Pegasus Yayınları Soru Hattı

Geliyor :slight_smile:

3 Beğeni

Hocam bitcoininiz var mı? Elf hislerim bana var olduğunu söylüyor.

Ben eski kafalı bir gayrimenkulcüyüm. Bitcoin nedir, yalılarım var.

4 Beğeni

Heyecanla beklenen TÜFEK, MİKROP ve ÇELİK kitabı yazarın Türkiye’ye özel önsözüyle 24 Eylül Pazartesi günu ön satışa çıkıyor!

2 Beğeni

Ciltli versiyonuda çıkıyor mu?

Nedir bu Tüfek,Miktop ve Çelik yani nasıl bu kadar popüler oldu bizim ülkede var mı ayrınllatabilecek olan?

1 Beğeni

Tüfek mikrop ve çelik 24 eylülde ön şipariş’e giriyormuş. Ciltli versiyonu’ da ön siparişte olacak mı?

Evet ciltli baskısı da aynı zamanda çıkacak.

2 Beğeni

Ehh ozaman bize’de almak düşer :grin:

1 Beğeni

Bunun bu kadar geciktirilmesinin sebebini açıklar mısınız? Telif hakkı mı pahalıydı? Devlet mi izin vermedi noldu?

Merhabalar yakın zamanda çıkacak bir korku kitabınız var mı acaba ?

Basımı olmayan kitaplar her zaman daha popüler olur ama kitabın içeriği çok iyi araştırılıp yazılmış bir kitap. Hani şu Sapiens ve Homo Deus kitaplarının bir benzeri ama çok daha kapsamlısı.

2 Beğeni

Özetle, neden dünyaya Afrikalılar ya da Mayalar ele geçirmedi de Avrupalılar geçirdi sorusunun yanıtı için 30 yıl araştırma yapıp bu kitabı yazmış Jared Diamond. Gayet güzel bilgiler içeriyor.

2 Beğeni

Benim en çok merak ettiğim kitabın fiyatı :joy::rofl: battık bu ay

1 Beğeni

Öncelikle merhabalar, benim merak ettiğim bir konu var. Öncelikle sitenizdeki -yazarlar- bölümünü açıp inceledim. Tüm yazarlar içerisindeki Türk yazarların oranı %7 ile %10 arasında bir değerde kaldığını gözlemledim.
Bu konu beni çok üzdü. Zira bildiğim kadarıyla Pegasus bir Türk yayınevi lakin tüm piyasa gibi maddi kazanç çerçevesinden öteye geçmiyorsunuz. Siz elinizi taşın altına koymazsanız kim koyacak acaba?
Sormak istediğim şu aslında : Bir ayda kaç kitap taslağı ulaşıyor elinize. Kaçını inceleyip, yayınlamaya değer buluyorsunuz. Kriterleriniz neler?
Satacağından emin olduğunuz serilerden ziyade, risk almak ve Türk yazarları desteklemek neden bu kadar zor anlayamıyorum. Ben bir yazar değilim lakin bir yazar olsam sanırım bu sebeple Türk olmak istemezdim.
Üzücü olan, amerikalı yada ingiliz bir yazarın ortalamanın biraz üstü bir kitabı havada kapılıyorken Türk yazardan çok üst bir seviye beklenmesi hoşuma gitmiyor.
Dediğim gibi, siz yazarları desteklemezseniz kim destekleyecek? Artık çeviri yayıncılığından kurtulup, yazarlara destek vermeyi düşünmüyor musunuz?

2 Beğeni

Sahaflardaki gibi 100₺ ve üstü olmayacağı kesin

Merhaba tüfek mikrop ve çelik ön siparişe bugun açılmayacakmıydı?

1 Beğeni

Evet bugün açılacak ama bismillah saat 08.59 :slight_smile:

4 Beğeni

Ben de kitapyurdu siparişimi Tüfek Mikrop ve Çelik bekletiyorum.Platin gününün sonuna kadar yetişir umarım :slight_smile: Bende TÜBİTAK YAYINLARI baskısı olduğu halde heyecanlıyım :))

1 Beğeni

Aynı kaynım, ayyyynnnnıı.

Bekliyoruz efenim :slight_smile: Sipariş Ver butonuunn gözü yaşlı. Yan sekmede boynu bükük beni bekliyor.

1 Beğeni