Rıhtım Kamarası

Durduk yere hobi edindiniz, hadi yine iyisiniz. Bana borçlandınız. :smiley: Bunun bir bedeli olur. :buyucu:

3 Beğeni

Bir Agape sözü der ki:

:slight_smile:

3 Beğeni

O şiiri @Agape’ye yazsaydın şimdi yeni bir rozetimiz vardı :joy:

Sesim harbi çok kötüdür ama söylesem bu bataklığa 3 ay sinek uğramaz telef oluruz :joy:

3 Beğeni

Eskidendi onun çekiciliği artık pasif özellik halini aldı. :smiley:

@Ufuk @alper demek bana şiir okuyacaksınız koro halinde. Whatsapp’dan yollayın. Kulaklarıma pamuk tıkayıp dinleyeceğim. :smiley:

3 Beğeni

@alper sana yollamadan önce dinlemem, hatalarını söylemem için kendi kısmını okuyup bana yollamış. Kulaklarım kanıyor, kendi sesimi duyamıyorum şu an, bir süre şiir okuyamam :joy:

2 Beğeni

Bunu merak ediyordum, iyi oldu ciltli alırız. @alper umarım sipariş vermişsindir ek masraf çıkar :slight_smile:

6 Beğeni

@alper ikisini de almayacaksa ben ona @alper demem. :smiley:

3 Beğeni

Çözemedim henüz onun alışveriş kültürünü, ben ona bulaşmıyım diyor sonra bi bakıyorum, hiç duymadığım görmediğim kitapları toplamaya başlamış :slight_smile:

2 Beğeni

Bizim kurbağa öykümüz var mı içinde :slight_smile: @Agape

3 Beğeni

İnşallah yoktur Ufuk. :joy:

2 Beğeni

Henüz sipariş vermedim belki iki ayrı sipariş yapabilirim. Takas, Malazan ve Rıhtım seçkisi 26’sında çıkacakmış.

@Agape Daha iş kültür var, (sepet yüzde 45 ile 600 TL’yi geçti, birbirimize bakıyoruz ara ara :slight_smile: ) Alfa var ve hatta DEX’in 3 kitabı var, Koridor var… Delta’yı aradan çıkardık ama 2-3 adet olsa da YKY var.

Yayınevleri çoştu bir anda.

Bankaya sorayım kitap kredisi var mı? :slight_smile:

5 Beğeni

Paran mı var derdin var. :joy: Benim kendi kitabım çıksa alamam vallahi. 150 lira bütçem var Malazan ciltlisini bekliyorum. Ekle çıkart yapacağız bir şeyler.

@alper ev vergisi, araba sigortası, araba muayenesi, dask, karanlık kitaplık okumaya çalışırken astigmat sahibi olmam ve gözlüğe 1500 lira bayılmam, doğalgaz faturası, zamlar derken sert bir şekilde çakıldı bütçemiz. Bir de eşimin ameliyat işi çıktı. Daha dişçi sorunumuz var.

5 Beğeni

Sanırım burada bir yerlerde bir “Yunan Tragedyaları Okuma Sırası” gibisinden bir şema paylaşılmıştı. Bir türlü bulamadım onu (indirmiştim hatta). Böyle soldan sağa doğru oklar aracalığıyla sıralanmıştı. Bilen biri var mı?

2 Beğeni

Takas iyi mi diyorsun yani? Ben de ciltli satışa çıkınca yanına bir şeyler ekleyip alırım.

Diğer kitaplar azmış, ben sana yeni kitaplar atayım iyice bat, wpden atıyorum :slight_smile:

3 Beğeni

Kapsül dizisinden çıkan “Siyah Tom’un Baladı” kitabının yazarı, kitabı ben çok beğenmiştim.

Dün bandrol alınınca Goodreads’tan biraz baktım. Hikaye ilgimi çekti, okuyacağım.

4 Beğeni

Buldum (belki de başka bir mecrada paylaşıldı, emin değilim). Meraklısı için yararlıdır, diyerek ayrıca paylaşıyorum:

15 Beğeni

Kitapları topluca görmek açısından güzel bir liste ama bu kadar uzun bir listeyi takip etmenize gerek yok. Homeros ve Hesiodos’un eserlerini okuduktan sonra istediğiniz kitaptan devam edebilirsiniz.

2 Beğeni

Bunu bilmem iyi oldu, teşekkür ediyorum. Çok bir bilgim olmadığı için bu listeyi takip etmeyi uygun görmüştüm.

Listeyi hazırlayan kişi hazırlarken kronolojiyi ön planda tutmuş, ama onda bile tamamen doğru bir sıra oluşturamamış. Yerinin değişmesi gereken kitaplar var. Ayrıca bu sırayla giderseniz bir yerden sonra tıkanırsınız, farklı yazar ve şairlerin kitapları olduğu için hepsi aynı kalitede değiller.

Ben okurken yazılış sırasını takip etmeye çalışıyorum. Bu yüzden başlarken Homeros ile başlamıştım. Eğer mitolojiye fazla hakim değilseniz Hesiodos ile başlayıp tanrıların yaratılışını öğrenip daha sonra Homeros’a geçebilirsiniz.

4 Beğeni

Resme bakıyorum bakıyorum hâlâ anlamıyorum

2 Beğeni