Rıhtım Kamarası

Bence de Mars daha yakın, her markette buluyorum. :slight_smile:

10334702436402

6 Beğeni

Bu nerede var ki? Ben hayatımda hiç görmedim. :frowning:

1 Beğeni

Gerçekten mi :open_mouth:

1 Beğeni

Gerçekten görmedim. Doksanlarda falan mı satılıyordu?

1 Beğeni

Tüm marketlerde satılıyor.

2 Beğeni

Biraz Metro biraz Snickers gibi… Hala satışı var marketlerde…

1 Beğeni

Ben de doksanları hiç görmedim. :grin: Burada çoğu markette satılıyor.

2 Beğeni

Goca Gonya’da böyle bir çikolata görmedim hiç. İlk fırsatta büyük bir markete gidip arayacağım. :slight_smile:
@alper o zaman tadı güzeldir bunun. Denemek lazım.

5 Beğeni

Gonya’da yok veya çok az galiba. Ben de hiç hatırlamıyorum.

3 Beğeni

Evet, çok güzel tadı var. Ben çok seviyorum. :sweat_smile:

2 Beğeni

Merakla beklediğim kitap çıkmış haber vermiyorsunuz.

images (4)

images (3)

Kargo elinize geçmeden okuyup bitirebileceğiniz nadir eserlerden. (Sosyal medyada gördüm bu yorumu)

5 Beğeni

İnancım yüzümden babam tüm suçu okuduğum Bilimkurgu kitaplarına attı. Ona göre Bilimkurgu günahmış. Kitaplarımı daha fazla korumam gerekebilir. En iyisi bir çukur kazıp hepsini kimsenin bulamayacağı bir yere gömmek.

13 Beğeni

Ben de babamla benzer tartışmaya girmiştim, evde kitap yüzünden huzursuzluk çıkması can sıkıcı bir durum.

2 Beğeni

Her zaman daha düzgün(!), daha güzel(!), kafayı yormayan(!) kitaplar okumamız öğütleniyor. Kaderimiz. :man_shrugging:

7 Beğeni

Tek kötü alışkanlığımız kitap olsun. :joy:

@Bay_Karamsar evet öyle ne yazık ki. Aklımızı bulandıracak! kitapları elimize dahi almamalıyız.

7 Beğeni

Görüyorum ve arttırıyorum:

6 Beğeni

Maymunlar Cehennemi’ni okuduğumda tam bu duruma göre bir kısım vardı:

Geçmişi öğrenmek için insan deneklerden birisine deney yapıldığında denek diyordu ya akli tembelliğe yakalandık. Dururken geri gitmişiz farkında olmadan onlar ise ileri diye özetlediği kısım.

Kitap okuduğu için kişinin inancını sorgulamak. Galiba akli tembellik dedikleri bu oluyor.

3 Beğeni

Kesinlikle öyle. Bu tür konularda ne kadar tartışırsak tartışalım konu hep benim kitaplara geliyor. :joy: Umarım bir gece kalkıp hepsini çöpe atmazlar. Yoksa kıyamet kopar.

Kitap ve çukur kazmak, gömmek deyince aklıma geldi.

12 Eylül’den sonra bir şeyler bir şeyler oluyor ve iş öğretmenleri toplamaya geliyor. Gelip babam ve okuldaki tüm öğretmenleri askerler gözaltına alıyorlar.

Bunun üzerine dedem babamın tüm kitaplarını gömüyor ve gömerken de itina ile tek tek tüm yazarların ismini okuyup, yazara küfrediyor. :slight_smile:

Daha sonra babam serbest bırakılınca kitaplarını gömülen yerden çıkarıyor ama dedem tek tek kitapları ayırarak ettiği küfür itinasını kitapları gömerken göstermediği için ve kitaplar da nem aldığı için büyük kısmı okunamaz hale geliyor.

11 Beğeni

Türkler Mars’a geldiğinde bizim madenlerimiz onların A haberi vardı. İzleyelim dediler. Gözlerimizi kapattık. Açtığımızda, bizim madenlerimiz, onların ekonomik krizleri vardı.

1 Beğeni