Rap Müzik Tarikatı

Her tür müziğin cemiyeti var dedim Türkçe rapimizin başı kel mi? Metalden sonra sevdiğim tür türkçe rap tabii yabancı rap şarkıları da paylaşabiliriz - yani arada Eminem sallarım :smiley: Şuan aklıma gelen güzide parçaları dinleyelim :notes:

2 Beğeni

Ben Sansar Salvo’yu bu ikisiyle dinlemeye başlamıştım:

En sonda şunu dinlediğimi hatırlıyorum:

Türkçe sanırım Ceza’nın eski zamanları ve Sagopa dinliyorum sadece çok geniş bir skalam yok.

1 Beğeni

Ben Sansar Salvo’yu ilk ne zaman ve hangi şarkısıyla dinlediğimi hatırlamıyorum sadece dinlediğimi hatırlıyordum nedense uzun zaman sonra geri döndüm paylaştığım iki şarkısıyla. Şu aralar daha fazla Salvo dinlemeye çalışıyorum. Paylaştığınız şarkıları dinlememiştim ilk işim bu olacak.

Ceza benim rapteki ilk göz ağrımdır, ben ortaokul zamanındayken çıkış yakalamıştı herkes Fark Var dinliyordu. Adanalı dizisinde çalması baya etkili olmuştu. Ben de ilk o şarkısını dinlemişimdir herhalde o zamandan beri de severim Ceza’yı.

Sagopa’yı ise iki üç yıldır falan dinliyorum melankolik ruhuma çok iyi geliyor. Ben bu ikisinden de paylaşayım ya ama tüm sevdiğim şarkıları paylaşamam tabii çünkü ikisinin de çok fazla şarkısını seviyorum.

1 Beğeni

Sansar’ın ilk ve tek dinlediğim parçası Fırtınalar idi. Hâlâ ara sıra o dandik klibini açıp dinler ve izlerim.

Buyrun efendim.

4 Beğeni

Neyim var ki repten gari ha! :slight_smile:

2 Beğeni

Bu şarkı çok değerli cidden, Sagopa’yla olan tek şarkısı :frowning: Bu albümü satın almıştım yıllar sonra kardeşimin eline geçti bir ara ve paraaaamparçaaa

Yoruluyorum yeter ya sürekli aklımdan şarkı isimleri geçiyor bunu da yükle bunu da…

5 Beğeni

Sagopa’yla olan tek şarkısı bu değil.

Daha varmış sanırım eski kayıtlara ulaşamıyorum ama.

2 Beğeni

Haklısın bunlardan hiç haberim yoktu eskilerden en iyi bildiğim şu.

1 Beğeni

Sagopasız rep olmaz. :slight_smile:

Ekranda açıkken bunu yollayayım Sagopaları sonra salacağım :new_moon_with_face:

1 Beğeni

Bu işin sonunda Haşhaşileri kurmak var, ben size soyleyeyim :slight_smile:

Tarikatın ilk iletisinde Türkçe Rap yazıyor ama başlıkta sadece Rap yazıyor. Bu tarikatta yabancı Rap paylaşabiliyor muyuz?

Paylaşabiliyorsunuz tabii, ilk mesajda bir yerde belirtmiş olmalıyım. Eminem salarım dediğim yer işte. Ben yabancı rapten çok türkçe rap şarkı bildiğim için sürekli türkçe yolluyorum. :sweat_smile:

1 Beğeni

Öyleyse benden günah gitti. :smiley:

4 Beğeni

Yeni nesil Rap yapmıyor artık, autotune dışında birşey yok pek, migren oldum yav. Ha Mumble Rap dışında eski old school takılan Rapçi yok mu? Var efendim neden olmasın.

(Hopsin bu şarkısında Bird Box’a selam çakmış)

(Will Smith abimizin başrolünde oynadığı Bright filminin soundtracklerinden)

(Fransız Rapinin bu denli büyümesinde pay sahibi olan Keny Arkana ve Rap Dünyasının Ciao Bella’sı olan La Rage şarkısı)

(Team Bs’in Rap Dünyasına armağan ettiği ve Melodic Rap furyasını başımıza bela ettiği hoş şarkı

Edit: ayrıca şarkının yıl dönümüymüş bugün, 5 yıl olmuş. Hoş bir rastlantı oldu. )

3 Beğeni
6 Beğeni

Şeyho zamanında kurmuştu. :joy:

3 Beğeni
5 Beğeni
2 Beğeni