Rıhtım Kamarası

Merhaba. Yolcu güven seviyesine ulaşabilmek için aşağıdaki kriterler yeterli mi?

1 Beğeni

Merhaba hoş geldiniz. Kriterleri karşıladıktan sonra yeni güven seviyenize en kısa sürede kavuşabilirsiniz.

1 Beğeni

Bi sorum olucaktı.
Forum kurallarının 6-cı maddesiyle ilgili. Şimdi her hangi bir üye buradan ayrılırsa forumda olan üyeliğini silemez mi? Yani orda hesabı açık olarak kalırmı? Tam anlamadım da. :sweat_smile:

Silinmiyor maalesef.

Yanıt için teşekkürler :slight_smile:
Neden silemiyoruz ki? :thinking:

Mesajları mı, hesabı mı?

Hesabı

Bu konuda bilgim yok. Belki mesajlarla alakalı bir şeydir. Hani, mesaj ile profil verisi birbiriyle ilişkilidir. O yüzden sistem silmeye izin vermiyordur.

Şöyle düşünün; 5 sene sürekli forumda olan birisi nereden baksanız binlerce mesaj yazmıştır. Ve bunun üstüne forumdan ayrılıp hesabını silmek isterse hiç de iyi bir şey olmaz. Çünkü o üyenin tüm mesajları da gitmiş olur ve bu da konularda bir kargaşaya sebep olur. En basitiyle o üye ile başka üyemiz 10 dakikalık bir sohette bulunduklarında hesabı silinen üyemizin mesajları da silindiğinde diğeri o konuda sanki kendi kendine konuşuyormuş gibi görünecektir.

6 Beğeni

Hmm, evet mesajlarla bağlaştırınca mantıklı geldi hesabın silinmemesi :smiley:
Teşekkürler cevaplar için.

1 Beğeni

Az önce gördüğüm videoda kızın dedikleri çok mantıklıydı direkt paylaşmak istedim. “Kitapları filme uyarlamayı bırakmalıyız. Kitaplar dizi olmalı. Kitaptaki her bölüm, dizinin de bir bölümü olacak ve böylece hiçbir şeyin kesilip atılmasına da gerek kalmayacak.”

Kitap uyarlaması diziler olsa da böyle tıpatıp hiç yapıldığını görmedim güzel olabilir ama bir yandan da tıpatıp olmamasının iyi olduğunu düşünüyorum.

2 Beğeni

Kıyamet sonrası bilim kurgu öyküleri veya roman yazıyor /yazacak olan ve hikaye fikri arayan yazar / yazar adaylarına fikir önerisi.

3 Beğeni

Sanal platformlarda birbiriyle tartışabilen insanların motivasyonundan istiyorum.

2 Beğeni

Niye sanal platformlarda tartışılamıyor mu? Gerçek hayattan farkı nedir? Hem daha iyi işte en azından ipler gerilince birbirimize ağız burun dalmıyoruz.

@alper Haberin içeriğiyle kapak resmi ne alaka çözebildiniz mi?

Bana o motivasyondan bir kavanoz temin edersen seninle bunu tartışırım.

1 Beğeni

One Punch Man animesinde vardı bu.

3 Beğeni

Haber içeriği ile ilgili bilgi veren araştırmacının AP’ye verdiği fotoğrafmış. Başka bir ayrıntı varsa göremedim.

1 Beğeni

Türk dizilerinde oynayan oyuncular ekmek parasına mı çalışıyor yoksa idealleri var mı? Türk dizisine ne zaman denk gelsem bunları düşünüyorum.

Ben de onu diyorum işte mecbur olunmasaydı eğer böyle bir prodüksiyon ve senaryoyla benim önüme gelseler ben bile evet demem. Özellikle ATV’de oynayan dizilerdeki insanları sokakta görsem selam bile vermem o derece iticiler.

2018-2019 yılının neredeyse her gününü kitaplarla geçirdim. 2019-2020 yılıysa kitaplara küstüğüm bir yıl oldu, kitap okudum mu hatırlamıyorum bile (bu durumun kitap okumaktan artık pek de hoşlanmadığım için oluşmuş olması mümkün). Bu durumdan ötürü iki seneyi karşılaştırıp ufak bir inceleme yapmak istedim, kendi içimde yani. Yardımıma günlüklerim yetişti :sweat_smile:. Hem 2018-2019 hem de 2019-2020 yıllarına ait girdileri karşılaştırdım.

Sonuçlar beklenilen cinsten. Dil ve anlatım açısından oldukça kuvvetliymişim (öznel açıdan diyorum) Eh, o zamanlar öykü ve şiirle uğraştığımdan ötürü de olabilir (Beki de 2017-2018 yılıydı hatırlamıyorum). Bir sene içinde “şairane” (şaka tabii ki, anladınız siz onu :sweat_smile:) bir dilden ilkokul Türkçesine geçiş yapmışım. Bu kadar kısa süre içinde bu denli bir değişiklik olacağı aklımın ucundan geçmezdi. Bir tuhaf oldum :slight_smile:.

Kitap okumayı seven, daha doğrusu kitapkurdu olan insanlar arasında yersiz yurtsuz kalmış gibi hissediyorum açıkçası :slight_smile:.

13 Beğeni