Rap Müzik Tarikatı

En sevdiğim şarkılarından biri yarın atacaklarımdan biriydi önce davranmışsın. :cupid: :revolving_hearts: Bol bol kalp lazım bu şarkıya

2 Beğeni

Bu adamların şarkılarına bayılıyorum…

1 Beğeni

Çocukluğumun korku filmi.

4 Beğeni

3 dakikalık bir animeye ne dersiniz?

1 Beğeni
3 Beğeni

N.W.A ve Tupac

2 Beğeni

Türkçe rap müziğin düşüşe geçtiği şu dönemde bu işi hakkıyla yapanlar da var.

2 Beğeni
2 Beğeni
2 Beğeni
1 Beğeni

Stefan Zweig - Bir Çöküşün Hikayesi

4 Beğeni

Lil Wayne’in Tha Carter albümleri çok iyi oluyor hakikaten, ama şöyle bir şey var albümleri konuk sanatçılar sırtlıyor. Mirror’u Bruno Mars götürdü resmen. (Tha Carter IV)

Duyulduğu üzre burada da bir Kendrick Lamar ağırlığı mevcut (Tha Carter V) Storytelling Rap olmuş Mona Lisa ama olsun.

Storytelling’in Türkçe Rap’te karşılığıysa Farazi v Kayra (Bu ikili şu sıralar 90 Bpm çatısı altında)

90 Bpm : Lo-fi Hiphop’ının ritim değeridir (ayrıca en sevdiğim sahne adı)

1 Beğeni

Heyecanı Yok’u keşfettikten sonra Çukur dizisine arada bakmaya karar vermiştim ve bundan pişman değilim. Bu diziden çok güzel parçalar buldum. Şunun gibi;

Hidra’nın Ölüme İnat dışında bir şarkısını dinlememiştim ama artık daha fazla dinlemeye karar verdim. Ve hop şunu da sevdiklerim listesine attım.

1 Beğeni

Sabahın dokuzunda sınav var ama Sagopa maratonu yapıyorum. Sınava nenem gidecek çünkü :pleading_face: (dinlemeyi bırakamıyorum)

3 Beğeni

Özenti türk rapçilerimizin dışında kalan benim bilmediğim birkaç kişi daha vardır elbet ama bildiklerim sago ceza fuat ve bunları rapci olarak kabul ederim icraata döküp dinlediğim asıl kişi sagodur he ceza ve fuatdan da dinlerim ama çok az yabancı olarak
favorilerim
hopsin
denzel curry
zillakami and sosmula
X (her parçasını degil)
killy
Uzi vert(her parçasını degil)

1 Beğeni
2 Beğeni

Çoğu kişi gibi 10-11 yaşlarından beri dinliyorum rap müziği. Özellikle 14-15 yaşlarında daha da fanatik oluyor insan, üretilen her şeyi tüketmeye, tüm piyasaya hakim olmak istiyor. Rap müziğin artık büyük bir sektöre dönüştüğü ülkemizde hala çıkan şarkıları az çok takip etsem de 90bpm ekibi ve ağaçkakan haricinde pek fazla ilgimi çeken iş çıkmıyor ne yazık ki. Bakalım, Karaçalı’nın bir türlü gelmeyen yeni albümünü bekliyoruz…

2 Beğeni
3 Beğeni
2 Beğeni

“İnsanların ölümsüzlükten bahsettiğini duydum ama bunu hiç görmedim.”

2 Beğeni