Premier League Sevenler Cemiyeti

(Ahmet Boyraz) #169

1-4 bitti o da. Liverpool tur atladı.

(fatih) #170

Uzun uzun konuşulacak acayip bir maç oldu. Hele sterling’in iptal edilen golü sonrasi city’nin sevinci ve tottenham’in üzüntüsü unutulmayacak bir görüntü vardı. Liverpool-tottenham finali olsun premier lig kazansın. Bir de pochettino sen çok büyük bir hocasın

(Özgür Kuru) #171

Geliyor gönlümün efendisi

(Buyici) #172

Evet Premier ligde heyecan dolu bir sezon daha geride kaldı. Bize bu heyecanı yaşayan Man Citye şampiyon olduklari için tebrik ederiz. Artık önünde 3 kolay maç var. Nispeten Leicester maçı kritik olacaktır ama ben Liverpoolun bu akşamdan sonra kalan maçlarında bile puan kaybedeceğine inanıyorum. Olmadı be koca yürekli Ali Ece yine olmadı, o gün yine gelmedi. Liverpool yönetimi devre arasını iyi geçirseydi herşey daha iyi olurdu belki ama kaldi elde şampiyonlar ligi…

(Ahmet Boyraz) #173

Rakiplerinin puan kayıplarını hiç iyi değerlendiremedi Liverpool. Çok basit puan kayıpları yaşadı. Şampiyon olamamalarının tek sebebi kendileridir bence.

(Okan Akıncı) #174

Ben de mesajlarınızı görünce ne oluyor yahu dedim. Arkadaşlar ligin bitmesine daha üç maç var ve bu lig, sürprizlere gebe bir ligdir. Daha oynanmamış maçlara sonuç biçmeyelim. Son haftaya kadar umudu korumak lazım. Bir bakarsanız ki City hiç beklemediğiniz bir rakibe yenilebilir.

(Yakup Alioğlu) #175

Bir takım başarılı olmak için ne yapmalı;
İngiltere ligi gibi en zorlu kulvarda 35 haftada 88 puan toplayip, Şampiyonlar liginde yari final görmüşsün va hala kaybedilen bir şey yok. Kupalar kazanılmasa bile ortada büyük bir başarı hikayesi var. İnanıyorum ki taraftar Kloop’dan önce son iki yilda gelen başarıların hayalini bile kuramazdi. Tek şansizliklari City ile aynı döneme denk gelmeleri.

(Ahmet Boyraz) #176

Şampiyonluğun en büyük favorisi iken saçma sapan yerlerde puan kaybedip şampiyonluğu kaybetmek benim için tamamen bir hezimettir. Beşiktaş Fener karşısında nasıl 3-0 öne geçip maç sonu 1 puan ile ayrıldıysa, Liverpool’un değeri de ne yazık ki benim gözümde Beşiktaş gibi olur. :slight_smile: Bakınız Beşiktaş’ın puan kaybettiği çoğu maça. Hepsi saçma sapan hatalar yüzünden kaybedilmiştir. Bunları yazarken bile sinirleniyorum vallahi. Beşiktaş taraftarıyım ama oynanılan futbol ve kaybedilen maçları gördükten sonra soğudum takımdan.

(Buyici) #177

Burada en büyük suç yönetim
2 takımın kulübelerine bakın herşey açık. Sağ ve sola yedek bek almadılar. Yedek sıkı bir forvetleri yok. Her bölgenin yedeği Milner. Ama Citye bak yedek kulübesi bile liverpoolda ilk 11 çıkar. Bu sene Mane, van dijk ve allison çok ekstra oynadılar. Bence bu bile büyük başarı.

(Yakup Alioğlu) #178

Aynı dönemden City’de geçti aralık ayinda 3 mağlubiyet alarak bir anda tepetaklak oldular. Ama düşüş ve form dönemleri premier ligin güzel tarafı ve her sezon her takımin basına geliyor. United berbat bir sezon yaşarken maneger değisimi ile Şampiyonlar ligi potasina girdi, ayni takim ne oldu da bugün yine eski haline döndü?
Bu noktada Guardiola faktörü ve tecrübesi konuşmaya başladi. Büyük takımlarin kaos anında kendine gelmesi zordur. Büyük bir hocanız varsa başarıda devamlılık gösterir. Aynı durumda Mourinho’nun iki farkli takımla işleri nasil batirdiğını gördük.
Türkiye ligine hiç girmeyelim. Seneryo bir sezon izliyoruz. Bu mantikla düşünürsek ilk yari Fenerbahçe maçında Galatasarayı nasıl katletiklerini, Fatih Terim ve oyunculara verdikleri cezalari hatirlayın, o dönem yaşanilan puan kayıplari olmasa puan farkını düşünün, daha iki hafta önce Fener maçında nasil haklarının yenildiğini hatırlayın. Bu dakikadan sonra ligi lobisi en güçlü takım kazanir.

(Okan Akıncı) #179

City kazandı ama çok zorlandı. Belki de pili bitmiştir. Ben son iki maçtan birinde puan kaybedeceğine inanıyorum.

(Buyici) #180

Kazandı da zor olmadı ya o kadar. Basiretsizler biraz çok kaçtı
2 tane çizgiden çıktı. Kabak gibi penaltı verilmedi. Bence kritik maç geldi. Leicester maçı.

(Her şey için teşekkürler özellikle balık için) #181

Liverpool hatırına o maçta bir Leicester forması edinsem mi acaba yada nasıl bir totem edinsem bilemedim şimdi.

Kimse Tottenham - Ajax maçına yorum yapmamış :open_mouth: Final Ajax-Liverpool olur umarım

(Buyici) #183

Bu ara kafam nba play-offlarında. :grin: Barca alır bana göre. Sürpize ve duygusallığa gerek yok. :slight_smile:

Messi’nin acilen sakatlanması gerek onun bu performansıyla tabii ki alırlar. At gibi, sahada dört dönüyor.

Bu premier lig hangi kanalda yayınlanıyor bilen var mı? Maçlar heycanlıya benziyor.

Premier lig maçlar S sport’da… Aylık 14 TL ( yıllık ödemeyle) geçen yıl digitürk sport extra 6 TL’ye izliyorduk ama bu sene o paket çok pahalı oldu.

(Okan Akıncı) #187

S Sport; Digiturk, D Smart, Tivibu ve Turkcell TV+'da mevcut. Bunların dışında kendi abonelik sistemi de var.

@okanakinci @alper tesekkurler.