R.A.Salvatore Drizzt Efsanesi Serisi (İthaki Yayınları)

%20Salvatore

BİYOGRAFİSİ

Robert Anthony Salvatore (d. 20 Ocak 1959) ABD’li fantezi kurgu ve bilim kurgu yazarıdır. En çok Unutulmuş Diyarlar romanları, İblis Savaşları Destanı ve Yıldız Savaşları romanları ile bilinir.

Salvatore en:Leominster, Massachusetts’de doğdu. Yedi kişilik bir ailenin en küçüğü idi. Karısı Diane ve üç çocuğu ile birlikte halen orada yaşamaktadır. İyi bir sporcu olan Salvatore, beyzbol, halter ve buz hokeyi ile uğraşmaktadır. Faal olarak hokey koçluğu da yapmıştır. Kendisine yılbaşı hediyesi olarak gelen J. R. R. Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi’ni okuduktan sonra bilgisayar okumak isteyen Salvatore, edebiyat ve gazeteciliğe yöneldi. İletişim diploması aldığı üniversiteden bir de İngilizce diploması aldı. Yazar olmadan önce barlarda sorun çıkaranları dışarı atarak hayatını kazanıyordu.

İlk basılan ilk romanı 1988’de TSR’dan çıkan Buzyeli Vadisi Üçlemesi’nin ilk kitabi olan Kristal Parçası’dır. New York Times Bestseller listesinden aylarca inmeyen eserlere imzasını attı. Unutulmuş Diyarlar için birçok kitap yazdı. Ayrıca İblis Savaşları Destanı, kendi oluşturduğu kurgusal dünya Corona’da geçen birkaç roman ve Yıldız Savaşları romanları yazdı.

En tanınmış karakterleri arasıda drow Drizzt Do’Urden yer alır.

Romanlara ek olarak Unutulmuş Diyarlar: Şeytan Taşı (Demon Stone) adlı video oyunun da hikâyesini yazdı. Oyun Atari tarafından yayınlandı.

Yoğun ve ayrıntılı savaş sahneleri ile tanınmaktadır. Bunda eski bir boksör ve kabadayı olmasının etkisi olduğu sanılmakta.
(Kaynak: Wikipedia)

Önemli Not: Bu başlık altında sadece İthaki Yayınları tarafından basılan Drizzt Efsanesi kitapları olacak. Daha önce Laika Yayıncılık tarafından yayımlanan kitaplar eklenmeyecek.

ÇIKAN KİTAPLAR

1. Anayurt
  2. Sürgün
  3. Göç
  4. Kristal Parçası
  5. Gümüş Damarları
  6. Buçukluğun Mücevheri
  7. Miras
  8. Yıldızsız Gece
  9. Karanlığın Kuşatması
  10. Şafağa Geçit
  11. Sessiz Kılıç
  12. Dünyanın Omurgası
  13. Kılıçlar Denizi
  14. Gauntlgrym
  15. Kışgörmez
  16. Charon’un Pençesi
  17. Son Eşik

1 2 3 4 5

6 7 8 9 10

11 12 13 14 15

16 17 18 19 20

21 22 23

27 Beğeni

Yav benimde aklımdan geçiyordu Drizzt Efsanesi hemen halletmişsin eline sağlık @fortknoxt :clap:t6::clap:t6::clap:t6::clap:t6::clap:t6::+1:t6::smiley:

1 Beğeni

Affetmem. Bilirsin çok hızlıyım :joy::joy::joy::grin::grin:

3 Beğeni

Daha önce bununla ilgili olarak İthaki Yayınevi yetkilisi @irbis böyle bir cevap verdi.

Drizzt Efsanesi orijinal serisi linki

Drizzt Efsanesi

4 Beğeni

Aynen bilmem mi hızına yetişilmiyor :joy::joy::joy::smiley:

1 Beğeni

Şu sıradan çıkacak kitaplar.

2 Beğeni

Seriye yeni başlayacaksanız 1-2-3-4-5-6 şeklinde devam etmelisiniz.

20-21-22 diye giden kısım daha önce Türkçede yarım kalan Drizzt maceralarının devamı. Eski okura yönelik bir çalışma.

1 Beğeni

Doğru cevap bu. Laika en son Gauntlgrym, Kışgörmez ve Charon’un Pençesi’ni içeren seriyi basarken basımları bitirmişti. Bu dörtlemenin son kitabı Son Eşik haliyle hiç basılamadı. Yıllardır bu dörtlemenin son kitabını bekleyen okurlara yönelik bu.

