Pegasus Yayınları Soru Hattı

Aman Kemal Bey, buz gibi golümüz hakemden yada VAR’dan dönmesin. Sahada kazanacağımız maçı masa başında vermeyelim. Hadi şu maçı kazanalım artık.

1 Beğeni

Geçmiş olsun, ne yapalım biraz daha bekleyeceğiz artık. Pegasus’un, The Witcher serisinin hakkını fazlasıyla verdiğini ve ortaya çok başarılı bir iş koyduğunu düşünüyorum. 4, 5 ve 6. kitapları da birer aya yayarak okudum mu 7. kitaba kadar iyi idare ederim diye düşünüyorum :slight_smile:

5 Beğeni

İnternetin sağladığı özgürlükleri sağlıklı kullanamamızın güzel bir örneği olmuş oradaki kişinin yazdıkları. Sanki CİMER üzerinden bir sorun yazdı da onun cevabını alamamış gibi davranmış. Yazık.
Arasıra tartışmalar, anlaşmazlıklar olabilir ama konuyu bu boyuta taşıyarak basitlik örneği sergilemiş.

2 Beğeni

Çok çok geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim.

5 Beğeni

Çıkacak olan kitabıyla Witcher serisi konu olarak bitiyor mu ? Yanlış bilmiyorsam 2012 de bir kitabı daha çıktı ama oda hikaye kitabı galiba ?

1 Beğeni

Seri uzun bir süre boyunca 7 kitaptı . Ama daha sonra, 2013’te yazar seriye Season of Storms (Fırtınalar Mevsimi) adında bir kitap daha ekledi. Son Dilek ile Kader Kılıcı arasında geçen bir dönemi konu alıyor.

• Son Dilek (1993)
  • Season of Storms (2013)
  • Kader Kılıcı (1992)
  • Elflerin Kanı (1994)
  • Nefret Çağı (1995)
  • Baptism of Fire (1995)
  • The Tower of Swallows (1997)
  • Lady of the Lake (1999)

Bunların yanı sıra Geralt’ın annesini konu alan The Road With No Return (Dönüşü Olmayan Yol) ve Geralt ile Yennefer’ın nikahını anlatan Something Ends, Something Begins (Bir Şeyler Biter, Bir Şeyler Başlar) adlı iki de kısa hikâye var. Fakat bunlar farklı yerlerde yayınlanmış ve üstteki kitaplarda yer almıyorlar.

6 Beğeni

Anlaşılan Geralt abimizin hikâyesi Lady of the Lake’de bitiyor?

1 Beğeni

İnşallah yan kitapları da basarlar.

2 Beğeni

Oyunlara göre bakarsak seri yarım kalıyor. Eksik, devamı oyunlar kendi kurgularıyla dolduruyor diye biliyorum. Ama 8 kitabı da okumuş birine sormak lazım, hikayenin nasıl bittiğini öğrenmek için. Belki bilerek ucu açık bitiyordur seri (6’ya kadar okudum ben).

2 Beğeni

Ben basacaklarını düşünüyorum,5.kitapta ara verdim seri tamamlanınca bitireceğim sanırım.Arada zaman olunca Witcher serisine özel olayları unutabiliyorum :sweat_smile:
Acaba özel baskı Witcher kitapları var mı Pegasus’un gündeminde :four_leaf_clover:

Hayır, seri tamamlanıyor. Ucu açık bitmiyor. O yüzden sekizinci kitap Son Dilek ile Kader Kılıcı arasındaki bir dönemde geçiyor zaten. Yazar yazdığı sonu, Geralt ve Yennefer’a biçtiği “sonu” değiştirmemiş. Sapkowski’ye göre macera orada bitiyor. Oyunlardaki gibi devam etmiyor.

Season of Storms için yazdığım forum incelemesi şöyleydi:

10 Beğeni

Merhaba. Acaba Açlık Oyunları serisinin yeni çıkacak olan “the ballad of snakes and songbirds” kitabının telifi sizde mi? Siz mi çevireceksiniz?

Dex te olması lazım.

1 Beğeni

Kızıl isyan serisinin 5. kitabı ne zaman cıkacak.

3 Beğeni

Doğruluk kılıcı serisinden haber var mı?

Daha önce yazıldı ise atlamışım ama bir türlü bulamadım yeni Cormoran Strike kitabı hakkında bir bilgi varmı acaba? Sanki bugun yarın çıkacak gibi

1. kitap mı çıkacak?

Daha önce çıkacağını söylemişlerdi fakat bir türlü çıkmadı acaba bir bilgi varmıdır diye yazdım

1 Beğeni

Tam tarihini veremiyorum ama en kısa zamanda çıkacaktır.

Doğruluk Kılıcı serisiyle ilgili çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. 2020’nin ilk yarısında önce 4. sonra da 5. kitapları çıkarmayı umuyoruz.

Elimizde olmayan sebepler yüzünden 2020 bahar aylarına kaldı.

Çok teşekkür ederim. Fuara gelip gelemeyeceğim şu anda belirsiz ama gelecek olursam da cumartesi kesinlikle olmaz. Cumartesileri kızımla baba-kız günümüz. (Eşim cumartesileri de çalıştığı için kızımıza o gün ben bakıyorum.)

15 Beğeni

İlginize teşekkürler üzüldüm doğrusu neyse önce diziyi izler sonra kitabını okuruz artık​:joy::joy::joy:

1 Beğeni