Rap Müzik Tarikatı

“Tırpanla gelir en dürüst melek.”

1 Beğeni

Joker bıkmadan mevcut piyasanın saçmalığını anlatmaya devam ediyor. Neden TV’ye çıktığını kısaca özetleyip mumble rap(!) ve youtuberlar’a güzel punchlar atıyor. Hiphop’ın tanımının sürekli olarak değiştirilmeye çalışılmasını eleştiriyor.
Özetle hakkını vererek çok iyi rap yapmış.

1 Beğeni

Beat dinleyip üstüne mırıldanmak Rap’e dahil mi? 90bpm grubundan Farazi

2 Beğeni
1 Beğeni

Rap ile ve Sagopa ile lisede tanışmıştım. O zamanlar türkçe rapin ve özellikle Sago’nun en iyi şarkılarının çıktığı zamanlardı. Her yıl bomba gibi albümlerle gelir bizi bizden alırdı.

İkimizi Anlatan Bir Şey
Kötü İnsanları Tanıma Senesi

Bu albümler apayrıdır. Sonraki parçalarında bu seviyeyi bir daha yakalayamamıştır Sagopa benim gözümde…

Ve tabi bunlardan önce efsaneleri vardı…

2 Beğeni
2 Beğeni
2 Beğeni
3 Beğeni
1 Beğeni
2 Beğeni

Kafam zaten highdı şimdi hayır

1 Beğeni

CHP’nin bilmem kaç yıldır yapamadığı muhalefeti bir günde yaptılar, umarım içeri alınmazlar. Hepsinin diline sağlık mükemmel olmuş.

10 Beğeni

Dün gece rap müzik tekrardan özüne döndü. Diğer MC’lerin de bunu devam ettirmesi şart

2 Beğeni

Rap dinlemem, kültürüm de yoktur. Fakat “Susamam” için söyleyecek söz bulamıyorum.

9 Beğeni

Susamam’daki sözler zayıf ve basit olmuş ama herkese ulaşma konusunda başarılı olacaklar gibi. Bakalım ne olacak.

1 Beğeni

1 Beğeni

Fight Kulüp (blup blup)'dan sonra seneler önce Ceza’nın Rapstar albümüyle (2004) başladığım Rap müziği bırakmayı düşündüm uzun uzun.

Asi Stayla, Arsız Bela, Taçsız bilmem ne piyasaya çıkıp Rap olgusunun içini boşalttıktan sonra ‘‘Anırmakla rap ya da rock olmaz’’ diyen Ceza’nın ne tür insanlarla birlikte yer aldığını görünce…

1 Beğeni

İki gündür dinlediğim tek şarkı olabilir :revolving_hearts:

1 Beğeni

Rap müziğe olan katkısı bir hayli fazla olan Yelawolf country tarzını da bu müziğe yediriyor

1 Beğeni

Özlemişiz Alper’i. “Hassas” kadar güzel değil ama kelime oyunları güzel. Hatta onu da ekleyeyim.
1 Beğeni