Pegasus Yayınları Soru Hattı

D&d handbook gibi bir şey sanırım.

1 Beğeni

Evet, zaten yazar değil CDPR hazırlamış. Direkt “video game compendium” diyor kapakta.

1 Beğeni

Adam hakli.En mantikli şekilde anlatmiş.

1 Beğeni

Kitap Witcher dünyasının ilk yıllarından, yani Kürelerin Birleşimi’nden başlayarak diyarlardaki tüm ırkları, canavarları ve krallıkları konu alıyor. Sonrasında Yennefer’ın ağzından büyü sistemini ve dinleri açıklıyor. Ardından Vesemir çıkıp Witcher’ların nasıl yaratıldığını, Geralt ise diyarlardaki canavarları anlatıyor.

Son olarak da Dandelion’ın ağzından ilk kitaptan son oyuna kadar olan hikâyenin özetini okuyoruz. O yüzden son bölüm tüm kitapları okuyup bütün oyunları bitirmemiş biri için spoiler kaynıyor. Ama sadece son bölüm. Ona dikkat.

Aralarda başka kitaplardan alınmış gibi yazılmış alıntılar, sözler ve anektotlar var. Bazı sayfalarda tam sayfa illüstrasyonlar bulunuyor. Bunlardan bazıları oyunların konsept çalışmalarından alınmış, bazılarıysa özel olarak çizilmiş.

Geçen ay bazı yerlerini kontrol etmek için baştan sona bir kez daha gözden geçirdim ve bir de baktım sonuna kadar okuyup bitirmişim. Kitaplar ve oyunlar hakkında daha çok şey öğrenmek isteyenler için güzel bir başvuru kitabı :slight_smile:

26 Beğeni

Istediğimiz zaman piyasada bulacağımız bir kitap mı olacak acaba? Yoksa sınırlı basım filan mı?

1 Beğeni

Bu açıklamaya ihtiyaç vardı bence. Teşekkürler

1 Beğeni

Peki kitabın yazarı Andrzej Sapkowski mi ?

Hayır. CDPR hazırlamış.

Onu @Everfever’a sormak lazım :slight_smile: Satışları hızlı ve iyi olursa ikinci, üçüncü baskıyı da görür ama.

CDPR ve Dark Horse Comics işbirliğiyle hazırlanmış. Ama romanlara inanılmaz sadık bir iş var karşımızda. Çevirirken CDPR’ın Witcher evrenini kitaplardan oyuna nasıl bir titizlikle geçirdiğine şahit oldum âdeta. Resmen romanlardaki her bilgi kırıntısını cımbızla çekip oya gibi işlemişler evreni.

9 Beğeni

@GkiraraJ şu anda sınırlı basmak gibi bir niyetimiz yok. Ancak ilk baskı uzun süre tukenmezse ikinci baskı biraz zor gelir ve de facto sınırlı sayıda basılmış olur. Baskısı hızlı tukenirse yeni baskı yapmamızı engelleyen bir şey yok.

@Who_Sametto sadece kitap. Pinler vs. Yok.

12 Beğeni

Ben bunları bilmem ama şunu biliyorum; imzalayacağın kitaplar arttı. :smirk: Evdeki imzalamadıklarınla birlikte kahve haracımı ödeyerek imzamı müsait bir yerde alırım. Yoksa… :buyucu:

4 Beğeni

Ayn Rand ne zaman geliyor hala belli değil mi

kılıf ve illüstrasyon var mı?

Maalesef henüz kesin bir tarih yok.

İllüstrasyon sorun değil de… kılıf biraz sıkıntılı. Neyse bir kılıfına uydururuz artık.

10 Beğeni

Kemal bey, Witcher’ın farklı bir kapak tasarımıyla basılma durumu var mı? Sanki böyle bir şeyden söz ettiniz yanlış anlamadıysam

İyi günler Kemal Bey. Acaba Neal Shusterman’ın “Arc of a Scythe” üçlemesini yayınlamayı düşünüyor musunuz?

1 Beğeni

Bu konuda pek sır vermiyorlar ama ciltli ve yeni kapaklı edisyon beklentisine girdim çoktan.

2 Beğeni

Ben de beklentiye girsem mi girmesem mi karar veremedim :slight_smile:
Hele ciltli çıkacaksa süper olur. Keşke bilgilendirme yapsalar da ona göre beklesek.

Arkadaşlar bu konuda kesin bir cevap vermem, fol ve yumurta eksikliği yüzünden mümkün olmadığı için esprili, yarım ağızlı, topu taca atan cevaplar veriyor olabilir miyim?
Size söz: kesin bir şey olursa hemen haberiniz olacak.

21 Beğeni