Bu hafta Charon’un Pençesi ve Son Eşik de matbaaya gidecek. Ardından çıkacak Drizzt kitapları 7-8-9-10 olacak ve aradaki boşluğu hızlıca doldurmayı hedefliyoruz.

8 Beğeni

Son Eşik’in artık çıkacak olması iyi haber ama 7-20 arasını tekrar basamakla geçecek süre zarfında sanırım biz The companions The companions codex üçlemesi ve Homecoming üçlemesini daha yıllarca beklemeyiz umarım

1 Beğeni

Companions’ın şu an son okuması yapılıyor. The Companions Codex üçlemesi çeviride. Homecoming de peşinden gelecek. Ama Companions da yeni kitapları basmaya sene sonundan itibaren basmayı düşünüyoruz. Son Eşik’ten sonraki önceliğimiz aradaki boşluğu kapatmak. 7-8-9-10 baştan çevriliyor ve gayet hızlı ve sağlıklı bir şekilde geçiyor bu süreç. Bundan sonra herhangi bir Drizzt ya da Ejderha Mızrağı’nın bir ay geçmeyecek şekilde planlamaya özen gösteriyoruz.

5 Beğeni

Bu çok iyi bir haber. Çünkü kitap sayısının çok olması ve basım süreçlerinin uzun olması kitapları ister istemez uzun bir sürece yayıyordu. Kısa sürede tamamlanacak olması sevindirici. Şimdiden ellerinize sağlık. Kolay gelsin

1 Beğeni

Bu mantıkla bakarsak 2019 özel bir yıl olacak sonu güzel bitecekse biraz daha sabredilebilir

Son Eşik için bandrol alınmış. Yakında çıkar kitap görücüye.

2 Beğeni

Bu serinin ismi çok kez değişti logosu ve evrenin yapısı. Eski okuyanlar üçleme, üçleme giderdi şimdi tek bir seri olarak sunuluyor. Aslında bu canlıkık için iyi olmuş. Seri olarak baktığımızda 4. Kitap buzyeli’nden sonra yazar yazma yeteneğini kaybetmiş gibiydi. İlk üç kitap başyapıt. Çok farklıydı. Kötülerle empati kuruyorduk, beklentiyi o kadar yükseltti ki sonrası malum. Detaya girmeyeceğim. Ben de 23. Kitap yakında ilk defa çıkacak bahanesiyle 20. Kitaba yani Gauntlgrm kitabının yarısından fazlasını hızla okudum ve diyorum ki kitap olmuş. Çok zengin bir içeriğe sahip ve Salvatore yazmayı yeniden öğrenmiş gibi. Başarılı buldum. Hep kendini tekrarlayan 2-3 karakter çemberinden sıyrılmış gibi. Yine devam kitapları için temkini elden bırakmayayım ben :slight_smile:

1 Beğeni
  1. kitabı ve devamını uzun zamandır merakla bekliyorum. Yeni çıkan kitapları da satın alıyorum bu arada. Umarım yakın zamanda hepsi çıkarda kara elfimize çabucak kavuşuruz.

Kitapların yayınlanmış olan hepsini okudum ama seri çok uzun olduğu için eski olayları hayal meyal hatırlıyorum. Hikayeyi toparlayabilmek için bu kitapların özetini veren yerler biliyor musunuz?

2 Beğeni

Charonun pençesi ve son eşik matbaada kayboldu sanırım iki aydır yayınlanacak ama yayınevi öncelik sıralamasında yok sanırım belki bir ihtimal kasıma fuara çıkarlar

2 Beğeni

Her zamanki matbaamızdan farklı bir matbaa ile çalıştığımız için böyle bir durum var. Her zamanki matbaamızla çalışıyor olsak şimdiye Ejderha Mızrakları’nı basmaya başlamıştık. Drizzt ve Ejderha Mızrakları’nı Hasbro onaylı bir matbaada basmak zorundayız. O konuda elimiz kolumuz bağlı.

8 Beğeni

Selamlar; teknik olarak ne kadarlık bir zamandan bahsediyor olabilirsiniz? Elimde Lakia dan çıkan tüm seri (yan serileri ile beraber) mevcut ve 2013 (charon’un pençesi) ten beri serinin devamını bekliyorum…
En azından bu sene çıkma ihtimali için cevap verebilirsiniz, bu bile benim adıma kafi olacaktır.

1 Beğeni

Bu sene olursa belki fuara yoksa daha çok bekleriz aynı durumu bende yaşıyorum laikadan beri Son Eşik’in çıkmasını bekliyoruz sözde temmuz ayında üç kitapta çıkmış olacaktı sadece Kışgörmezi yayınladı İthaki temmuz ayında

1 Beğeni