Rıhtım Kamarası

Geçmiş olsun. İyi olmanıza sevindim. :pray: Serbest cisimler dikkat dağıtmanin yanında yaralanmalara da sebep olabiliyor.

1 Beğeni

Geçmiş olsun. Trafikteyken dikkatli olmak şart. En ufak şeyde birkaç hayat birden gidebiliyor.

1 Beğeni

Hepinize çok teşekkür ederim, aslında trafiğe uzak, ıssız bir alandı, biraz da ondan kaynaklı oldu (etrafın bomboş olmasından sanırım rehavete kapıldım, en kötü durum da o zaten). Tek tesellim hiç bir can zararı, yaralanma vs olmadan atlattım. İlk kazam hayatımda.

Geçmiş olsun. :pray:

1 Beğeni

Çok geçmiş olsun. Arabalar çok sağlam gözüksede hareket halindeyken ufak bir darbede parçalanıyorlar. Çok şükür canınıza birşey olmamış.

1 Beğeni

Çok geçmiş olsun. Umarım ilk olduğu gibi sonuncu olur.

1 Beğeni

2 adet gönderi şu konuya taşındı: Karn Aduamin (Tanışalım, Kaynaşalım)

Geçmiş olsun.

Her şey teoride kuralına uygunken bile kaza oldu mu oluyor işte. :man_shrugging:

1 Beğeni

Çok geçmiş olsun, yara almadan atlatmanıza sevindim… Keşke trafik kazası konusunda hiç siftahınız olmasaydı fakat insanlık hali işte. Bir daha hiç yapmazsınız umarım. Geçen gün ben de kendi dikkatsizliğim yüzünden ucuz atlattım, refleksle ani fren yapmasam ciddi sonuçları olabilirdi. Emniyet kemerini tabiri caizse bakkala giderken bile takmak lazım, çok önemli.

@isos81 size de çok geçmiş olsun.

3 Beğeni

Bugün pek uğurlu bir gün değil gibi. Herkes bir şeyler atlatmış. @isos81 Çok geçmiş olsun. @Okuryorum cana geleceğine mala gelsin. Çok geçmiş olsun.

@Ozgur çok geçmiş olsun. Umarım arkadaşın testi negatif çıkar ve sizlere bulaşmamıştır.

2 Beğeni

Geçmiş olsun. İyi ki emniyet kemeri takılıymış.

1 Beğeni

@Okuryorum @isos81 geçmiş olsun.

2 Beğeni

Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar. Hala kasko ile, çekici vs ile uğraşıyorum. Terör bölgesi olduğunu söyleyip bir yığın sorun çıkartıyorlar. Tabii ki güzel ülkemde mağdur olmam kaçınılmazdı. @ozgurs59 evden 10 metre mesafe bile gidecek olsam, emniyet kemerimi takarım. Arka koltukta ya da otobüste bile takan tiplerdenim, herkese de tavsiye ederim. Kaza yapmış birisi olarak ayrıca trafikte yayaların, yolcularımızın ve diğer sürücülerin de canları bize emanet, buradan ders alıp daha dikkatli olalım.

Daha önce de arka koltuktayken yol şartları nedeniyle kayarak kaza yaşamıştık, yine hepimizde kemer vardı bir sorun olmamıştı. @taurenim malesef dikkatsizlik günümüz dünyasının en büyük sorunu. O kadar fazla dikkat dağıtıcı durum oluyor ki, daha büyük sorunlara da gebe. Bu bana kötü ama bir tecrübe oldu. Dediğim gibi, kendi canım da değil ama başkasına bir zarar vermeden atlattığım için çok mutluyum.

5 Beğeni

Çok geçmiş olsun.

1 Beğeni

Çok geçmiş olsun, dikkat edin kendinize. Ben de geçen hafta eve geldim. Üst komşu 2 aydır entübe haldeydi ve daha yeni kurtuldu, eve çıkartmışlar sonunda fakat sesi o kadar korkunç ki anlatamam. Adam iyileşmemiş sanki, o denli berbat. Şimdi de en alttaki komşu korona olmuş, hastanelerde sürünüyor. Apartmanda kim var kim yok kaçmış. Bir biz varız.

İşin garip yanı eşimin işyerinin yarısı korona ve hâlâ çalıştırıyorlar. Bu insanların testi pozitif çıkmış yani. Belirtiler seyrek diye rapor filan da yok. Paşa paşa çalıştırıyorlar. Maske takın, uzak durun diyorlar. İyi de bu insanlar sahada geziyor üstüne. Resmen korona üretim tesisi gibi herkes bir merkeze sabah, akşam toplanıyor, tüm gün yüz çeşit insanla içli dışlı oluyor, hatta eve gelip arıza gideriyorlar. Kurumlar önlem almıyor, kişiler önlem almıyor, her yer korona bence.

Mesela üst komşu korona olduğu gün binanın altındaki markete girip alışveriş yapıyor, ona buna bakıyor, eve gidiyor bir yatıyor ertesi gün kalkamamış. Hastaneye götürmüşler ambulansla, yapılan inceleme sonrası üşütmüşsün denilerek eve yollanıyor. Adam gözünü açamıyor, yemek yiyemiyor. Bi’ test yapalım diyorlar, pozitif çıkıyor.

Devlet test yapmak istemiyor. İş yerinde evhamlı birisi araçtaki arkadaşı korona çıkınca 150 tl verip özelde yaptırıyor. Pozitif çıkıyor. Evham yapıp baktırmasa en az 3000 kişiye bulaştırır.

@Okuryorum Çok geçmiş olsun. Hayat öyle basit şeylerle yitip gidebiliyor ki bazen ekstra dikkat lazım.

4 Beğeni

Geçmiş olsun arkadaşlar.

1 Beğeni

@Okuryorum @isos81 Geçmiş olsun hepinize.

2 Beğeni

Nereye yazayım bilemedim. Almayı düşündüğünüz, bir sonraki alışverişe bunu da ekleyim dediğiniz, aklınızdan çıkmamasını istediğiniz kitapların listesini internet ortamında tutabildiğiniz bir yer var mı? Ben almayı düşündüğüm kitapların listesini herhangi bir sitenin sepetinde tutayım diyorum ama bu sefer o siteden yapacağım alışverişte sepeti boşaltmak zorunda kalıyorum. Sizin hem bilgisayardan hem cep teletonundan ulaşılabilen liste tuttuğunuz bir mecra-ortam var mıdır?

1 Beğeni

Daha sonra almak istediğim kitapları İdefix favori listemde tutuyorum.

2 Beğeni

Google E-Tabloları kullanıyorum ben. Excel gibi hücreleri olduğu için kullanması kolay oluyor.

1 Beğeni