Replik Tahmin Zinciri

Bugün telefonumda Word Chain (Sözcük Zinciri) adlı bir oyun oynarken aklıma bir fikir geldi. Oyun oynanışı şu şekildeydi: Telefonum bana bir sözcük söylüyordu ve o sözcük hangi harfle bitiyorsa ben de o harfle başlayan bir kelime söylüyordum. Sonra da sıra telefona geçiyordu ve bu şekilde devam ediyordu.

Bunu bizim foruma uyarlayalım ve bir oyun oynayalım. Ben bir film, dizi, oyun, kitap, çizgi roman vb. bir eserden bir cümle söyleyeceğim. Bilen ilk kişi hemen hangi eser olduğunu söyleyecek ve bu kez de o kişi kendi sevdiği bir eserden bir cümle söyleyecek.

Bilmeyenler ise hiç karışmamalı, zinciri bozmamalı. Kendi bildikleri bir şeyin gelmesini beklemeliler.

Öyleyse ben başlayayım. Kolay bir soruyla başlayacağım. Aşağıdaki cümle hangi eserden?

May the force be with you (Güç seninle olsun)

3 Beğeni

“Star wars”

After all this time?
Always

2 Beğeni

Niye ingilizce yazdığım konusunda bir fikrim yok :sweat_smile: Her zaman Türkçe’sinden dana etkileyici geldiği için galiba :hugs:

1 Beğeni

Harry Potter’dandı bu. Albus Dumbledore söylüyordu. Cevabı ben verdiğime göre bir sonrakini de ben sorayım.

“Pusula kuzeyi göstermiyor ama biz de kuzeyi arıyor değiliz.”

2 Beğeni

Karayip Korsanları

“Dünya ilk adımı atmak için bekleyen yalnız insanlarla dolu.”

8 Beğeni

Green book - Yeşil Rehber

Gün gelir insanlar cesaretlerini yitirebilir. Dostlarına sırt çevirebilir ve tüm kardeşlik bağlarını koparabilir. Ama bugün o gün değil, kurtların vakti ve parçalanmış kalkanlar bekler insan çağının çöküşünü ama o gün bugün değil. Bugün savaşacağız! Bu dünyadaki tüm sevdikleriniz adına sizlere kalmanızı emrediyorum batının halkı!

6 Beğeni

Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşündeki son savaş öncesi söylenen efsane sözlerdir bunlar. Sıra bende. :slight_smile:

“Pinpon oynamaktan sıkıldığım zamanlarda bile pinpon oynuyordum.”

5 Beğeni

Forrest Gump

“Bu çorapları ona asla giydirmem. Bu prensip meselesi.”

3 Beğeni

Bence bilen hiç kimse yok. Google’dan kopya çekeyim dedim ama hiçbir şey çıkmadı. O yüzden cevabı siz söyler misiniz? Bu kadar zor sormayalım yahu. :smiley:

2 Beğeni

Can Dostum / İntouchables
Hâlbuki çok da bilindik bir film.

1 Beğeni

Film bilindik ama görünüşe bakılırsa repliği bilen fazla kimse yokmuş. :slight_smile:

2 Beğeni

Olabilir (20 sevimsiz karakter)

1 Beğeni

O zaman devam.

'Olur ya belki görüşemeyiz. İyi günler, iyi akşamlar ve iyi geceler"

:smiley:

3 Beğeni

Tabii ki The Truman Show

Bunu forumda bilecek birilerini tanıyorum:

“…Kalkanlarınızı indirin ve gemilerinizi teslim edin. Biyolojik ve teknolojik özellikleriniz bizimkine katılacak. Asimile edileceksiniz. DİRENMEK BOŞUNA”

2 Beğeni

Star Trek: First Contact

I wish I knew how to quit you

2 Beğeni

Brokeback Mountain sanırım.

“Life is an ocean of chaos and the realization that you are the one supposed to throw the buoy while struggling to stay afloat is devastating.”

1 Beğeni

Kopma

“Görev dağdan ağır, ölüm tüyden hafif.”

4 Beğeni

Zaman Çarkı

“Dün gece bir rüya gördüm ve şimdi unuttum.”

4 Beğeni

Matrix

“Saat gece 2 olduğunda sadece uyu, çünkü saat 2’den sonra verdiğin kararlar yanlış kararlardır.”

5 Beğeni

How I met your mother

Unutma Red, umut iyi bir şeydir, belki de en iyisi. Ve iyi şeyler asla ölmez.

2 Beğeni