Rıhtım Kamarası

Gerund and Infinitive’ye nasıl çalışmalıyım ey Rıhtım! Sanırım speaking ve reading aşinalığı gerekiyor.

Geçenlerde telefonumu fabrika ayarlarına geri döndürdüm. Ondan sonra Play Store’da ayarlar kısmında cihazınız sertifikalı değil uyarısı veriyor. Bu yüzden ne bir güncelleme yapabiliyorum ne de yeni bir şey indirebiliyorum. İnternette çözümü adı altında bir kaç şey var, yaptım ama sonuç alamadım. Bunun gibi bir şeyle karşılaşan var mı? Ya da nasıl çözülür bir fikri olan?

Malcolm X’in hayatını anlatan bir kitap almak istiyorum. Tavsiye ettiğiniz bir yayınevi var mı ?

Yük ağır geldiği için çekemeyen atı, sahibi bu hale getirmiş. Günümüz insanlığının resmidir… İnsanın içinden orada olmak vardı diye geçmiyor da değil… :angry: :angry: :angry:

5 Beğeni

Vicdan diye bir şey yok demek ki :face_with_symbols_over_mouth:

1 Beğeni

Sinirden yumruklarımı sıktım bir 20 - 30 saniye kadar. Zaten hayvanın haline baksana bir deri bir kemik. Büyük ihtimalle yemekte vermemiş.

2 Beğeni

Telefonunuzun markası nedir acaba?

“At demezem sana, kardaş derim; kardaşımdan ileri.” (Dede Korkut’tan) diyen, kışın kuşlar donmasın diye kuş evleri yapan atalardan, kedilerin derisini yüzen, yavru köpeklerin bacaklarını kesen torunlara dönüştük…

6 Beğeni

Huawei GT3 -20karakter

Resim hassas içerik içerdiğinden aramızda da çocuk yaşta üyeler bulunduğu için lütfen bu tarz vahşet ve kan içeren resimleri buğulayalım. Yasal olarak da bu tarz resimleri uyarısız paylaşmak yaptırımlara sebep olabiliyor. Forumumuzu koruyalım.

3 Beğeni

NHK Word resmi sayfasındaki Hayao Miyazaki ile 10 Yıl belgeseli erişime açılmış. 45’er dk iki bölümden oluşan belgeselde Türkçe altyazı seçeneği de bulunuyor.

12 Beğeni

Teşekkür ederim izledim. Belgeselin Türkçe altyazı seçeneği de var. İzledikten sonra bunu anlamış olsam da İngilizce bilmeyenler için söyleyeyim. :slight_smile: Ayrıca gerçekten büyük ustanın çalışma anlarına şahit olmak büyülüydü.
Düzeltme: Belgesel 4 bölüm. Ben de 3. bölüm otomatik açılınca farkettim. Son iki bölümünde de Tr altyazı yok. İlgilenenlere duyurulur.

1 Beğeni

Beşir ayvazoğlunun Haşim biyografisi elinde olan var mı? İnternette 650 sayfa gözüküyor ama bana gelen kitap 350 sayfa.

@alper
Sizde olma ihtimali yüksek, o yüzden sizi etiketledim :slightly_smiling_face:

Daha önce kitap şömizi bastıran oldu mu acaba forumda? Kitapları ciltlettirip kapak resmini de şömiz olarak bastırmak mümkün mü yani? Yoksa kapak telifli olur diye basmazlar mı?. :thinking:

1 Beğeni

Henüz yaptırmadım ama etik olarak sıkıntılı durmuyor. Sorduğum bir dijitalci İngilizce olmadığı sürece sıkıntı olmaz demişti. Zaten ufak baskı merkezlerinde çoğunlukla kitapmış telifmiş kimse aldırış etmiyor.

1 Beğeni

Kendin için ise isitediğini yapabilirsin fakat ben yaptırıp satıcam diyorsan sıkıntı çıkma ihtimali yüksek.

1 Beğeni

@Pyrewrath Teşekkür ediyorum. Kuzenimde ki kralların yolunun kapağı gitti ve ciltletmeyi düşünüyorum ama aynı zamanda resmi de şömiz olarak bastırsam güzel olabilir diye düşünmüştüm. Hoşuma giderse belki zamanla tüm Brandon eserlerine yaptırabilirim.

1 Beğeni

Sonuçları resimler, yorum ve maliyet ile paylaşabilirseniz harika olur. :slight_smile:

1 Beğeni

Elbette, ortalık durulursa ilk iş. :relieved:

1 Beğeni

Mücellitte yaptıracaksanız 1 kitap için en az 500 lira gözden çıkarmanız lazım, ama normal ciltleme diyorsanız ciltten 25-30 şömiz işide 3-5 lira tutar.

1 Beğeni