Pegasus Yayınları Soru Hattı

Pegasus Yayınları da forumumuzun soru hattında bizlere eşlik etmeye devam ediyor.

Yayınevi yetkilisi: Kemal Küçükgedik ( @Everfever )

Not: Merak ettiklerinizin daha önce sorulup sorulmadığını anlamak için sağ üstte bulunan ARA butonunu, BU KONUDA ARA kutucuğunu işaretleyerek kullanabilirsiniz.

Eğer konudaki her yeni gönderi için bildirim almak isterseniz, konuyu GÖZLENİYOR olarak işaretlemeyi ve İMLE butonunu kullanmayı unutmayın.

2 Beğeni

Pegasus’tan önce Kemal Bey’e bir sorum olacak.

Kemal Bey, editörlük tecrübelerinize dair listeler hazırlamaya devam edecek misiniz :)?

Liste yapmayı çok seviyorum. Zaman buldukça yapmaya devam edeceğim.

(Hatta blog yazdığım zamanlarda “Hakkımda bilmediğiniz -ve bilmemeye devam etseniz de hiçbir şey kaybetmeyeceğiniz- şeyler” başlıklı listeler yazmıştım. Aşağı yukarı on yazı olmuştu. Bence komik de sayılırdı ama garip bir şekilde okur kitlemin %90’ı teyzelerden oluşuyordu. Kendi blogumda kısır günündeki ilkokul çocuğu gibi kaldığım için devam edememiştim.)

7 Beğeni

Merhaba
Sanırım Witcher serisinin bir sonraki kitabı Şubat ayında yayınlanacaktı. Kapak görseli hazırsa görebilir miyiz :upside_down_face:

1 Beğeni

Maalesef şu anda hazır değil ama hazırlanır hazırlanmaz burada paylaşacağım.

1 Beğeni

Merhaba, Witcher serisinin 4. kitabı bu şubatta çıkacaktı sanırım. Tam bir gün belli mi ya da çalışma ne durumda, bilgi verebilir misiniz?

Şu anda tam bir gün belli değil ama tahminen şubat ayının sonuna doğru çıkar.

Tekrar merhaba :slight_smile:
World of the Witcher kitabının çevirisi bitmişti diye duymuştum. Eğer bittiyse onun çıkış tarihi ile ilgili, bitmediyse de çeviriyle ilgili bilgi verebilir misiniz?
Kitabı ingilizce almayı düşünüyordum ama eğer yakın bir tarihte veya 4. kitap ile eşzamanlı çıkacaksa beklemeye değer…

Kesin bir tarih veremiyorum maalesef çünkü matbaadaki işleri uzun sürecek gibi duruyor. Ciltli olacak, kuşe kâğıda basılacak. Ayrıca mizanpaj aşaması da basit olmayan bir kitap. 4. kitabı bu ay içerisinde Witcher Evreni’ni de mart ayı sonunda çıkarmak istiyoruz biz ama görelim.

2 Beğeni

Tebrikler. @Everfever

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim :slight_smile:

1 Beğeni

Yanıtlarınız için teşekkürler @Everfever.

Umuyorum ki Witcher Evreni kitabını stoklarda iken yakalayabiliriz. Matbaa işi uzun bir kitapsa, stoklarının da dar olabileceğini göz önünde bulundurarak her gün burayı kontrol edeceğim. :slight_smile: Haberleri kaçırmamak için farklı kanallardan da takip etmeli miyiz, yoksa Kayıp Rıhtım yeterli midir? :slight_smile:

Kitap piyasaya çıktığı zaman sosyal medya hesaplarımızdan haber veriyoruz. Ayrıca burada da mutlaka duyurulacaktır.

Biz ne zaman yetmedik :disappointed_relieved: Witcher’ı en birinci duyuran site değil miydik? :krs:

1 Beğeni

@Everfever,
Çok teşekkürler yanıtınız için. Selamlar.

@Firtinakiran,
Hayır, tabii ki öylesiniz. :worried: Sosyal medya kanallarında daha önce haber verilir de bizlere kalmazsa diye pesimistik bir düşünce yürütmüştüm. :slight_smile:

1 Beğeni

:eyes: gözümüz yollarda @Everfever

@Everfever merhaba tüfek mikrop ve çelik kitabı ne zaman satışa sunulacak acaba? Ve ciltli baskı olacak mı? :slight_smile:

Tüfek, Mikrop ve Çelik’in tarihi henüz belli değil. Ciltli bir baskısı da olacak.

6 Beğeni

Tüfek, Mikrop ve Çelik kesinlikle okunması gereken mükemmel bir kitap.Yeni baskılarının olacağını duymak güzel.Ben affınıza sığınarak daha Tüfek, Mikrop ve Çelik satışa sunulmamış ama Jared Diamond’ın “Çöküş” kitabını da basmayı düşünüyor musunuz diye sorabilir miyim? :slight_smile:

1 Beğeni

Estağfurullah, ne demek. Çöküş de muhtemelen yıl sonuna yakın piyasaya çıkacak.

3 Beğeni