Rıhtım Kamarası

Netspeed 63 tllik paketi aldım. 35 mbs download ve 3 mbs upload mevcut. Taahhüt yok ve 200 gb kotası var ama kotası bitince 1 gb için 50 kr alıyorlar. 76 tlye ulaşınca direkt sınırsız oluyor. -76 tllik sınırsız paket var direkt ona dönüşüyor- bi’ yavaşlama filan uygulanmıyor yani. Altyapısı olursa direkt 35 alıyorsunuz lakin altyapı yoksa değişebiliyor. Yine de türktelekoma bin basar kesinlikle. Bu güne kadar hep taşınabilir modemim dahil tt kullandım ve iki cihazı bırakın tek cihazda bile ping oluyordu internette. Az önce oyuna girip 4 cihazdan 1080p de video açmama ragmen ms hareket etmedi. Ki kötü bir modem kullanıyorum hani, iyi bir modemle çok daha iyi işler çıkarabilir. Ama orada altyapı varsa ikisini de değil turkneti öneririm. Eğer altyapı olursa 100 mbs download ve 50 civarı upload veriyorlar. Ama altyapı yoksa kesinlikle netspeed en doğru tercih diye düşünüyorum. -Evet bağlanalı bir saat oldu ama 3 haftadır araştırıyorum. :smiley: Biraz araştırırsanız aynı sonuca varırsınız bence.

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim. Ben Türksat kullanıyorum, 66 TL olması lazım. Sabahları 50 mbs, akşamları ise 20 mbs download. Upload hızımı tam hatırlamamakla beraber sizinkiyle aşağı yukarı bir hıza sahibim. Pingim ise 6’nın üstüne çıkmıyor.

1 Beğeni

Vallahi normalde 1 değiyorsa şu an 10 değiyordur. Millet saldırıyor reyonlara. Haftasonu sokağa çıkma yasağı gelecek filan diye millet saldırmış. Makarna olarak bi’ tek lazanya kalmış. :sweat_smile:

Başlık karmaşası olacak ama her gün eve gelince temizlenmem 45 dakika sürüyor. Günün yorgunluğu onlarca insana laf anlatmak derken beni en çok yoran şey bu oluyor. Evde üç kişi var. Bulaşmasın diye elimden geleni yapıyorum. Sonra da odama kapanıp izole oluyorum. Her şeye rağmen yoruldum. Bu tip tekrarlı muhabbetler beni çok yoruyor. İnsanlara laf anlatmak çok zor. Anlatmak da denemez aslında kimse kendisini, ailesini önemsemiyor ona hayret ediyorum. Son çareyi “Bakanlık yazı yollamış, mecburi” demekle buldum. Şimdi hiç savaş vermiyorum. Bi’ eldiven taktırmak bu kadar zor olmamalı.

3 Beğeni

Paylaşıldıysa affola, İthaki twitterdan karantina günleri için her gün iki kısa hikaye paylaşıyor.

1 Beğeni

Merhaba Rıhtım ahalisi.

Bir konuda sizlerin bilgisine danışmak istiyorum. A101’de çalışmış biri var mı acaba aranızda? Ya da çok yakın bir tanıdığı? Çalışma koşulları hakkında bayağı bir olumsuz yorum okudum. Nedir ne değildir bir de buradan sormak istiyorum.

1 Beğeni

Arthur Conan Doyle’un “Tekinsiz Öyküler” kitabını okuyan var mıdır acaba? Varsa beğendiniz mi?

Kitap siparişi vermek istiyorum ama içimden bir ses ısrarla almamam gerektiğini söylüyor nedense. :man_facepalming:t2:

3 Beğeni

Bende deli gibi almak istiyorum. Kitap indirim başlığına baktıkça içim gidiyor. Ama sevgilime söz verdim. O da benim bu konudaki çılgınlığıma dur demek için sınır getirdi. Ki bunu isteyen benim. Beni desteklemese belki de yola çıkacak olan 4, 5 kargom olurdu. :roll_eyes::confused: tam alacağım ona verdiğim söz aklıma geliyor. Sürekli alma çılgınlığımın önüne geçtiği için mutluyum tabi.

