R.A.Salvatore Drizzt Efsanesi Serisi (İthaki Yayınları)

Elminster serisinin türkçeye çevrilmiş kitapları hayal kırıklığı yaratabilir arkadaşlar. İlk kitap en azından orta şeker fakat iki devam kitabı başarısız bence. Ayrıca büyü sistemi namına da pek birşey beklenmemeli.

6 kitaplık olması lazım.

2 Beğeni

D&D bundan fi seneler evvel Level dergisinde görmüştüm. Hatta bir dönem dergiyi alma sebebim Role Playing bölümüydü. Orada kıyısından yakalamıştım ama detaylı bir şeyler öğrenmek icin dili çözmek şart. Bir zamanlar biraz zengin kimseler ücra yerlerdeki garip evleri kiralayıp veya olan evlerini bu oyunlara açıyordu. Tabi buraya girmek için davet gerekiyor. Öyle hadi ben geldim diyerek olmuyor. Orada birkaç hafta kalıp rolü canlandırıyorsunuz. Kendi bahçesi, ormanı olan yerlerden bahsediyorum. Birkaç teklif gelmişti ama ben katılmamayı tercih ettim. Hayatımda hiç tanımadığım korkunç zengin insanların evinde rahat olamayacağımı düşündüm. :roll_eyes:

3 Beğeni

Bir kaç yerde (kamp alanları gibi) Larp yapıldığını biliyorum ama zengin ama tekin olmayan insanların bununla ilgilendiklerini duymamıştım. Bana teklif gelmediğinden de olabilir tabi :confused:

Arkadaşlarımdan katılan oldu. Hâlâ hayattalar. :joy:

1 Beğeni

Organlar da yerindeyse sorun yok :slight_smile:

Yurtdışında çok daha ciddi yapılıyor ama burda imkan az.

Yeri geliyor evde toplanıp frp oynamak bile mesele oluyor.

2 Beğeni

Yurtdışı ayrı bir dünya ya. Ondan hiç bahsetme. :joy:

Organlar sağlamdı hatırladığım kadarıyla.

1 Beğeni

İki sene önce arkadaşın evinde toplandık, tüm haftasonu sabahlara kadar frp oynayacağız. Ev sahibimizin kız arkadaşıda geldi. Biz atmosfere girmişiz oynarken köşeden bir ses geldi. Ben sizin elinizde kılıç balta falan o şekilde ayakta oynayacaksınız sandım diye. Beni geçtim ortamda ikisi bankada üst düzey yönetici bir tane inşaat mühendisi var, buz gibi hava oldu. Ya işte o larp ama bizim oynadığımız ondan farklı diye açıklamaya çalıştık bir süre.

Şimdi istesek bile toplanamıyoruz hepimiz farklı yerlerdeyiz ama şakası hala yapılır.

4 Beğeni

Valla hiç Larp yapmadım ama masaüstü RYO oldukça sevdiğim bir alan. Fırsatın olursa denemeni tavsiye ederim, hele kafanın uyuştuğu bir grupla yaparsan şahane oluyor.

Denedim zamanında ama biz sözlü değil yazılı yapmıştık. Sözlü için akşamları müsait olmuyorum pek. Eşim tam kafa dinleyecekken oradan gürültü yapmak istemem. Kafa uyuşması sorun olmaz. Mutlaka bir noktada uyum sağlanır.

1 Beğeni

Drizzt’in hikayesi kaçıncı kitapta bitiyor? Ya da bitiyor mu?:grin:

Bildiğim kadarıyla yurtdışında hâlâ devam ediyor. :joy:

Serinin hikayesi 23 kitapta mı son buluyor? Yani illa 23 kitabı da okumak mı lazım yoksa bazı kitaplar yan hikayeleri mi oluşturuyor? Mesela Diskdünya gibi mi?

1 Beğeni

O zaman hiç başlamayım ben. Çok uzun. Teşekkürler.

Aslında üçer dörder kitaplık seriler hâlinde gidiyor maceralar. Canınız sıkıldı mı bir seri atıverirsiniz, ben öyle yapıyorum mesela. Zaman Çarkı gibi hepsini aynanda okumak zorunda değilsiniz.

2 Beğeni

Seri çok uzun 32. kitap çıktı galiba en son hala da devam ediyor.

Ekleme: @cankutpotter arkadaşın dediği gibi üçlemeler halinde alınabilir, okuması yormuyor.

2 Beğeni

Mesela ilk 6 kitabı alsak, hikaye kendi içinde son buluyor mu? Yeni hikaye 7,8,9 da mı anlatılıyor?

Şöyle bırakayım. Evren aynı ama serilerin olayları 3 5 kitapta bir bitiyor

6 Beğeni

Tam linkte burda

3 Beğeni

Evet. Dediğiniz gibi belki birinci ve ikinci üçlemeyi beraber okumak hikâeyi tamamlama açısından güzel olabilir ancak yedinci kitap başka bir macerayı başlatıyor. Seriler genel olarak kendi içlerinde tamamlanıyor benim okuduğum kadarıyla.

3 Beğeni