Rıhtım Kamarası

Ama işte insanımız evden çok AVM’de vakit geçiriyor, Dışarıdan gelen misafirlerini şehrin gezilecek görülecek yerleri olarak AVM’ye gezmeye götürüyorlar.

İşin sosyolojik değerlendirmesi beni aşar ama Kırmızı Kedi kitapevlerini büyütmek istiyorsa AVM’lere bir şekilde girmeli.

4 Beğeni

Belki de Avm karşısında açmalı. Albenili olur ve kafe eklentisi de yapılırsa çok şık olur.

Avm’de vakit geçiren insana da ne demeli bilmiyorum. Bana afakanlar basıyor. Geçen gün eşimle giyecek üst baş kalmadı diye Avm gittik. Yolda geçen bir saatimizi çıkartırsak toplamda 45 dakika zor dayanmışız. Aldığımız ürün adedi de “sıfır”. Üstelik kalabalık bile değildi içerisi ama biz daraldık. İnsanların saatlerce sinemaya gitmiyorsa Avm’de ne yaptıklarını merak ediyorum.

Eskişehir miydi emin değilim ama bir kitap kafe var. Onun resimlerine bakmak bile bana huzur veriyor. Hatta sırf orası için Eskişehir’e gitmek istiyorum. :smiley: Hem bir şehir daha görmüş olurum hem de gözüm gönlüm açılır.

3 Beğeni

Bizim evin karşısında Arkadaş kitap Kafe var, oraya da gelebilirsiniz. Ama ben tavırlıyım Arkadaş grubuna, kaldırımdan bile geçerken kafamı diğer tarafa çeviriyorum :slight_smile: Sizi hemen yakınlarda olan Halk Ekmekte beklerim :slight_smile:

4 Beğeni

Gelirim ama üzümlü ekmekten alırsan :joy:

2 Beğeni

Üzümlü ekmek alırım, Kaşarlı simit, hatta su böreği bile alırım. :slight_smile:

Ekleme: @Ufuk Karaköy böreği de alırdım ama nerede o eski Karaköy börekleri :slight_smile:

3 Beğeni

O zaman boşver alma @Agape çok hamaratmış yapar bize bir şeyler :joy:

2 Beğeni

Ankara’ya yolum düştüğünde gelirim ama Arkadaş kafe için olumlu planlarım yok. :smiley: Sen küstüysen ben de küserim. Senin evin camından sapanla leblebi atalım. :sweat_smile:

@Ufuk Misafirliğe gidip yemek mi yapacağım? :rofl: Yarasa çorbası getiririm yanımda ama içmezsen işte o zaman bozuşuruz.

4 Beğeni

Mağarada çok bekletilmiş Yarasa’dan yapıyorsan seviyoruz @alper’le :joy:

1 Beğeni

@Agape kurbaga bacagı sevmiyorum ben ama.

1 Beğeni

@Ufuk 'u kurbağaya çevirdikten sonra yaparız o çorbayı da. :sweat_smile: Sevmezsen seni de kurbağaya çeviririm.

3 Beğeni

Risk yüksek, mecburen seveceğim. :slight_smile:

2 Beğeni

Golden Compass filmini izledikten sonra yıllarca devam filmini beklemiştim. Kitapları sahaflarda fahiş fiyatlara satıldığı için ebooktan okumuştum. Ve bugün dizi halinin ilk bölümü yayınlanmış. Çok mutluyum.

4 Beğeni

Link kötü görünüyor ama okumanızı tavsiye ederim. Maya Kitap gazeteyle söyleşi yapmış. Diğer yandan fuar ücretsiz olmalı tepkisi de gittikçe genişliyor.

https://www.yurtgazetesi.com.tr/m/tahir-malkoc-“bircok-butik-yayinevi-kitaplarini-kitapseverlerle-bulusturamadan-depolarina-“gommek”-zorunda-kaliyor”-roportaj,15.html

@GkiraraJ 7. Sınıf yanlış değilsem 12-13 yaş yapar ve şiddetle Fablehaven öneririm. Ana karakterlerden erkek olanı 13 yaşında ve inanılmaz keyifli. Kız olan karakter de zaten çok büyük değil, ablası.

4 Beğeni

Onu zaten kendime almayı düşünüyordum. Okuyabileceği bir seri ise bir taşla iki kuş vurmuş olurum tesekkurler. :relieved:

1 Beğeni

Kesinlikle okuyabilir hatta kitabın son sayfasında sorular da var. Seth’in bu davranışı ona ne kazandırmıştır? Sizce doğru bir karar vermiş midir? Ebeveynlerin sözünü dinlememekle neler kazanmış veya neler kaybetmiştir? Bu tip sorular da olduğu için kuzeninizle oturup bunları da tartışabilirsiniz. Yazar bu soruları okullarda toplu okuma yapıldığı için eklemiş. Böylece çocuklar kitapları bitirdiğinde sınıfta bu soruları tartışabiliyorlar. :slight_smile: Genç fantastik okuyucular faydalı buluyorum. Düşünmelerini, olayları değerlendirip davranış biçimlerini sorgulamalarını öğretiyor ve tabii fikirlerini ifade etmeyi de öğretiyor. Genelde bu yaş aralığına hitap ettiği için içerik de ona göre titizlikle hazırlanmış. Tabii bu ana karakterlerin söz dinleyen ve başına iş açmayan karakterler olduğunu göstermiyor. Hatta sürekli bir belaya bulaşıp türlü türlü sonuçlara da katlanıyorlar. :smiley:

2 Beğeni

Değiştirilmiş Karbon mu o? Birebir değil ama… Ne bileyim. Bu tarz bir popüler bu ara :slight_smile:

5 Beğeni

Biraz açı değişik gibi ama evet çok benziyor

Amazondan merdiven kentler ile beyaz dis alsam mi almasam mi kararsiz idim kargo bedava olmuyordu. Bi bakındım google de ikisi de en ucuz burada, alayım 5 tl için ne olacak dedim ödemeye bastım ama içimde hala bi’ isteksizlikte vardı. Mesaj gelmesini beklerken bi’ anda ödedi oldu bitti neye uğradığımı şaşırdım. :smiley: aslında kârlıyım ama bi’ yolunmuş hissetmedim de değil. Çok saçma duygular içerisindeyim. :smiley:

3 Beğeni

Bu arada dün bi arkadaşıma hediye olarak ilknoktadan bi tane daha sipariş verdim. Onu da trendyoldakini de kargoya vermişler. 15 gün olayı önemli değil yani. Haber vereyim dedim.

1 Beğeni

:slight_smile: Amazon öyledir, tanımlı kartınızdan hemen çeker parayı, TR açılmadan önce amazon.com 2-3 gün sonra çektiği de oluyordu :slight_smile: