Rıhtım Kamarası

Dün Ankara’da hayatımda hiç görmediğim düzeyde fırtına çıktı. Ağaçlar parçalanmış, dalları kopmuş hatta köylünün ektikleri hiç olmuştu. Abimle sabahın 9’undan beri fırtına geliyor yağmur yağacak hızlı olun dedik ama bir şey olmaz çay içelim dediler. :joy: GoT’da winter is coming diyenleri önemsemedikleri gibi bizi de pek dikkate almadılar. Hatta bulutlara bakıp birkaç saati var buraya gelmesine diyen bile oldu. 10 dakika içinde fırtına bastırınca herkes bir telaşla eve kaçtı ve unutulmaz bir anımız oldu diye gülüyorlardı. :joy::joy: Neymiş efendim boran ile yağmur bulutları çarpışmış. :smiley:


Bu öncesi.


Bu bizim fırtına geliyor etrafımız boş felaket bir şekilde vuracak dediğimiz an ama henüz geç değil ve arabalara atlayıp kaçabilecek pozisyondayız.

Bu ise fırtına öncesi sessizlik. Ceviz büyüklüğünde dolu yağdı ardından bardak su boşalırcasına yağmur geldi. Fırtınaışığı Arşivi okuyanlar bilir, Fırtınababa geldi resmen. :smiley:

6 Beğeni

Sel mağdurlarına üç bin lira destek verilecek diye haber okudum. Neyin hasarını onarır ki o? Su geçirmeyen mont ve bot alıp oturun mu demek istemişler.

5 Beğeni

Ne zaman bitecek şu büyüklerin kendisinden küçüklerin sözüne önem vermemesi? :slight_smile: Ne zaman bitecek bu savaş? :slight_smile: Geçmiş olsun.

2 Beğeni

Üstüne üstün bir de Amber Alert benzeri bir uyarı aldık. Sonunda haklı çıktık ve bu sefer de siz negatif negatif konuştunuz fırtınayı çektiniz dediler. :rofl:

Bitmeyecek gibi duruyor. Bizler de küçük değiliz ama onlar çok yaşlı. :face_with_hand_over_mouth:

1 Beğeni

Evet, bu sefer de şom ağızlı derler, hep bir üste çıkma çabaları işte :smile: Kaç yaşına gelirsek gelelim onlar için hep küçük oluyoruz nedense :slight_smile:

1 Beğeni

Marcel Proust 151 Yaşında!

‘‘Gerçek hayat, nihayet keşfedilip açıklığa kavuşturulan hayat, dolayısıyla dolu dolu yaşanan tek hayat, edebiyattır.’’
Yakalanan Zaman / sayfa 186
3 Beğeni

Eğer o fiyata alınabiliniyor ise hemen çıkıp alayım.
Botu bilmem ama geçen 2021 Ocak’ta Columbia mont bakmıştım 5 bin tlcikti fiyatı şu anda kim bilir ne kadar olmuştur.

2 Beğeni

Kraliçe II. Elizabeth’in gençliği, gerçekten de Jessica Biel’e benziyor… Jessica Biel’i, Edward Norton’la birlikte oynadıkları “The Illusionist” filminde izlemiştim. (Bu arada, The Illusionist, sürpriz sonlu güzel bir filmdir. Tavsiye edilebilecek bir filmdir.)

Jessica Biel’in yanyana 3 fotoğrafı:

2 Beğeni

@isos81 hocam James Webb fotoları geliyormuş şimdi canlı yayında.

.

3 Beğeni

Ben de heyecanla bekliyorum hocam.

2 Beğeni

Oookey bu biraz hayal kırıklığıydı. Bir tane foto yayınladılar yahu, şaka mı bu hahahah. Kalanı yarın demişler. Bizim saatimize göre akşamüstü falan yanılmıyorsam.

Neblim insan bildiğimiz tanıdığımız bir şeyi çeker de onu gösterir Hubble buydu JWST bu diye. Neyse yarın görürüz sanırım o tip şeyleri. Zaten durdum yere erkene almalarından kıllanmıştım; cevval birisi başganın programında 5 dakika boşluk bulup çöreklendi mi ne yaptı anlamadım valla.

2 Beğeni

Normalde zaten yarındı program, bir fotoyu erkenden vericez dediler. Asil fotolar yarın geliyor. :slight_smile:

2 Beğeni

“Bir foto” dedikleri kısmı kaçırmışım :frowning: Boşuna heyecan yapmışım :frowning:

Gideyim de uyuyayım bari ne yapayım :frowning:

Görsel smacs 0723 galaksi kümesini gösteriyormuş. 4.6 milyar yıl önceki halini tabii xd

Webb

Hubble

Ekşiden gördüm içeriği. Biri nerelerin fotoğrafları paylaşılacak onu da baya detaylı yazmıştı da bulamadım.

Edit: Buldum.

4 Beğeni

Fotolar geldi hocam.

https://instagram.com/nasawebb?igshid=YmMyMTA2M2Y=

1 Beğeni

@BiblofilYouTube nerelerde, hiç sesi çıkmıyor diye düşünürken, sessize aldığım bir konuda babasının kalp krizi geçirdiğinden bahsetmiş.

Çok geçmiş olsun, dilerim her şey yolundadır.

7 Beğeni

“Benim el yazım çok güzeldir” mi diyorsunuz? Yılmaz Morgül’ün el yazısını görmeden karar vermeyin!

“Fasuli” adlı mekana giden Yılmaz Morgül’ün bıraktığı el yazısı:

2 Beğeni

Biraz tebessüm…

1 Beğeni

Çok geçmiş olsun. İnşallah sıkıntılı bir durum yoktur.

Buralardayım sevgili dostum. Her şey yolunda çok şükür ama zor bir dönem geçirdiğimizi itiraf etmeliyim. Aynı zamanda iş için il değiştirdim kısa süreli ve burada(Adana) pek düzenim yok. Kitap okumakta da, foruma girmekte de zorlanıyorum. Yine de her gün bakmaya çalışıyorum foruma.

Merak edecek bir şey yok. Babam da gayet iyi. Eve çıktı. Umarım bir daha yaşamayız, Rabbim kimseye yaşatmasın.

29 Beğeni