Rıhtım Kamarası

Keşke iki tane bisikletim olsa bazen araziye çıksam diyorum ben de. Benim bisikleti sürüyorum arazilere felan yıprattım hemen, zamanında bakım yapınca fazla sorun çıkmadı.

Yol bisikletini geçtim şehirlerin bile hali çok kötü, kaç kere kazalardan anlık dikkatle kurtuldum felan. Önüne yaya atlar, halk otobüsü kulağında kulaklık vardır 1 cm sıyırarak geçer korkar irkilirsin kontrolü kaybedersin, yollar taşlı topraklı kayar düşersin ne çıkacağı belli olmaz. Bisiklet yolu zaten allaha şükür yok. Daha fazla uzatınca yine karamsar bene dönüşeceğim yazımın sonuna geldim.

2 Beğeni

Bisiklet sürerken kulaklık mı takıyorsunuz :astonished: Bence iyi hayatta kalmışsınız. :grinning:

2 Beğeni

Vazgeçtim o huyumdan.

2 Beğeni

Vazgeçmemiş olsanız gerçekten çok şanslı olduğunuzu düşünüp o şanstan kendime isterdim :laughing: Bir keresinde sahilde sürerken kulaklık takmıştım - sahilde olması gerektiği gibi bisiklet yolu vardı birde - ve kazadan kılpayı kurtulmuştum dedim kulaklık her şekilde sakat

4 Beğeni

TRT 2 geri dönmüş… Hadi hayırlısı.

Canlı Yayın

3 Beğeni

Enpara en avantajlısı fakat sorun için cevabım bankalar havale işlemi için ücret kesmez. Kesen banka varsa tebrik etmek lazım. Havale zaten aynı bankanın hesaplar arası yaptığı işlemin adı. Eft bankalar arası yapılan işlemin adı. Havale bütün bankalarda ücretsiz. Eft ise Enparada ve varsa maaş hesabı gibi özel bi hesabınız bankayla yapılan sözleşmeye göre ücretsiz olabiliyor

2 Beğeni

Benim ziraat var okul zamanından kalma ama bitecek süresi internetten alışveriş için bir şey bulayım demiştim. Aklımdaki bkm express midir nedir oydu, yükle kullan sanırım o. Enpara’nın hesap işletim ücreti filan olmadığını duyunca ilgimi çekti ve eft almaması da çok iyiymiş. Ancak herhangi bir para ödüyor muyum veya bir şartı var mı? Ayrıca bu şeylerden para almıyor ve kampanya da yapıyorlarsa bunlar parayı nereden kazanıyor ki? Pek anlamam bankacılıktan. Son soru hesap açmak için gerekli bir şey var mı yani belli bir bakiyenin üstünde mi açılabiliyor hesap yan, 2 bin 5 bin gibi? Bilginiz varsa ve yardımcı olursanız çok sevinirim. Ben banka işlerine bulaşmayı hiç istemeyen ve düşünmeyen biriyim borçtan filan korktuğum için öde kullan şeklinde olsa çok iyi olur ama ücret alınsın da istemiyorum. @alper hocam siz de biliyorsanız bakmanız için etiketledim.

2 Beğeni

Ben Akbank’da dahil baya bankayla yaptım işlem hiç denk gelmedim. Maaş hesabım falanda değildi ama yapıyorsa gerçekten ilginç.

Hatta özellikle birine para yollayacaksam hangi banka hesap no verirse ücretsiz olsun diye o bankaya ait hesabımdan yollarım

2 Beğeni

Akbank bana bir kart göndermişti. Nereden bulmuş bilmiyorum ama öyle posta kutusunda mazlum mazlum duruyordu. Hayatım boyunca hiç aramışlığım bile yoktu. Benim adımaydı üstelik :smiley: Neyse, aldım bunu bir kenara attım. İşkillendim çünkü hoşuma gitmedi. Bir şey gelecek başıma anladım. İyi ki atmamışım. :smiley: Beş sene sonra bu hesabıma ekstre gönderdiler 500 tl. O gün çıldırdım ve müşteri hizmetlerini aradım gayet sakince ona şu soruyu sordum: Şifresini bile alıp aktif etmediğim kartın ekstresi nasıl 500 tl geliyor? Cevap yok. Sonra bankaya gidip kapattırdım. :smiley:

4 Beğeni

İnternet alışveriş para gönderme alma için en uygunu enpara ve cepteteb. Bankacılık işlemleri için para almıyorlar
Herhangi bir işlem vb parası ödemiyorsunuz. Hesap açtırmak için hesaba para yatırmak zorunda değilsiniz.

Bankalar parayı kredi kartı ve mevduat hesaplarından kazanıyor. Başka şeylerden vardır mutlaka.

Kredi kartlarını almayıp sadece hesap açtırıp ATM kartını kullanırsanız para ekle kullan yaparsınız.

