Rıhtım Kamarası

Ben hiç bakmadım. Unutmuştum bile. :joy: Şimdi baktım ve sözlük temin edilmiş ama diğer ikisi temin edilmeye çabalanıyormuş. :slight_smile:

1 Beğeni

Güzel video olmuş. Arada sponsor almasaymış daha güzel olurmuş ama. Otostopçu sevgim depreşti sayesinde :sweat_smile:

2 Beğeni

42 benim en sevdiğim sayılardan birisi. Videoyu gördüm ama izlemeye vakit bulamadım. İlerleyen günlerde artık bakacağım. Bu Pazar evde olmayınca tabii eşim izlerken kaçırdım. :sweat_smile:

1 Beğeni

Bu gerçekten başımın tacı, bana da yıllar önce editörüm önermişti. Achilles’i Aşil diye çevirmeye direndiğim için, Akhilleus olduğuna beni ikna etmek için. :slight_smile: Öğreniyoruz.

Bir de mesela Homeros’un Kızı’nı düzeltirken İş Kültür’den çıkan “Antik Yunan” kitabı da çok faydalı olmuştu. Sanırım baskısı yok, ben de bir editör arkadaştan ödünç alıp geri vermek zorunda kaldım. :frowning: Ama bulursanız tam bir başucu kitabı o da.

3 Beğeni

Aylardır Ilyada, Odyyseia ve Akhilleus’un şarkısını okumak için elimde bir şeyler olsun diye bekliyorum.
Çünkü yunan mitolojisi çok sevmiyordum, çok karmaşık geliyordu, hatta okuduğum ilk eser Circe (ingilizce basımı) olabilir., çünkü karakteri hiç bilmedem başlamıştım. :sweat_smile: Ordan gelip ismi kirke, sonra diğer karakter isimlerini de görünce “noluyor?!” diye kalmıştım. Öğrenmek gerekiyor dediğiniz gibi.
Kabalcının Mitoloji sözlüğünü aldık zaten, Azra Erhat’ın sözlüğü de BKM siparişimdeydi. Tek tek PTT şubelerini gezmese şuan elimde olurdu aslında ama :sweat_smile: Bu kipaptan bahsediyorsanız takip edip uygun bulunca alacağım :love_you_gesture:

2 Beğeni

Uygun bulabildiklerin olursa bir mesaj uzagındayım @Ozgur :slight_smile: Şuradan kitabı isteyenler İş Kültür Yayınlarına hatırlatma da yapabiliriz. :slight_smile:

3 Beğeni

Yetiş @Agape !!! Forumda kampanyaları özelden paylaşıyorlar. Arkadaşım burası herkesle paylaşma platformu lütfen :smile:

2 Beğeni

Kitabı bulamıyoruz, kampanyasını nereden bulacağız :slight_smile:

2 Beğeni

Geçen senle konuştuğumuz konuyu ne yaptın? :unamused: :joy:

1 Beğeni

Yarasa çorbası ve kurbağa bacagı kızartması mı? Yapan bir yer bulamadım. @Agape ve sen gelince artık.

2 Beğeni

Neyse ki bu sefer siz benim arkamdan iş çevirirken ben de sizin arkanızdan iş çeviriyordum. İçim rahat. :rofl:

3 Beğeni

Ben şimdi gidip, okuyayım, haberim olmadan neler yaptım acaba, çok merak ediyorum :slight_smile:

2 Beğeni

Evet bu kitap, ciltli ve epey de kaliteli basım. Tekrar basarlarsa kendime de alırım. :slight_smile:

3 Beğeni

Teşekkür ederim. @DamlaGol. Ben de istekte bulundum. Umarım tekrar basılır.

@alper bulursam mutlaka haber ederim. Burdaki kitapçılardan birinde gördüm sanki, emin değilim.

Allah bilir @agape yine neyi çok ucuza buldu. Söylemiyor bile baksana ne iş çevirdiğini :sweat_smile:

3 Beğeni

Tudem’in kataloğunu almıştık ya hani, onun son sayfasında bir bulmaca var. Onu yapıp gönderince çekiliş yapıyorlarmış ve 100 tl çek veriyorlarmış. Çocuklar için hazırlamışlar. Belki ufaklıklar için yapmak istersin diye haber edeyim dedim. :slight_smile:

1 Beğeni

Ben onların başına gelecekleri bildiğim için son kısmındaki sıralama kısmını alıp, gerisini aç kurtların önüne koyun bırakır gibi evin bir noktasına bırakmıştım. Dün bizim ufaklık orta sayfalarından birini “baba uçak yap” diye getirdi. Ama bir tane daha olması lazım, bakarım :slight_smile:

1 Beğeni

Beni listeden düşelim, kuzenim buldu kitabı.

1 Beğeni

Bu sene Mart ayında bu mesajı işaretlemişim ve diziye bakmak geçenlerde nasip oldu. Çok eğlendim gerçekten. :smiley: Üç sezon da su gibi bitip gitti. Acaba yeni sezon ne zaman gelir? İşler iyice zıvanadan çıktı. Güzel öneriymiş gerçekten ben çok memnun kaldım. Teşekkürler… :smiling_face_with_three_hearts:

Yazmadan edemedim. :joy: 4. sezon başladı, hatta bugün yarın 7. bölümü gelecek. Bu sezon da final yapacakmış artık. Netflix’e ne zaman gelir bir fikrim yok ama bein connect gayet güncel yayınlıyor diziyi.

1 Beğeni

Acelem yok. Netflix gelince izlerim artık. Bilgi için teşekkür ederim. :blush: Muhtemelen dizi bittikten sonra filan gelecektir.

1 Beğeni