Rıhtım Kamarası

Gizli sırlarını açığa çıkarıp dünya çapında ifşa yapmayacaklar tabi :smiley: Üzerinizden para kazanıyorlar sadece.

2 Beğeni

Ben pimpirikli insanımdır. Hiçbir reklama tıklamam. Hatta mümkünse 650 kere kontrol etmeden hiçbir şey indirmem. :smiley: O yüzden zor. Benimle uğraşmayı bıraktılar demek bu sebepten. :smiley:

2 Beğeni

Birden bire bankalar daha çok arar oluyor bazen de saçma sapan yerlerden tatil mesajları geliyor. Mailler spam dolmaya başlıyor. Facebook da tescilli kimlik hırsızı olduğundan güvenemiyor insan. Yoksa takip etse de çok problem değil. Kısır döngüye girmese (bir çantaya bakınca her yerin çanta dolması veya satın aldığım kitapları göstermesi gibi) reklamlar bile yararlı olabilir.

2 Beğeni

Bankalar aramaz, tatil mesajları da gelmiyor, spam yok, facebook da yok. :smiley: Whatsapp da nadir kullanıyorum. Zamanında tüm bunlardan bıkmış ve hayatımdan mümkün olduğunca çıkartmıştım. Pasif bir twitter hesabım var. Öyle arada derede bir şeyleri okumak için kullanıyorum ama şifresini ve mail adresini de unuttum. Bir şey olsa giremem mesela ama umurumda da değil. :smiley:

3 Beğeni

Konu Mr. Robot dizisine bağlanacak giderek :slight_smile: Reklam geliri olabildiğince artsın bu sitenin. Saçma siteler, kanallar kazanacağına burası kazansın.

3 Beğeni

Onu da izledim. Hiç gerek yok öyle paranoyalara. :smiley:

2 Beğeni

Ben biraz geniş çaplı düşünüyorum konuyu, yoksa Mark Zuckerberg ne yapsın benim narpal profilimi :slight_smile:

3 Beğeni

Ben de pasif olarak instagram ve ondan da nadir girdiğim twitter dışında sosyal medya kullanmıyorum. Facebook uygulamasını tamamen sildim ancak bazı akrabalarım ile tek iletşim bağım facebook olduğu için messenger uygulamasını mecburen tutuyorum. Gittikçe interneti yeni kullanmayı öğrenen amcalara evriliyorum sanırım. Günlük internet rutinim sabah gazetelere göz atmak, kayıprıhtımda dolanmak, youtube’da video izlemek ve instagramda doğa fotoğrafı, illüstrasyon ve karikatür beğenmekten ibaret bir hal aldı son zamanda. Bir de alışveriş için kullanıyorum 2-3 ayda bir işte.

Mr. Robotu izlemedim ama bizi takip ediyorlar diye paronaya yapacak bir durum yok ortada. Zaten kendimiz paylaşıyoruz tüm bilgilerimizi. Biz paylaşmazsak akraba ve arkadaş çevremiz paylaşıyor. Ben herkezden ve herşeyden gizli yaşayacağım tribine girmeye gerek yok sadece çaktırmadan bilgilerimin satıldığını ve birilerinin bundan para kazandığını bilmek sinirimi bozuyor.

4 Beğeni

Günaydın ahali. Herkesi tek tek alıntılayamayacağım için @alper’in mesajı ile genel bir yanıt vermeye çalışacağım.

Forum üyelerini elbette rahatsız etmek istemeyiz lakin bu işi sadece sınırı sayıda alana reklam koyarak yapıyoruz. Adsense %100 doluluk oranı ile çalışıyor lakin forumda benim de henüz tespit edemediğim bir sebepten ötürü reklamlar bazen gelmiyor. Fakat bu durumun bana öze bir olay olduğunu düşünüyordum. Gün içerisinde çaresine bakacağım.

Tüm forumdaşlara teşekkürler.

7 Beğeni

O yazılar ne öyle? :sweat_smile::sweat_smile:

2 Beğeni

Helikopter Yayınları’nın kitapları mükemmel. Nadir kitapları bulup ayıklamaları ve basmaları. Kitabın kırmızı boyası, sade kapakları…

Henüz bir tanesine sahibim onu okumakla meşgulüm. Aleksandr Kuprin - Zamanın Tekerleği

2 Beğeni

Çok Rus yahu :cold_face:

2 Beğeni

Dresden Dosyalari’nin ucunku kitabi Hayalet Tehlikesi’ni ariyorum. Fakat satisi yok. Haliyle sahaftan temin edilecek. Nadir’de 65 TL’nin ustunde fiyatlar hep ve hak verirsiniz ki baskisi tukenmis bir kitaba ulasmak icin bobregimden olmak da istemiyorum. Rica etsem kitabi daha uygun bir fiyata goren, duyan, 4 ve 5 ile birlikte satmak isteyen olursa beni bi’ tur durtukler mi?

5 Beğeni

Merhabalar, aynı durumu hala yaşıyor musunuz?

3 Beğeni

Düzelmiş, teşekkür ederim. :smiley:

2 Beğeni

Çok değerli Rıhtım yetkililerine sesleniyorum. Uzun zamandır aklımda ama nedense sormaya üşeniyorum. https://kayiprihtim.com/ ve https://oykuseckisi.com/ sitelerine karanlık tema yapmayı düşünüyor musunuz? Forumdaki tercihlerimize göre olsa veya köşede ufak bir düğme olsa da ona tıklayınca karanlık temada kalsa çok güzel olur diye düşünüyorum.

Eğer varsa ve ben bilmiyorsam kusura bakmayın :slight_smile:

6 Beğeni

Profilde Tercihler > Arayüz kısmında mevcut karanlık tema.

5 Beğeni

Forumda karanlık tema kullanıyorum zaten. Buna benzer birşey _**https://kayiprihtim.com/ ve https://oykuseckisi.com/**_ sitelerinde de mi var? Varsa nerede

3 Beğeni

Özür dilerim. Yanlış anlamışım. Portalda varsa ben de bilmiyorum.

4 Beğeni

Mevcut durumda yok. Sonrası için de şimdilik bir şey diyemiyorum

3 Beğeni