R.A.Salvatore Drizzt Efsanesi Serisi (İthaki Yayınları)

Epey uğraşmışsınız ulaşabilmek için valla helal olsun, keşke öncesinde buraya uğraşıp durumun umutsuzluğu adına diğer arkadaşların geçmiş mesajları örnek olabilirdi size :smile: İthaki maalesef, bir üstte haplonun belirttiği gibi, arada kalan 14-19 arasındaki kitapların yeni baskısını bile yıllardır yapamadı. Devamı için umut gözükmüyor bence.

İthaki bey İthaki bey, seriyi basacaksan bas, basmayacaksan telifini bırak. Niye okura işkence ediyorsun. Bu şekilde ne yapmak, nereye varmak istemektesin? :slight_smile:

Gülücük emojisi ekledim ama yazdıklarım ciddi aslında.

1 Beğeni

Ben kendi çapımda bir excel listesi hazırladım ekran resmi alıp hızlıca atıyorum buraya. Listede 27. kitaptan itibaren türkçeye çevrilmemiş kitaplar mevcut. Türkçe isimlerini kendim yazdım.

3 Beğeni

İthaki bile basamadı, kimse 30 küsur kitaplık az satan bir seriyi basma riskine girmez, giremez. İngilizceniz varsa devam edin okumaya, ki özellikle tavsiye ederim, Kışgörmez serisini o kadar da beğenmemiş bir fan olarak söyleyebilirim ki Companion Codex ve devamı oldukça güzeldir. Ayrıca yazarın dili de yalın ve kelime seçimleri zorlayıcı da değil.

2 Beğeni

Delidolu hariç. İstikrarlı bir şekilde Diskdünya’yı basıyor. :grinning:

3 Beğeni

Bi ara Delidolu’nun sahibine Drizzt hediye etsem mi, aşık olur da hepsini basar mı diye aklımdan geçmedi değil hocam. :smiley:

Şaka bir yana, kişisel merak yüzünden bile olsa muazzam bir iş yapıyorlar, örnek alınmalı. :clap:

2 Beğeni

Aslında iyi fikir. Eğer beğenirse basar belki. :grinning:

1 Beğeni

Hocam konudan bağımsız Legend of Vox Machina 2. sezon 1. bölümü izledin mi? Tam da D&D evreninde görmeyi istediğin kaosu bence bulabilirsin. Ejderhalara bayıldım ben.

2 Beğeni

Reklamına geçen gün denk geldim, ikinci sezondan öyle haberim oldu. En kısa sürede izleyeceğim, seveceğim kesin görünüyor. :+1:

1 Beğeni

Ithakiyi yıllarca bekledim. Pişmanım şuan. Zamanında laika basımını alsaydım sahaflardan çok daha uyguna toplayacaktım. Ve seriyi okumama yetecek kadar boş vaktim vardı eskiden. Şuan seriyi topladım ama hem pahalıya geldi hem de vakit bulamıyorum. Evime artık ithaki sokmuyorum arkadaşlar. Hiçbir zaman verdikleri sözü tutmuyorlar. Yukarıdaki bir arkadaş gibi ben de defalarca iletişime geçmeye çalıştım. Zamanında seriyi basarken cevap alabildiğim kanalların hiçbirinden cevap alamadım bir daha… Japon klasikleri basmaya devam etsinler. Telifle alakalı sıkıntı yaşıyorlarmış da bilmem neymiş… Iki yıldır hakları vardı da niye basamadılar aradakileri? Zaten basa basa 1000 tane basıyorlar. Okuyucunun bu kadar mı değeri yok gözlerinde. Madem çevirmenle sıkıntın var ver birine cevirt kitabı. 374847484 tane farklı tür kitap çeviriyorlar ondan fazla sayısını çıkarttıkları seriyi öylece bırakıyorlar. Unutulmuş fantastikler de kaldı öyle. Artık esprisini döndürmeye bile başlığına girmiyorum.

5 Beğeni

Malazan’ın yoğunluğundan az kaçmak adına bu seriye döndüm ve 2 günde 7. kitabı okudum, 8.nciyi de yarıladım. 4-5-6 çok hoşuma gitmemişti ama bu hikaye daha güzel sanki.

Merak ettiğim şu; Lloth’u hiç görüyor muyuz yoksa hep metoforik olarak mı kalıyor? Yani elbet var ama doğrudan iletişim olacak mı hiç? Ya da diğer tanrı veya tanrıçaları?

1 Beğeni

Lolth’u da görücez zaman zaman ama geri planda planlar, ittifaklar kurarken vs. şeklinde. Arada da avatarıyla teşrif edecek Menzoberranzan’a. Pantheonu fazla kurcalamıyor Salvatore, iyi de yapıyor. :slight_smile:
Buzyeli Vadisi üçlemesi çoğu okuyucunun favorisidir, nesi sana hitap etmedi?

2 Beğeni

O biraz zevksiz, ondandır. :slight_smile:

Ya da 1 2 3 - 4 5 6 sırasıyla okuduysa ondan da olabilir. 1 2 3 efsanesinden sonra Wulfgar ve CB çekilmez gelebilir. Zaten biraz da bu yüzden ben 4 5 6 - 1 2 3 sırasını öneriyorum.

2 Beğeni

Adam Malazan da okurken söylenir mi bu? :smiley:

Yani çekilmez olduğunu düşünmediğin yerler de var? :astonished:

1 Beğeni

Benim için yok da, sonuçta herkesin kendi zevki var. Birisi gelip CB favorim dese şaşırmam (ama muhtemelen bloklarım :sweat_smile:).

CB aslında benim… :stuck_out_tongue: Ölmeyen manita işte uzun ömürlü Drizzt’e, mantıklı değil mi aslında? Ben hâlâ Zaknafein Khazid’hea’yı nasıl ele geçiricek onu merak ediyorum. Belki CB’yi sacrifice falan eder. :sweat_smile:

1 Beğeni

Uuu beybi. Şimdi heyecanlandım. :slight_smile:

İşleri biraz kolaylayayım da geçen sene verdiğimiz sözü tutalım. :sunglasses:

1 Beğeni

:partying_face: :partying_face:

İtina ile zarf atılır, heves uyandırılır. :sunglasses:

1 Beğeni

Spoiler yedim ya. Wulfgar’ın manitaya mı yürüyor ahlaksız kara elf. Yakışmadı… Wulfgar şimdilik ölse de döneceğine eminim, muhtemelen başka düzleme geçti. 4-5-6 bilmiyorum çok regis vardı. Burada daha entrika ve plot var gibi. 4-5-6 ilk okumalıymışım evet ama çok beğenmedim de demem. Ama 1-2-3 çok çok iyiydi. 7-8. De beğendim. 10’u okuyunca Malazan’a döneceğim. 14-19 basılmazsa zaten gene uzun süre ara veririm.

Regis ve CB bu serinin olmazsa olmazı, nasıl sevmezsin. Zevksiz. :smiley: