Rıhtım Kamarası

Dur bi’ bakayım.

Eyy @nemo geldiys… yok yanlış oldu bir saniye. :buyucu: :face_with_monocle:

@nemo Sana ithaf ettiğim eserimi görmedikten sonra seni “Kozalak” yapsam ne olur yapmasam ne olur? :unamused:

3 Beğeni

:see_no_evil::see_no_evil:

3 Beğeni

Saatlerdir kozalak topluyorum. Yeni açacağım Instagram hesabım için senelik stok yapmak istedim. :smiley:

4 Beğeni

Mardin Kızıltepe. Askerlik.

3 Beğeni

Biliyorum yahu. Çabuk oldu gibisinden diyorum. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Bu arada arkadaşlar bu saçma hesabı kapatamıyorum ben. :joy: Kendi hesabımın içinden hesap ekle olarak ekledim. Telefondaki uygulamadan kapanmıyormuş zaten ama bilgisayardan da o hesaba geçiş yapamıyorum. Bilen varsa bana adım adım izah etsin lütfen. :joy::joy:

1 Beğeni

Bir de bana sor :slight_smile: ilaçlarla ayaktayım. Hatta değilim bile.

O zaman ilaçlarla yataktayım demelisin. Neyse bitti galiba. Gözün aydın. Belli bir yaştan sonra askerlik kısa da olsa uzun da olsa zor.

kadim
@Agape kesinlikle ihtiyacınız olduğundan değil de yeni çıkan kitaplar arasında görünce istemsizce çağrışım yaptı :slight_smile:

1 Beğeni

4 Beğeni

Bence bu kitabı içindeki @Agape’lerden biri yazmıştır. Ama yine de kendisinin daha bundan haberi olmayabilir.

3 Beğeni

Kafka cevap yazmış olabilir mi?

O kadar insan okuyup “ne anlamaları gerektiğini” anlamamışlar… Kafka bunu okuduysa iyice karamsar olmuştur.

1 Beğeni

Kitaplarının yayınlanması konusunda hep çelişkide olmuş. Muhtemelen “ben demiştim” diye düşünmüş olabilir. :slight_smile:

1 Beğeni

Kafka oldukça takıntılı birisi aslında. Yazdığı şeyleri birçok arkadaşına da okutan ve yorum olan birisi diye anımsıyorum. Yine de belki zamanına uygun değil bazı eserleri. Milena’ya Mektuplar kitabını okuyunca ben de kendisi hakkında epey görüş elde etmiştim. Aşk tabanlı olsa bile kitabın yarısında daha çok bakış açısını yansıtan çok mektubu var. Başka yazarlar, kişiler, eserleri hakkındaki görüşleri o mektuplarda yazıyor. Bozuk ruh hali de gözler önüne seriliyor. Kafka ölümü beklemek için yaşayan birisi sonuçta.

1 Beğeni

Çeviri için eleştiriler varmış ama bu hali ile bile kitapların (1 cilt) baskısının olmaması kötü. @Fahrettin kafka yayınları iyi bir Kafka biyografisini Kafka Yayınları Kafka kitaplığına eklemeyi, yayınlamayı düşünmez mi? :slight_smile:

Şu an okuyamıyorum ama indirdim. Müsait bir ara büyütecimle birlikte okuyacağım. :face_with_monocle:

1 Beğeni

1 Beğeni

Kadro sağlam, senaryo da güzel olursa izlenir zevkle.

5 Beğeni

Sondaki Vulture’ı görünce coştum. Örümcek Adam filmde olur mu bilmiyorum ama bir Sinister Six havası seziliyor.

Duvarda Örümcek Adam posteri vardı, üzerinde yanlış okumadıysam murderer yazıyordu. Örümcek Adam evreninden bağımsız yapmamaları iyi olmuş.