Rıhtım Kamarası

Nasıl kitap yazmalıyım diyenlere.

Paylaşılan mesajların çoğu muhtemelen sahte hesaplardır ama arada gerçekleri olduğuna da eminim.

10 Beğeni

Yok artık :grin: İnsanlar sınır tanımıyor gerçekten :joy:

Sonuncusu kesinlikle trol hesap, eminim :laughing:.

Bir de kitabı başka biriyle okuyamazmışsınız, iyi oldu öğrendiğim. Yoksa havadan nasıl para gele- yok, tılsım kişiye özel olmalı, ondan.

Ben de burada boşuna bir şeyler yazmaya çabalayayım. Bazen üzülmüyor değilim. Olsun.

Unutmayın, HERKESE TEK KİTAP!

1 Beğeni

Boşuna olduğunu düşünüp yılmayın lütfen. İnsanları aklıselime davet etmeyi bıraktıkça böyle şarlatanların sesi daha gür çıkıyor.

2 Beğeni

Bilmiyorum, emeklerimin muhtemelen boşa gideceğini bilmek beni üzüyor açıkçası ama olsun diyorum. Dahiyane yazarlardan biri değilim, hiçbir zaman da olamayacağım ama insanın tutkusu kendine yeter.

Böyle bir kitaba bakıyorsunuz bir de çekmecelerde ya da bilgisayar hafızalarında çürümeye yüz tutmuş dosyalara…

2 Beğeni

Dün gece çok güzel ve kitap olmalık bi’ rüya gördüm ve uyandığım bi’ esnada sarhoş sarhoş not alıp uyudum, uyandım filan. Kafamda da güzel bir kurgu ve ihtimaller oluşuyor ama sonra bakıyorum gidişat kitap değil anime olmuş. :smiley: İlk kez de değil 3-4 kere daha böyle olmuşluğu vardı. Yazmak zor iş…

3 Beğeni

Rüyaları kayıt altına almak önemli. Şahsen genelde ilginç rüyalar görüyorum, birçoğunu not alamadığım için üzülüyorum. Bilinçaltından beslenmek mükemmel, tahmin bile edemeyeceğim olaylarla karşılaşmam mümkün oluyor.

İlla da kitap veya film olmasına gerek yok, “Vay be, böyle bir rüya mı görmüşüm?” demek için not alıyorum şahsen :slight_smile:.

2 Beğeni

Psycho pass ve ghost in the shell izledikten sonra bu iki dünyanın karışımı bir rüya görmüştüm o geldi aklıma :grin:

1 Beğeni

Zaten gördüğüm her rüya ayrı film ama bazen bunun gibi gerçekten beni şaşırtan derecede kaliteli içerikler çıkıyor işte. Diyorum kendime “ulan mertcan bundan ne şeyler çıkar be” diye. Yoksa dediğinizde haklısınız. :grin:

1 Beğeni

Ankara Kitap Fuarı;

Onur Konuğu olarak katılacakmış.

6 Beğeni

Seneye de İzmir de o zaman @erdo :slight_smile:

2 Beğeni

Bahsedilen kitap; Stefan Zweig - Satranç…

1 Beğeni

E bunda ne var? Anlamadım.

1 Beğeni

Arkadaş 77 sayfalık bir kitabı bir günde bitirmenin bu şekilde dile getirilmesini üzücü bulmuş. Katılmadım dersem yalan olur.
Yine de Kötü Çocuk, Psikopat vs. okuyacağına Zweig okumuş, umut var bence @aeglos

3 Beğeni

Kimse kmsenin bir şeyi kaç günde veya saniyede bitirdiğini tartışabilecek/eleştirebilecek hakkı kendinde nasıl bulabilir?

Tartışmıyor ve eleştirmiyorum.
İlk cümlemde bir insanın yazdığı bir cümleden onun hakkında tamamen öznel bir çıkarımda bulunup kendimce bir anlam yükleyerek kapıldığım bir duyguyu paylaşıyorum.
İkinci cümlemde ise o insanın edebi olarak zevksizlik kabul ettiğim (ki bu düşünce tamamen bana aittir,başka kimseyi bağlamaz) bir tercih yapmasındansa güzel bir tercih yaptığını ve bunun bana biraz da olsa umut verdiğinden bahsediyorum.

1 Beğeni

Herhangi bir şeyi eleştirmek için herhangi birinden izin almam gerektiğini düşünmüyorum.
@Pyrewrath 'ın da dediği gibi durumun üzücü olduğunu düşünerek paylaştım ve hala öyle olduğunu düşünüyorum.

2 Beğeni

Bunu yazan kişinin yaşını, iş durumunu, hayatını bilmeden 80 sayfalık kitabı 1 günde okudu diye eleştirmemek gerekiyor.

Benim çocuk olduktan sonra okuma hızım çok düştü mesela, bazı günler 30 sayfa okusam kendimi şanslı hissediyorum. Bekarken 300 sayfalık kitaplar beni için çok azdı, kolayca bitiriyordum.

Gerçi bekarken Siddhartha kitabını beğenmemiştim ama sonuna kadar okumak istediğim için 1 haftamı almıştı.

5 Beğeni

Buradaki yorumları okurken gülüyorum :)) neyi tartışıyorsunuz ki :slight_smile: neyse ben de kendi düşüncemi belirtmek istiyorum. 1 günde bitirdim diyor yani siz de okuyun kısa zaten anlamında. Devamında da çok güzel bir kitap demiş. Satranç kitabını okumuştum ben de. Gayet güzel bir kitap bence. Bu yorumda üzücü bir yer göremedim şahsen. Muhtemelen yorum yapan kişi bu kadar düşünmemiştir :grin:
saygılar :slight_smile:

5 Beğeni