Rıhtım Kamarası

Teşekkür ederim bilgilendirme için.

2 Beğeni

Forumdan okuyabilirsin. Devamını görüntüle dediğinde oluyormuş. Ben de sormuştum.:blush: Siyah tema kullananlar için portal gerçekten göz kanatıcı oluyor.

3 Beğeni

Ben onu bir beceremiyorum. (DEVAMI…) yazana tıklayıca sanki forumda açacakmış gibi geliyor ve kısa süreliğine körlük yaşıyorum. Halbuki Gönderinin Tamamını Göster... desem dediğiniz gibi daha rahat edeceğim ama refleks olmuş sanırım.

4 Beğeni

Ben de zor alıştım. :smiley: Yine de sonradan alıştım sonunda. Öbür türlü insan göz damarlarını hissediyor. Bir de ben evde bile akşamları loş ışıkta otururum. Akvaryumun ışığından başka ışık yakmıyoruz. Bir anda oda aydınlanıyor öbürüne tıklayınca. :smiley: Geçen gün mavili temayı deneyeyim dedim değişiklik olsun beş dakika dayanabildim. :smiley:

3 Beğeni

Ben bunu görsem, şöyle uzaktan filan bayılırım. Ciddi bir arı fobim var. Normalinde bile kalp krizi geçirecek gibi oluyorum. Bu şöyle uzaktan geçse ben iptal…

5 Beğeni

Ya buna her seferinde çok gülüyorum, başkalarının da izlediğini bilmek güzel. :joy:

2 Beğeni

Ben de yayından kaldırıldıktan sonra izleme şansına eriştim, çok severim. Mizah anlayışımı değiştiren dizilerden biri. Diğerleri de İşler Güçler ve Kardeş Payı.
Bu türde ince mizah yapan dizileri seviyorum, şu ara kalmadı gerçi.

2 Beğeni

Evet onu da izledim.
Ulan İstanbul da espri anlayışı bakımından bu dizilere benzeyen güzel bir işti bence. Vay be, resmen stresimi alıyorlardı. :joy: Tekrar çekilseler keşke, ya da ekipleri farklı işler yapsa.

2 Beğeni

İkisi de izlendi. Hatta Mutlu Ol Yeter’in zamansız bitişi çok şaşırtmıştı beni.
Yalnız kendimi çok kötü hissettim ya. Tavsiyelerinizin hepsini izlemiştim, böyle bir garip oldu. Nasıl tarif edeceğimi de bilemiyorum açıkçası. :smiley: Geri çeviriyormuşum gibi hissettim, kusura bakmayın lütfen.

3 Beğeni

Bildiğim kadarıyla o ekiplerin şu ana kadar yaptıkları bütün işleri izledim, umarım Blu tv ya da Netflix’e de işler yaparlar.

3 Beğeni

Daha uygun bir yer bulamadım o nedenle burada paylaşmak istedim. Orhan Kemal’in 1971 yılında Sinan Yayınları tarafından basılmış bir kitabı, Çizgiler Ferit Öngören ve tüm sayfa kenarlarında çizimler var.

9 Beğeni

Belgariad’dan sonra aklımda bir seri daha vardı acaba inceleme yapılmış mı diye baktım ve bulamadım. Önümüzdeki 1 sene içinde onu da yazarım artık. :joy: Her ay böyle bir inceleme mi yapsak acep :thinking:

7 Beğeni

Yeni konu açılsın sana kitap özetleri yap. Okuyamayıp sıkıldığımız kitapları senin özetinle tamamlayalım. Çok başarılısın bu alanda :slight_smile:

5 Beğeni

Valla neden olmasın? Ben de yazarım. Bu arada hangi seriymiş merak ettim.

4 Beğeni

@Ufuk ahaha. Okuyamayıp yok. :joy: Oku yahu çok güzeller. Tamam Locke için bir şey diyemem gerçekten farklı bir alanı var ama diğerleri… Yine de ben senin tarzıni biraz olsun anladım sanırım. Sen daha derin şeyler seviyorsun.

@cankutpotter Söylemem. Sürprizi kaçmasın. Zaten nasıl bugüne dek kimse incelememiş anlamadım. Mutlaka konuşulmuş ama biri de enine boyuna yazmamış hiç. Bu sıralar rahatsızım. Geçsin onu da güzel güzel içimdeki benlerle birlikte oturup inceleyeceğiz. :sweat_smile: Senden de ayrıca bir Malloryan bekliyorum. Mutlaka incele.

Her seri veya kitap olmasa da bazı kitaplar gerçekten incelenmeli ve kendine has konusu olmalı. Mini mini incelemeler yapıyordum fakat daha detaylı incelemeler yapmayı düşünüyorum kendi usulümce. Sitenin standartlarına uyamıyorum. :joy: Bu sebeple hep free inceleme olacaklar. Eğer bu sene okumayı bitirebilirsem elimde güzel, yazmayı ve araştırmayı ayrıca mitolojiyi sevenler için çok hoş bir seri var. Daha çok mitler ve o toplumların geçmişini anlatıyor ama yazar olmayı düşünenler icin ciddi hayal gücü çalıştıran bir seri falan filan. Bir sürü şey var aslında geri planda kalmış. Ben de bunlara karşı biraz zaaf var. Zamanla üsenmez de zaman bulursam yazacağım. Bakalım.

4 Beğeni

Yukarıda benden bahsediyorsun sanırım. :joy: İyice meraklandım şimdi.

4 Beğeni

Geçen sene de dilden girdim bu sene de dilden gireceğim, test çözmenizi öneririm. Öncelikle yayın olarak DİLKO, YDS, ELS gibi işinin ehli yayınları öneririm. 4 ayrı kategoriden (Gramer, Vocabulary, Reading, Skills) bolca test çözüp özellikle yanlışlara odaklanmak mantıklı olacaktır. İngilizce seviyenizi bilmediğim için ne derece konu çalışıp video izlemeniz gerektiği konusunda bir yorum yapamıyorum fakat soru çözerken fazlacaa vakit kaybedip zorlanıyorsanız ya da yanlışlarınız bilgi eksikliğinden dolayı çıkıyorsa mutlaka video izleyerek vs. notlar almaya çalışın. Dediğim gibi en önemlisi her kategoriden pratik yapmak. Çalışmazsanız patlama olayı şu anki seviyenize ve yorumlama yeteneğinize bağlı fakat pratik yapmak riski azaltacaktır emin olun. Taze kan olduğum için başka sorunuz olursa cevaplayabilirim yazmanız yeterli. :slight_smile:

3 Beğeni

Laputa Kitap’tan çıkma Beyaz insanlar & Kızıl El var bildiğim kadarıyla bir de Işıldayan Piramit mi ne vardı Babil kitaplığında.

3 Beğeni

Türkiye’de malesef kıymeti bilinmeyen bir yazar. Konuyu açmasına açarım ancak basılı çok kitabı yok. Aşağıya Türkiye’de yayımlanmış kitapların listesini ekledim. Zaten Yüce Tanrı Pan ile Üç Sahtekar 2 yayınevinden çıkma.

Yazarın Tüm Kitaplarının Listesi

4 Beğeni

Üste wikipedia linki de ekledim tüm kitapların listesi mevcut.

3 Beğeni