Pegasus Yayınları Soru Hattı

Bugün kitap yurdunda tüm kitaplarda %50 indirim dehşet güzel oldu. 10 kitap aldım ama ara ara bunu yapmalısınız. Yoksa kredi çekip 100 kitap almam gerekecek :+1:

1 Beğeni

V. E. Schwab’ın A Darker Shade of Magic kitabını ve devamını basmayı düşünüyor musunuz?

Evet ancak şu anda belirli bir tarih yok.

Teşekkürler :clap::clap:

İlluminae ve Gemina’nın fiyatları artmıyor fakat. Kızıl İsyan serisini neredeyse %50 ile %70 arası bir zamla satıyorsunuz(tahmini rakamlar . Burada nerede eşitlik. 30 liraya satılan Altın Oğul 49 liradan satılmaya başlanmış. Adaletle mi bu sayın yetkili?

Haklısınız Illuminae ve Gemina’nın da zamlanmasi lazım. :smiley: (şaka yapıyorum, panik yapmayin)

488 sayfa ciltli bir kitabin fiyatı 49 lira olunca isyan bayrağı aciyorsunuz.
312 sayfa ciltli bir kitabin fiyatı 45 lira olunca ne kadar uygun diyorsunuz. (Çok yakın bir tarihte) Adaletle mi bu sayın okur?

Her şey bir yana, mümkün olduğunca zam yapmak istemiyoruz ancak zararına satış da yapamayız. Yine de şunu belirteyim: fiyatlandırma konusunda benim bir bilgim ve yetkim yok.

3 Beğeni

Prince of nothing serisi olduğunu söyleyin şurada bayilayim .

Tüfek Mikrop ve Çelik noldu ya? İnsanları sormaktan bıktırdınız. Siz oyalamaktan bıkmadınız. Yayınevi yetkilisi olarak üzerinize alınmayın. Çıktığında da inşallah beklediğiniz satışları ulaşır çünkü ben 1 yıldır “çıktı, çıkacak” denilen bir kitabı bekleyip almazdım bu saatten sonra.

1 Beğeni

Merhaba, Tüfek Mikrop ve Çelik çıktı mı yoksa ben mi kaçırdım? Çok yakında raflarda diye bir görsel gördüm de. Ayrıca hem karton hem de ciltli basımı aynı zamanda mı satışa sunulacak yoksa aralarında 2-3 ay oynayacak mı? Lütfen çıksın artık, sahaflarda 200-300 liraya görmekten fenalık geldi.

Henüz çıkmadı. Bu ay içinde çıkmasını umuyorum. Ciltli ve karton kapaklı baskıları aynı anda çıkacak.

Ayn Rand kitaplarının da tarihi belli değil.

4 Beğeni

Valla pegasusa bakışım böyle kitaplar çıkmaya devam ederse çok degişecek😂. Bir soru daha sormak istiyorum sizi daha fazla meşgul etmeden. Carl saganın yayın hakkı sizemi geçti? baskısı tükenmiş bir çok kitabı var da

(yazarı tarafından geri alınan gönderi, bildirilmediği takdirde 24 saat içinde otomatik olarak silinecek.)

Yayınevinde kitapları ücretsiz alabiliyor musunuz veya indirim hakkı mı veriyorlar?

Kitap çalan oluyor mu?
Yere düşen kitapları ne yapıyorsunuz?

6 Beğeni

Bütün kitaplar bize ücretsiz. El arabasıyla kitap topluyoruz.

Şşş, çaktirma.

Yere kitap dusurmuyoruz. Yoksa onları ekmek sanan kuşlar… Bu espri çok mu eskidi?

7 Beğeni

Carl Sagan’ın kitaplarından bazıları bizde ama hepsi değil. Ancak yayın planimizda ne durumdalar bilmiyorum.

1 Beğeni

Kara Büyücü Üçlemesini ciltli tek kitap olarak çıkarmayı düşünüyor musunuz?

Şu anda planlarimizda böyle bir şey yok.

Bir çalışan olarak bazen bastığınız kitaplardan utandığın oluyor mu? Hiç “keşke şunu basmasaydık ya, bu kitap mı?” dediğin oldu mu?

Bir kere bile olmadı. Ben kitaplardan utanan bir insan değilim.

Öncelikle kitabın türü ne olursa olsun utanılacak bir şey yapmıyoruz. Silah veya uyuşturucu üretmiyoruz sonuçta.

Ayrıca ben şöyle düşünüyorum: Herhangi bir kitap bana hitap etmese bile bir başkasına edebilir. O kitaba benim ihtiyacım hiç yoktur ama bambaşka bir hayat yaşayan bambaşka bir insan ona ihtiyaç duyabilir. Biz, o insanın o kitaba mümkün olduğunca sağlıklı, özenli ve düzgün bir şekilde ulaşmasını sağlamaya çalışıyoruz. Hamile bir kadın doğum sürecini detaylarıyla anlatan bir kitaba ihtiyaç duyabilir. Öyle bir kitap bana hitap etmez, hatta okusam detaylardan rahatsız bile olabilirim. (Hiç doğumhaneye girdiniz mi? Girmeyin.) Neden utanayım öyle bir kitaptan? Veya neden ben Paul Auster okuyorum diye herkesin onu okumaya mecbur olduğunu düşüneyim? Rilke okumamışlara tepeden bakayım? Ben kemoterapi görsem, başı ağrıyıp aspirin kullananlara “o da ilaç mı ya?” diyebilir miyim? Öyleyse neden bir başkasının okuduğu kitaba “bu da kitap mı?” deme hakkım olsun?

17 Beğeni

Öyleyse neden bir başkasının okuduğu kitaba “bu da kitap mı?” deme hakkım olsun?

Tespitiniz çok doğru ve şimdi bu yorumu okurken zaman zaman kendim de aynı hataya düştüğümü fark ettim. Okunan bazı türleri ya da kitapları küçümseme durumu yaşıyor ve o kişi hakkında farkında olmadan zihnimde bir tasvir oluşturuyorum, detaylı düşününce ne kadar da mantıksız bir yaklaşım olduğunu idrak ettim.

2 Beğeni