’dan da çok fazla umudunuz olmasın bence. Baskı kalitesi çok üst seviye olur eminim ama editörlük, son okuma falan beklemiyorum ben. Bir de fiyat muhtemelen 2 katı olacaktır.

En iyisi İş bankası olur ama onlarda kaç sene sürer şüpheli. :slight_smile:

6 Beğeni
2 Beğeni

Hocam bir yere yazdım meseleyi, editörleri ulaştı, ekran görüntüsü paylaşabilir misiniz dedi.
Yani o kadar çok hata var ki, son okuma vs hak getire.
Resimleri gönderdim, tekrar kontrol edeceğiz, okuyacağız vs dedi.
Aslında bunlar hata değil gibilerinden bir şeyler söyledi sonra, mesela hangisi, bir örnek verir misiniz dedim.
Tartışmaya gerek yok dedi kendi kendine.

Hülasa sorunlu olan sadece kitap değil, yaklaşım da kötü.
Alfa ‘ da böyle bir şey olacağını düşünmüyorum.

3 Beğeni

Alfa’da bu tarz sıkıntı olacağını ben de düşünmüyorum zaten ama bazı PKD, Lem, Jules Verne kitaplarında rahatsız edici düzeyde hatalar var. Bu seriye özel önem verirlerse ne mutlu ben de ciltli olarak toplarım tekrar. :slight_smile:

2 Beğeni

Katılıyorum, bu nedenle PKD ‘ ye ısınamadım.

Pardayanlar gibi harika bir kitabın varsa en iyisini basman lazım.

3 Beğeni