Pegasus Yayınları Soru Hattı

Halbuki bu yüksek fiyatlarla 2 3 kitap alınca 150 TL yi hemen buluyor olması lazım.

1 Beğeni

Daha önceden ilgi duyduklarımın bir kısmını almıştım. Geriye pek bir şey kalmadı. Kargo 9.80 gibi bir şey tuttu. En azından onu bölüştük. :roll_eyes:

Aurora Rising kitabını çevirmeyi düşünüyor musunuz ?

1 Beğeni

N11.com satış mağazanızdaki 150 TLlik limit yüzünden bu kitapları alamıyorum.:pensive:

27 kuruş?

6 Beğeni

Benimde aylardır sepetimde bu iki set.

2 Beğeni

@everfever Kemal Bey müşterileriniz mağdur neden zam yapmıyorsunuz yahu? Ah Pegasus ah…

6 Beğeni

Ben bir ara aldım sonra iptal ettim. Şimdi almaya niyetlendim kargo parası çıktı. En iyisi almayayım, zaten okunacak kitap dolu.

1 Beğeni

Fablehaven çok keyifli bir seri gerçekten. Kendine has dünyası ve kuralları var fakaaaat kuruş için kargo ödemek biraz acımasızca…

4 Beğeni

Fablehaven’ı neyle kıyaslarsak daha iyi bir seri? Pek soramadım ama :smiley: Kısacası güzel midir? Tavsiye eder misiniz?

Pegasus’un kargo bedava sınırının yüksek olması herhalde N11 ile ilgili bir durum. Geçenlerde Trendyol’dan Kırlangıç Kulesi’ni aldım ve kargo ödemedim.

Brandon mull okumak istediğim bir yazar ama sıra gelmez diye şu an almıyorum kitaplarını.

1 Beğeni

Gençlik fantastik serileri arasında ilk beşe oynar bana kalırsa. Okuması oldukça keyifli, dünyası ve karakterleri özgün. Ben soluksuz okudum ve bitmesine korkunç üzüldüm. Keşke devam kitapları da basılsa ve bir bayram yapsak Fablehavenciler olarak. Evde koşa oynaya zıplardım devamını görsem. :sweat_smile:

1 Beğeni

Bu arada bir şey sormak istiyorum.Karekterleri gri mi yoksa siyah ve beyaz mı ?(siyah=kötü, içinde iyilik olmayan gri=kötü yanları ve iyi yanları bulunan karekter)

Her türlüsü var aslında. Değişken bir dünyası var. :blush:

1 Beğeni

maggie stiefvater Raven serisini pegasus çıkarıcak mı acaba? Çevrilme ihtimali var mı?

Bak şimdi aklıma getirdin ablacığım ya!
Neyse, kitaplar arkadaşımındı, bana getirdiğinde taramalarını tekrar yapıp okuyacağım seriyi baştan. Sonra üzerinde tartışa tartışa devamını bekleyelim. :smiley:
Not: Tarama kısmına takılan ya da takılacak olan varsa baştan açıklamamı yapayım. %100 görmediğim için kitapları tarayıp word, pdf vb. formatlara çevirip okuyorum ekran okuyucu uygulamalar vasıtasıyla, yoksa oraya buraya dağıtma gibi bir durum sözkonusu değil.
Not 2: Tüm cümlelerim devrik olmuş nedense. :rofl:

1 Beğeni

@Everfever Merhaba; Jared Diamond yeni kitabı Yükseliş’in siparişini vereceğim ama kitapları çıktıkça alanlara ciltli 3 set için hazırladığınız kutunun ayrıca satışı olur diye bekliyorum. Kutunun ayrıca satışı yapılacak mı?

" bunların forum sitesinde bir pegasus yayınevi yetkilisi var .ben hayatımda bu kadar gevşek adam görmedim.
madem bir şey bilmiyorsun neden yetkili oldun.
seni oraya kim çıkardı.sen bilir kişi misin? sen uzman mısın ? sen kimsin lan?
zaten forum kısmı saçma sapan bir arayüz değiştirmiş bir de böyle yavşak tipleri koymuşlar cevapları okurken ben gerildim.

çok bozdular çok artık ilişiğimi kesiyorum.

11.08.2019 01:55 we want it now"

Arkadaşlar gezinirken şöyle bir şeye rastladım da… Olur da bir daha gelir buraları okursa diye yazıyorum: Niyetim kimseyi üzmek, gücendirmek, kırmak değil. Ben genelde esprili, neşeli bir insanımdır; bunun yavşaklık ve gevşeklik olarak görülmesi beni üzdü. Burada bir devlet kurumu ciddiyetinde soru-cevap etkinliği yapılsaydı ben gelmezdim. Samimi bir ortam olduğu için gönüllü bir şekilde, elimden geldiğince sorulara cevap vermeye çalışıyorum. Elbette elli kadar çalışanı olan bir yayınevinde hem kendi işimi yaparken, hem de sizlere yanıt vermeye çalışırken her şeyi bilemem. Dört katlı bir işyerinde üç farklı departmanın olduğu bir yayınevinde olan biten her şeyi öğrenmeye çalışsam işimi yapmaya vakit bulamam. Yılda neredeyse iki yüzden fazla kitap basan bir yayıneviyiz, tüm kitaplar hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmam sizce mümkün mü?
Kaldı ki cevabını kesin bir şekilde istediğiniz bazı soruların öyle kesin bir cevabı yok.
“şu kitap tam olarak ne zaman çıkacak?”
“Kesin değil ama 2020’nin başında çıkarmayı düşünüyoruz.”

“Bir bok bilmiyor bu yavşak ya!” demeden önce hesaba katmanız gereken şeyler var. Çeviri elimizde olabilir ama henüz kontrol edilmemiştir. Kapak anlaşmaları yapılmamış olabilir. Editörlüğü beklenenden uzun sürebilir. Yurt dışı kapağı onaylamak için görmek isteyebilir. O ay matbaaya fazlasıyla yüklenilmiş, bu yüzden bir sonraki ay çıkmak zorunda kalabilir. Şu an aklıma gelmeyen daha bir sürü sebep olabilir.

İleride hoşunuza gitmeyen, beğenmediğiniz, sizi rahatsız eden bir davranışım olursa, lütfen çekinmeden bana söyleyin, buraya yazın veya özel mesaj olarak gönderin.

55 Beğeni

Çocuktur ya “he” de geç.
Ama işte kitlelerin okuduğu bir platforma da bu kadar terbiyesizce bir yorumda yazılmaz. Bilmeyenlerin durdum yere beyninde bir şüphe bırakacak o yorum. O yüzden sansür ve filtre şart. :slight_smile:

6 Beğeni

Biz sizi buradan tanıyor biliyoruz. Eleştirimizi de gerektiğinde buradan yapıyoruz. (Sizle ilgili değil yayınlarla ilgili) Dediğiniz gibi devlet ciddiyeti de beklemiyoruz. O yüzden takılmayın lütfen…

Bu arada Pegasus’a fiyat hariç eleştirimiz yok. :grin: Ama fiyatı yüksek olan kitaplarda da en azından elimize güzel, düzgün bir baskı geçeceğini ve bir süre sonra %50 indirimle alabileceğimizi biliyorum.

Sizden ufak bir ricam olacak sizinle alakalı değil ama, N11 mağazasında ki ücretsiz kargo tutarı çok yüksek (150 TL) ve çok sayıda sıkıntı yaşayan arkadaşımız oluyor. Bu konuda yetkili birilerine iletebilirseniz sevinirim.

12 Beğeni