Pegasus Yayınları Soru Hattı

Kemal bey, arkadaşlar zaten gerekenleri yazmışlar. Ben de bir iki şey yazayım… Hiç önemsemeyin böyle tipleri. Kişi herkesi kendi gibi bilirmiş diyelim… Sizden gayet memnunuz. Tarzınızı seviyoruz. Söylendiği gibi burası devlet dairesi değil. Tabi ki espriler dönecek. Ben keyifle okuyorum.
Tek eleştirim Pegasus’un yüksek fiyatlarına. Ama kaliteye diyecek bir şey yok.
Var olun…

6 Beğeni

@Everfever, yıl bitmeden Witcher: Lady of the Lake’i raflarda görme ihtimalimiz nedir?

1 Beğeni

Bende bunu merak ediyorum, 5. kitabı okusam mı, çok ara verir miyim diye kitapların çıkma zaman aralıklarını oturup hesapladım :slight_smile:

Artı 1 ay eksi 1 ay Şubat 2020 diye hesapladım. :slight_smile:

1 Beğeni

Netflix dizisi Kasım-Aralık 2019 da yayınlanacak muhtemelen. Dizi yayınlanmadan son kitabı da çıksa güzel olur. Dizi muhtemelen kitap sıralamasını takip etmeyecek Taht Oyunları gibi. Karışık bir kronoloji ile izleyecekmişiz gibi geliyor bana.

1 Beğeni

Zaten ilk iki kitaptaki kısa hikayeler de kronolojik olarak ilerlemiyor. Dizi yapimcilari hikaye bütünlüğü ve akışı vs nedeniyle bazı kısa hikayeleri katmamış veya yerini değiştirmiş olması muhtemel. Mesela bu yüzden Essi Daven hikayesini büyük ihtimalle göremeyeceğiz. Dizinin birinci sezonu 8 bölüm olacak ve her bölüm büyük ihtimalle bir kisa hikayeye yoğunlasacak. Yayınlanan teaser dan ve paylaşılan set fotoğraflarından çıkarım yaparak bölümler ve dizide olduğu kesinleşen kısa hikayeler :

1. Ehvenişer
  2. Dünyanın ucu
  3. Witcher
  4. Bedel meselesi
  5. Son dilek
  6. Olasılıkların sınırı ( Kader Kılıcı)
  7. Kader kılıcı ( Kader Kılıcı)
  8. Biraz fazlası + Sodden savaşı ( Kader Kılıcı)
5 Beğeni

Konuya ancak bakabiliyorum ve haliyle biraz geç bir cevap olacak.

Sevgili Kemal, seni hiçbir zaman sadece bir yayınevi yetkilisi olarak görmedim burada. Yalnızca yayınevi yetkilisi veya normal bir Forum kullanıcısı olarak değil aynı zamanda portalda kaleme aldığın yazılarla da Kayıp Rıhtım’a oldukça değer katan bir isimsin. Bu şekilde özgürce ve istediğin şekilde yazmaya devam et ki bizler de okudukça mutlu olalım.

Sadece seni desteklemek üzere Forum’a kayıt olup yazan arkadaş gibi soru soran okurlarımızın yanı sıra birçok ziyaretçinin de konuyu ve yazdıklarını takip ettiğini biliyorum. Bu sebeple kötülükten beslenen ve ben bilirimci kafayla takılan tiplerin dedikleri canını sıkmasın. Çünkü hayatlarında yakaladıkları (ya da yakaladıklarını düşündükleri) en büyük başarı muhtemelen sözlüğe yazar olmak.

17 Beğeni

Ayn Rand yılbaşından sonraya kalmış sanırsam :frowning:

İlgili arkadaşa durumu bildirip ne yapabileceğimizi sorarım.

Çok isterdik ama elde olmayan sağlık sebepleri neticesinde 2020 yılının ilk çeyreğine kaldı.

Çok büyük ihtimalle. Fuara yetişsin diye orta sahada çok büyük emek verdik ama ceza sahasının hemen önünde yurt dışı-kapak ikilisi bize çelme taktı. Yılbaşından sonra topu doksana göndermek istiyoruz.

28 Beğeni

Üstat o yazıyı yazan dumbeleğin fındık kadar beyni yok diye düşünüyorum. Insana benzer yapısı içerisinde devekusu düzeneği mevcut sanırım. İnsanların had bilmemek gibi büyük bir sorunu var ve bu sorun zaman ilerledikçe artıyor. Biz sizi o ukalanin söylediklerinin tam tersine biliyoruz. İstanbul fuarına katilacaksaniz standa uğrayıp merhaba demek isterim size 2 kasımda. Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum.

9 Beğeni

Evet umarım @Everfever Bey gelir. Fuarda en çok tanışmak istediğim kişi kendisi.

3 Beğeni

Geç olsun, güç olmasın. Harika bir emek var. Su gibi akıyor serinin bütün kitapları. Ellerinize sağlık.

3 Beğeni

Geçmiş olsun, yine de çok uzak bir tarih değil. @alper’in tahmini doğru çıktı.

4 Beğeni

Aman Kemal Bey, buz gibi golümüz hakemden yada VAR’dan dönmesin. Sahada kazanacağımız maçı masa başında vermeyelim. Hadi şu maçı kazanalım artık.

1 Beğeni

Geçmiş olsun, ne yapalım biraz daha bekleyeceğiz artık. Pegasus’un, The Witcher serisinin hakkını fazlasıyla verdiğini ve ortaya çok başarılı bir iş koyduğunu düşünüyorum. 4, 5 ve 6. kitapları da birer aya yayarak okudum mu 7. kitaba kadar iyi idare ederim diye düşünüyorum :slight_smile:

5 Beğeni

İnternetin sağladığı özgürlükleri sağlıklı kullanamamızın güzel bir örneği olmuş oradaki kişinin yazdıkları. Sanki CİMER üzerinden bir sorun yazdı da onun cevabını alamamış gibi davranmış. Yazık.
Arasıra tartışmalar, anlaşmazlıklar olabilir ama konuyu bu boyuta taşıyarak basitlik örneği sergilemiş.

2 Beğeni

Çok çok geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim.

5 Beğeni

Çıkacak olan kitabıyla Witcher serisi konu olarak bitiyor mu ? Yanlış bilmiyorsam 2012 de bir kitabı daha çıktı ama oda hikaye kitabı galiba ?

1 Beğeni

Seri uzun bir süre boyunca 7 kitaptı . Ama daha sonra, 2013’te yazar seriye Season of Storms (Fırtınalar Mevsimi) adında bir kitap daha ekledi. Son Dilek ile Kader Kılıcı arasında geçen bir dönemi konu alıyor.

• Son Dilek (1993)
  • Season of Storms (2013)
  • Kader Kılıcı (1992)
  • Elflerin Kanı (1994)
  • Nefret Çağı (1995)
  • Baptism of Fire (1995)
  • The Tower of Swallows (1997)
  • Lady of the Lake (1999)

Bunların yanı sıra Geralt’ın annesini konu alan The Road With No Return (Dönüşü Olmayan Yol) ve Geralt ile Yennefer’ın nikahını anlatan Something Ends, Something Begins (Bir Şeyler Biter, Bir Şeyler Başlar) adlı iki de kısa hikâye var. Fakat bunlar farklı yerlerde yayınlanmış ve üstteki kitaplarda yer almıyorlar.

6 Beğeni

Anlaşılan Geralt abimizin hikâyesi Lady of the Lake’de bitiyor?

1 Beğeni

İnşallah yan kitapları da basarlar.

2 Beğeni