Rıhtım Kamarası

Youtube, facebook, twitter yok şu an galiba. Ondan mı bahsediyorsunuz?

Yt’deydim, bir anda gitti.

@Bay_Karamsar çekiliş konusunda yardımcı olabilirseniz bir çekilişle bu kitapları forumdan bir arkadaşımıza çekilişle verelim. PTT ile gönderim yaparım, kargo ücreti de benden.

11 Beğeni

Olur. Yarın çekilişi başlatırım.

3 Beğeni

9 Beğeni

2 adet gönderi şu konuya taşındı: The Batman Göründü: Robert Pattinson’lı Kara Şövalye’den İlk Tanıtım

Kitapyurdu’nun doğrudan yayıncılık süreci kanıma girdi. Evet, ben de kitap yazma ve yayınlatma işine sıcak bakmaya başlar gibi oldum.

Ama korkmayın. Milyon kelimeye rağman konuyu toparlayamayan, editörü imla ve gramer hatalarımla gözyaşlarına boğan destanlarımdan birini yazarak insanlık suçu işlemeye niyetim yok.

Tembelliğimi aşabilirsem, bir tür deneye girişmeye niyetlenecek gibiyim. Uzunca süredir, aklımda dönüp dolaşan bir proje var. Araştırma ile inceleme arasında bir şey. Deneyin odağı, kitabın odaklandığı konuyla ilgilenen kaç kişi çıkacağı.

Tabii, bunu yapabilmek için ilk önce araştırmaya başlamam gerek. Projeden bahsediyorum ama, daha ortada gönderilecek dosya yok. Bu da fikir aşamasında takılı kalan planlardan biri işte. :sweat_smile: :man_shrugging:

8 Beğeni

Korona var öpme. :slight_smile:

2 Beğeni

Eski harddiskimi biçimlendirerek usb gibi kullanabilir miyim? Ya da windows-program files gibi klasörleri silerek.

@alper Teşekkür ediyorum. Kutu aldım ve biçimlendirmeden önce teyit etmek istedim her ihtimale karşı.

1 Beğeni

Ben bu şekilde kullanıyorum. HDD 2,5 ya da 3,5 hangisi ise ona uygun bir disk kutusu alırsanız USB üzerinden PC’ye bağlayarak kullanabilirsiniz.

2 Beğeni

Vay be.

Yozgat’tan Mars’a bir uzay yolculuğu

Kitapyurdunda “üretici uyarı listem” diye bir şey var. Bu listeye eklediğin yazarın yeni kitabı satışa çıktığı anda sana e-posta ile haber veriliyor. Bu sistemi kullanan var mı? Ben kullanıyorum diyeceğim de kitapyurdu sağolsun hiç e-posta atmadı o listeden :rage: başka sitelerde de böyle bir şey var mı?

Bu kaçıncı seviye? :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

Her geçen gün iyice sinir bozucu oluyor bu BKM.

5 Beğeni

20lik diş ağrısı tam olarak nerede ve nasıl oluyor acaba? Bu öğleden sonra bi’ çenemin arka tarafında sanki tutulmuş gibi bir ağrı oluştu da annem 20likler geliyor olabilir dedi. Lakin sol tarafımda hiç yok kafam karıştı. Eğer oysa ağrı artmadan filan doktora gitmek gerekir mi? Yoksa dişlerin kendisini göstermesi filan mı bekleniyor? Cevaplayabilirseniz sevinirim, teşekkürler.

Bu arada tel tedavim biteli bir sene olduğu için dişlerin başına da bir şey gelsin istemiyorum.

Deneyimlerime göre yirmilik dişler her türlü kendini hissettirebilir, ama bende de genelde tek bölge ağrır. Mesela sol tarafıma öyle bir acı saplanır ki kulak, göz, bademcik hepsinden şüphelenirim. Diğer tarafta tık olmaz falan. Bir şeyleri beklemeden doktora gidin, bir röntgen falan çeksinler, dişin konumuna baksınlar. Duruma göre izleyelim, çekelim gibi dönüt verebilirler.

1 Beğeni

Dişlerin sürmesinde sorun yoksa ağrı olmaz açıkçası. Röntgene bakmadan bir şey demek anlamsız aslında. Dişlerin sürmesi anormal olabilir. Yanındaki dişe baskı yapıyorsa ağrı olur hatta o bölgede lezyon da oluşturabilir. Ortodontik tedavi sonucu sağladığınız oklüzyonu baskı uygulayarak bozabilir. Kısaca panoramik röntgen çekilmesi gerekiyor. Duruma göre gerekeni yaparlar zaten.

1 Beğeni

@syl Teşekkür ediyorum.

Bu röntgen için normal fakültelerin muayenesinde çekilen röntgene gidebilirim değil mi? Şu an acıdan ziyade tutulma hissi gibi ama yavaş yavaş bi’ sızı geliyor geciktirmek istemiyorum. Bütün aksiliklerimin şu salgın zamanına denk gelmesine inanamıyorum ya.

@darrow2111 tekrar teşekkür ediyorum. :relieved:

1 Beğeni

Diş hekimliği fakültesine gidip hasta kayıttan kendiniz için kayıt açtırmanız lazım. Sizi muayene edip panoramik isterler. Çıkan sonuca göre doktor yorumlayıp sizi ilgili bölümlere sevk eder zaten.

2 Beğeni

Fakültelerde sıra beklemek işkence gibi, en azından Ankara’da. Normal bir polikliniğe gitseniz de olur bu aşamada, zaten eğer sorun varsa daha büyük yerlere sevk ediyorlar.

1 Beğeni