Rıhtım Kamarası

Umarım güzel dans etmişimdir. :hanci:

:laughing: ben güzel dans ederim isabet olmuş :rofl::rofl::rofl:

Underground olan her şeye varız :sweat_smile:

Kitap okumak Türkiye gibi bir ülke için yeterince “Underground” bir aktivite iken böyle bir kulübün “underground” kelimesine sahip olması tuhafıma gitti ama rüyalar tuhaftır zaten :sweat_smile:.

1 Beğeni

Güzel konuşmuş.

2 Beğeni

Duygulanmamak elde değil

5 Beğeni

YAPI KREDİ YAYINLARI’NIN “BEŞ ATLISI”

Ocak – J.K. Rowling’den - Ickabog
Ickabog, J.K. Rowling’in bundan on yıl kadar önce, kendi çocuklarına uykudan önce anlatmak için kaleme aldığı özgün bir masal. Hayali bir ülkede geçen Ickabog, yazarın metinlerinde sık sık işlenen temaları da içeren tek bir hikâyeden oluşuyor. Yapı Kredi Yayınları, geçtiğimiz sonbaharda pek çok ülkede olduğu gibi bu kitap için çocuklara özel bir resim yarışması düzenledi. Yarışmanın kazananları arasından seçilen 34 resim, Ickabog’un Türkçe baskısında yer alıyor.

Şubat – Amin Maalouf’tan Empedokles’in Dostları
Maalouf
, 2012 yılında yayımladığı Doğu’dan Uzakta’dan sonra kaleme aldığı bu ilk romanında, Uygarlıkların Batışı kitabında çözümlemeye çalıştığı insanlığın sonu, uygarlıkların kendini yok etmesi gibi olguları ustaca işliyor.

Mart – Orhan Pamuk’tan Veba Geceleri
Orhan Pamuk’un üzerinde dört yıldır çalıştığı Veba Geceleri tarihi bir roman. Olaylar 1901 yılında Osmanlı’nın 29. vilayeti Minger adasında geçiyor. Hem sürükleyici bir siyaset ve aşk romanı hem de Pamuk’un salgın, karantina, devlet ve birey konularını bir masal havasıyla tartıştığı bir kitap.

Nisan – Kazuo Ishiguro’dan Klara ve Güneş

Kazuo Ishiguro’nun Nobel Edebiyat Ödülü’nü aldıktan sonra yazdığı Klara ve Güneş, mağazadaki yerinden içeriye göz atmaya gelenlerin ve sokaktan geçenlerin davranışlarını dikkatle izleyen, olağanüstü gözlem yeteneğine sahip Yapay Arkadaş Klara’nın hikayesini anlatıyor.

Haziran – Ahmet Ümit’ten Kayıp Tanrılar Ülkesi

Berlin’de cinayetler işleyen becerikli bir katil. Zeus’un ağzından parşomenlere, insan kanıyla enfes destanlar yazan bir şair. İşlediği cinayetlerle unutulmuş tanrıları yeniden uyanmaya çağıran bir çılgın. İnsanlardan nefret ettiği için, Tanrı olmaya kalkışan bir ölümlü. Babasıyla hesaplaşmak için Olimpos’a çıkmaya hazırlanan bir çocuk… Kayıp Tanrılar Ülkesi, Avrupa’nın en renkli, en kaotik, en çarpıcı kentlerinden biri olan Berlin’de başlayıp, Anadolu’da antik Pergamon kentinin surlarında son bulacak soluk soluğa bir serüven.

9 Beğeni

Belki Kemal Sunal filminden bilenleriniz vardır, benim çocukluğumun çok popüler bir şarkısıydı. Özellikle çocuklar çok severdi diye hatırlıyorum, tıpkı 3-5 yıl önce yapılan Dem baba şarkısı gibi. :slight_smile:

Bu kaset de bana büyük halamın hediyesiymiş.


14 Beğeni

%66 indirim, 67 TL

Kardeşime sipariş verdim, bu fiyat aralığında alınabilecek en iyi raketler.
Kitap ile ilgili değil fakat güzel bir indirim olduğundan sizle paylaşmak istedim.

3 Beğeni

Çekiliş döneminin de sonuna geliyor olabiliriz. :thinking:

Buna kitap çekilişleri de dahil:

Bana bu forumda yapılan çekilişlerden hiç kitap çıkmadı, hemen şikayet ediyorum.

Kitap haberleri diye girdik yasadışı çekilişe katıldık.

4 Beğeni

Forumda 2-3 kez çekiliş ile bende kitap hediye etmiştim, yarın maliyeciler kapıyı çalmasın.

5 Beğeni

Hocam sizi tanımak güzeldi.

9 Beğeni

Milli Piyango özelleştirilince hemen ortaya bir şeyler çıktı. Şans oyunu diye nitelendirilmesini anlamak güç. Milli Piyango çekilişle para mı hediye ediyormuş? Çekilişle kitap hediye etmek ne zaman şans oyunu oldu? Bugüne dek böyle bir kanun vardı da neden gereken zamanında yapılmadı? Bir tek fenomenler mi hedef şimdi? Bunca yayınevi, blogger, booktuber, binlerce instagram, twitter, facebook hesapları ne olacak? Böyle şeylere uyuz oluyorum. Bir kurum özelleşince hemen bir şey oluyor. Pes…

9 Beğeni

Şimdilik tek hedef Fenomenler gibi. Lakin ileriki zamanlarda süreç nasıl işler, orası belirsiz. Hukuki süreci abartıp “Şans dağıtacak biri varsa o da sadece biziz.” aşamasına getirirler mi, getirirseler ne olur, sorular, sorular… :thinking: :man_shrugging:

@narpal,

VAYY!? :rofl:

tumblr_my5hh8k3JU1sg3vmpo8_250

@alper,

Uğrarsalar ilk önce bana uğrarlar. Sorun olur, haber verme imkânım da olursa haberdar ederim. :sweat_smile: :man_shrugging:

8 Beğeni

O son çekilişler içinde senin yardımını isteseydim, benim kapımı çalarlar mı demezdim. :slight_smile:

1 Beğeni

Bu işler ne kadar dikkat çekildiğiyle de alaklı. Vulcanlı sivri kulaklarım sebebiyle de en büyük dikkati ben çekerim. Zaten Vulkan da yurt dışı. :sweat_smile: Vay efendim, yurt dışı teşebbüsler bizden izinsiz kitap çekilişi yapmış :sweat_smile: Olaylar, olaylar…

2 Beğeni

Komşudan bir fincan kitap istemişimdir. :slight_smile:

12 Beğeni

Ne güzel kitap çekilişlerine katılıyordum. Çoğunlukla çıkmıyordu ama heyecanı yetiyordu, güzel oluyordu. 1 kez forumdan, 2 kez de yayınevi çekilişlerinde kitap kazanmışlığım da vardı.

Espri yapacaktım ama forumun %99’u tarafından engel yerim düşüncesiyle yapmıyorum :joy:

4 Beğeni

e77cb40bf56306acf70c196f9187490f

2 Beğeni