BKM ekspres ayrı bir banka hesabı değil . Bir ödeme kanalı. Kullanmak için bir banka hesabınızın olması gerekiyor

3 Beğeni

İş Bankası havele ücreti aldı benden son iki alışverişte. Sinir bozucu bir şey ama 2-3 lira diye sakin kaldım. Havalenin mantığını bilmeyen banka da oluyormuş…

3 Beğeni

Çok teşekkür ederim. Ben enpara’nın ve cebteteb’in kredi kartı ve mevduat hesaplarına sahip olduğunu bilmiyordum bkm gibi bir ödeme kanalı zannediyordum. Gerçi bkm için banka hesabı gerektiğini bilmiyordum.

Peki sizce enpara mı daha iyi cebteteb mi?

@Agape ödedin mi peki ekstreyi?

3 Beğeni

BKM express herhangi bi kartınız varsa ekleyip kullanabilirsiniz. Uygulamasını indirip üye olmanız yeterli. Tavsiyem ya enpara kullanın. Aynı zamanda enparayı BKM’ye ekleyin kampanyaya göre oradan da kullanın. Yada limiti düşük kredi kartı alın. BKM’ye ekleyin oradan gene kullanım yapabilirsiniz. BKM’nin esprisi kart bilgilerini bir kere oraya girince alışveriş yaparken kart bilgilerine ihtiyaç duymadan ordan tek şifreyle alışveriş yapabilmeniz. Parayıda bankalarla yaptığı anlaşmalar sayesinde kazanıyor. Siz bi kartınızı ordan kullanınca BKM bankadan komisyon vs alıyor olsa gerek.

Enpara alın her türlü bence. Cepteteb içinde başvuru yapıp limiti düşük bi kredi kartı yada banka kartı çıkartabilirsiniz. Dijital platformlarda güzel kampanyalrı oluyor ikisininde. Bide bunlarla BKM kullanınca tam olur :slight_smile:

3 Beğeni

Ben ikisini de aktif kullanıyorum. İkisinin de farklı iyi kampanyaları oluyor.

Sadece para ekle kullan yapacaksanız ve birini tercih edeceksiniz size hangisinin ATM yakınsa onu tercih edin.

Yine de enpara bir adım daha önde sanki

Ekleme:
Unutmadan yazayım, enpara ya da cepteteb kampanyaların bazı kriterleri oluyor. hesaplarınızı açtırıp, kampanyaları kullanırken kampanya kriterlerini okumayı unutmayın. Örneğin Enpara kampanyaları için ayın enparalısı olmak lazım, 5 ayrı kolay yapılabilir işlemler var, onları tamamlamak gerekiyor ayın enparalısı olmak için

100 TL üstü para girişi
ATM den para çekme
fatura ödeme
gibi…

4 Beğeni

Sence ben öder miyim? :smiley: Hayatımın en büyük olayını yarattım. Aklına gelecek her türlü mecraya yazıp, şikayet ettim. Lanet ettiler ve ekstreyi iptal etmek zorunda kaldılar.

5 Beğeni

Buna inanirim. Ajshakshja! :heart:

5 Beğeni

O iş çok tehlikeli kartı almasanız kurye vs bişey yapıp daha büyük sorun yaşatabilir. Birde bankalar o kadar üçkağıtçı ki başka bir iş olsa (birkaç banka hariç) şubemize gelmeniz gerek derler en ufak iş için. Ama kartı herkese gönderecekler gelip almama vazgeçme durumunuz oluşabilecek ya, eve kadar gönderiyolar yeterki şu kartı alsın diye.

5 Beğeni

Hangi banka, hangi bankamatik karti mevzusuna da, “Cok net Enpara!” diyerek giriyorum.

Omur boyu eft ya da odeme komisyonu almayacaklarina dair garantileri var.

Hesap icinde cok buyuk bir kolaylikla birikim hesabi acabiliyorsunuz. Ayni kolaylikla kapatabiliyorsunuz.

Mobil bankacilik arayuzu daha tatlis.

Surekli bir sekilde puan veriyor ve o puanlari da caniniz istedigince kullanabiliyorsunuz.

Bunu 1999 yilindan beri akliniza gelebilecek pek cok bankayi kullanmis bir hanim ablaniz olarak soyluyorum. :mrs_claus:t3:

5 Beğeni

Enpara kullananları CIA takip edebiliyor diye duymuştum.

3 Beğeni

Limiti düşük kredi kartı mı? Ama ben kredi kartı şeklinde kullanmak istemiyorum ki. Ben hem kampanyalardan yararlanacağım, hem internet alışverişi yapacağım hem de para transferi yapacağım, borçla işim olsun istemiyorum, limit filan korkutuyor beni. :smiley:

@alper ayın enparalısı olamam yüksek ihtimalle para yatırma çekme tamam da fatura ödeme olmaz işler karışır. Ben burada hiç enpara veya cebteteb veya teb bankamatiği görmedim belki genel atmlerde olabilir.

@Agape Ödemezsin tabi ama boşvermişliğin de az değil hani. :smiley:

4 Beğeni