4 Beğeni

@Strenergy nerelerde? 6 Mart son görülme tarihi. Bir şey olmadı inşallah. Haberi olan varsa çıtlatsın.

3 Beğeni

Ben internetten alışverişi pek sevmiyorum.Kitapları görerek almam lazım :smiley:Şu virüs illetinden kurtulalım(şuan sadece ihtiyaç halinde markete gidiyorum)kitapçı kitapçı doyasıya geziceğim ve 2-3 tane alacağım kitaplar var onları alacağım.(Zombi istilası,uzaylı istilası vs olmazsa tabi :laughing:)

@Expelliarmus @GkiraraJ Kitapları görerek almayı seviyorum,internetten hasar görebiliyor ve kargo beklemeyi sevmiyorum :slight_smile:

Yazmayı unutmuşum.Tabi ekonomik olarak siteler daha avantajlı.

1 Beğeni

Kitapçıya yine gidilir, kitapçıya gidip kitapları görüp yine de internetten alırım. Özellikle D&R mağazası tam gezmelik, almalık değil :laughing:

2 Beğeni

Katılıyorum, belki ilgi çekici bir şeye denk gelirim diye drye gider; sonra eve gelip internetten alırım.

1 Beğeni

Joe-Bob iyi hissetmişti. Ölmek aklındaki son şeydi. Yine de hasta bir adamdı. Texaco’da gazdan daha fazlasını almıştı ve Harry Trent’e bir trafik cezasından daha fazlasını vermişti. İşini seven bir insan olan Harry, hastalığı ertesi güne kadar 40’tan fazla kişiye bulaştırdı. Bu 40 kişinin hastalığı kaç kişiye bulaştırdığını söylemekse imkânsız. Bir toplu iğnenin ucunda kaç melek dans edebilir diye sorabilirsiniz. Beş taneden oluşan makul bir tahmin yapacak olsaydınız; sayı 40’tan 200 olurdu. Aynı makul formülü kullanarak bu 200’ün 1.000, 500.000 ve 25.000’i enfekte ettiği söylenebilir.” - S. King - Mahşer

3 Beğeni

ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yüzeylerde, daha önce açıklanandan çok daha uzun süre yaşayabildiğine dikkati çekerek Japonya ve California’daki yolcu gemilerinde, tahliyeden 17 gün sonra bile kabinlerde virüsün izine rastlandığını bildirdi.

Her geçen gün daha da kötü haberler geliyor. Allah sonumuzu hayır etsin.

1 Beğeni

İş hayatı konusunda bir değişiklik yok hala. Bunun için çabalıyorum diyebilirim.

Birden fazla sınav süreci yaşıyorum bu nedenle epey sessizleştim :smile:

Ve herkes gibi evdeyiz tabi.

4 Beğeni

Bankalar taksitlendirme işlemini nasıl yapıyorlar? Mesela 600 tlden 6 taksit bir ürün alınca ben 600, 600 6 ay boyunca çekiyorlar sanıyordum ama ziraat kartımda direkt 3600 çekip ödemesi 600 oluyordu. Kartta 3600 yoksa çekilmiyordu. Normalde öyle ama ben yanlış mi biliyorum acep?

Taksit taksit değil paranın tamamı kartın limitinden eksilir. Siz ödemeyi taksit taksit yaparsınız.

1 Beğeni

Teşekkür ediyorum. Birde sizi yakalamışken sorayım, siz mayıs sonuna kadar sanırım bir üniversitenin e kitap arşivini açtığını söylemiştiniz ama bulamadim bugün arayıp. Linkini vermeniz mümkün mü tekrar?

1 Beğeni

Journo paylaşmıştı, haberin linkini aşağıya ekliyorum.

1 Beğeni

Rick and Morty’nin yaratıcısından yeni bir dizi geliyormuş , “Solar Opposites”.
8 Mayıs’ta Hulu’da yayınlanacakmış :slightly_smiling_face:

7 Beğeni