Rıhtım Kamarası

Gördüm ama izlemedim. Belki bir gün… :slight_smile:

Ah o mavi nevresimler ahh. Bizim kışladaki çamaşırhanede yıkatmıyorduk biz. Çarşıya çıktığımızda yılardık. Uzun süre yıkanmadığında bazı yerlerde sararmalar oluşuyor. Temizlik konusunda iyi olmayan üst devreler teskereyi alınca yatakları yeni gelenlere kalıyordu. Onlar da böyle yatak mı olur diye sitem ederlerdi. Haklılar da. :smiley:

2 Beğeni

Valla ben yorgan hariç alez alıp taktım artık yatak ve yastık eskiyse de yeniyse de sorun yok. Sadece yorganda yok. Maviler haftada bir kışlaya gidiyor. Burda kazancılarla kanka olduk istediğimiz saatte banyo açıyorlar. Ilk gittiğim yerde yani beşiktepede haftada 1 defa 8 dakika banyo yapabiliyordun. Deliriyordum.Ekstra duş için kışla duşuna gidiyorduk buz gibi havada geri dönüş falan. Şu an biraz daha nezih bir ortamım var. Ilk 40 gün kafa gitmişti yeni kendime geliyorum.

1 Beğeni

Askerliğin değişmeyen şeylerinden birisi de ne kadar çok vakit geçirirsen o kadar çok rahatlarsın. :smiley:

1 Beğeni

Ben başına baktım ama Ingilizce olmasının kötü olduğunu düşünüyorum. Sonuçta türk oyuncularla çekilen bir belgeselden bahsediyoruz. Madem Ingilizce çekilecekti, yabancı oyuncularla çekilebilirdi. Türkçesi var neyse ki.

İstanbulda iş bankası kitabevi gibi %25-30 indirim yapan başka kitabevleri var mı? Yky, ithaki, alfa gibi.

YKY’de %20 indirim yapıyor, Yapı Kredi banka/kredi kartı olunca %25 indirim oluyor. Tudem’de %20 indirim yapıyor. Zaman zaman indirim oranları artıyor ama bu oranların altına düşmüyor.

1 Beğeni

Var mı aramızda? :grin:

1 Beğeni

O seviyede bir korku edinemedim. Şu sıralar “okumaya başladığımı bitirememe korkusu” yaşıyorum :sweat_smile:

1 Beğeni

Eldekileri okuyamama korkusu var bende :smiley:

1 Beğeni

Bunun tam tersi var bende. Zaten tüm kitapları okumama imkan yok ama okumayı planladığım tüm kitapları okuyamamaktan korkuyorum diyelim.

2 Beğeni

D&r lar indirim yapıyor mu acaba?

2-3 sene önce Harry Potter son kitabını alacakken etiket fiyatını söylemişlerdi de almamıştım galiba. %20 falan yapıyorlarsa iyi bir seçenek olabilir benim için.

Normalde tüm kitapları etiket fiyatından satıyorlar. Özel bir indirim olursa başka, ama sadece belirli kitaplarda olur o da.

1 Beğeni

Kendime not: İnşallah yazın Antalya’ya taşınmış olursun.

:slight_smile:

Kurbağalar neden zıplıyor cevabını buldum @Agape @Ufuk

3 Beğeni

Zeus ile aynı kafada olmamız… :buyucu:

1 Beğeni

@Agape’ye “Su yılanı” benzetmesi yapman, üç günlük kurbağa hayatımız için pek mantıklı olmamış :joy:

Neyse ki o kendini Zeus sanıyor :slight_smile:

3 Beğeni

Hiç öyle bir şey yapmadım, ben kurbagalar neden zıplıyor bunun bilimsel açıklamasını buldum ve yayınladım.

@Agape ben demiştim, eğer kurbağa olursak yeniden bunun tek nedeni @Ufuk olacaktır diye

2 Beğeni

Bu güzeldi. Bunu beğendim. Tebrik ederim. :smiley: Daha üstüne laf sokabileceğimi sanmıyorum. :rofl:

@alper Yüz yüzeyken halledeceğim diğer kısmı. Nasılsa çok yakında kendisini göreceğim. :buyucu: Bu kitap çok güzel diye abuk subuk kitaplar aldıracağım. :rofl:

4 Beğeni

Büyü altındayken Olimpos, Dex gibi yayınevlerinden genç yetişkin alırım bak, yapma :smile:

1 Beğeni