Rıhtım Kamarası

Üstteki linki de düzelttim.

Arthur Machen (Wikipedia)

4 Beğeni

Yepyeni kitabın geldiği hal. Diğerleri de böyle oldu. Eski fontunun olmamasıyla birlikte bir de siliniyor. Hemde çok kolay siliniyor. Bu kapaklarıyla olan basımı alıp da aynı sorunu yaşayanlar var mı acaba?

2 Beğeni

Harry Potter değil de bu materyal kullanılan her kitabımda benim de böyle oldu. Epey dikkat etmek gerekiyor. Biraz fazla dandik bir malzeme. Belki şeffaf oje sürülerek önlenebilir. Biraz cila istiyor gibi ama tabi bunu epey dikkatli yapmak lazım. :joy:

2 Beğeni

" Karar veremedim " diye bir başlığımız mı olsa ne…

Watership Tepesi kitabından uyarlama animasyon varmış ve Netflix’de animasyon var.

Epsilon bandrol alınca kitap ve dolayısıyla hikaye gündemime girdi. Bilemedim… kitabı beklesem mi animasyonu izlesem mi?

3 Beğeni

Ben her zaman kitapların daha önde olduğunu düşünmüşümdür. Okuma eylemi izleme olmadan önce yapılınca hızlıca akabiliyor fakat izlenip kitaba oturunca bir türlü ilerlemiyormuş hissi veriyor. Üstelik atlanan sahneler de cabası oluyor.

Daha demin “The Colour of Magic (Büyünün Rengi) - Terry Pratchett” izledim. İnanılmaz fazla atlanmıştı. Tabi birkaç yerde güldürü etkeni vardı ama kitap daha iyiydi. Oyunculukları beğenemedim. Yıllar evvel izlemiştim dayanamadım yine bakayım dedim. :smiley:

Benim oyum önce kitap. :vulcan_salute:

8 Beğeni

Evet. En iyisi kitabı beklemek.

3 Beğeni

God of War oynarken kitabı da okuyayım dedim. Oyun önden gidince ve kitaptaki diyalogların aynısı oyunda olunca kitabı okumam çok anlamsızlaştı. Zaten oyunda altyazıları kaçırmadan okursan kitabın tamamını okumuş oluyorsun. Oyun oynarken okuma eyleminide yaptığım için bana mantıklı geldi açıkçası. Film ve dizilerde durum biraz daha farklı tabi. Eğer izlersen kitabı okuman çok manasız kalabilir.

@Agape bu arada bende izleyeyim bari. Kitabı okumayı yapamadım belki izleyince severim.

4 Beğeni

Yalnız film çok eksikti. İkinci kitapla birleştirmişler yer yer o sebeple epey eksik. Ayrıca 2008 yapımı olduğu için de efektlerde biraz sorun var. :sweat_smile:

3 Beğeni

Arkadaşlar Kim Milyoner Olmak İster? başvuru yapacağım. Bir soru için yardımınızı alayım.

1 Milyon TL değerindeki soruyu siz soracak olsanız ne sorardınız?

2 Beğeni

Hemen bi üstteki arkadaşa sorun, özel güçleri var :smile: @Agape

4 Beğeni

İlginç bir soru olmalı, şansım artar belki.

2 Beğeni

İlginç bir soru yerine ilginç bir profil oluşturun. Elinizdeki en abuk subuk fotoğrafı koyun. Ciddiyim. Ben zamanında bu yarışmaları denemek amacıyla birkaç başvuru yaptım efendi gibi baktım olmuyor. Sistemi değiştirdim. Abuk subuk şeyler yazıp, komik hikayeler anlattım. Saçma sapan fotoğraflar koydum. Ertesi gün aradılar. Bir değil, iki değil bir sürü yarışmadan geri dönüş oldu. Benim amacım deney yapmaktı. :laughing:

3 Beğeni

Keşke yedek sırtımız, yedek uzvumuz, yedek organımız filan olabilse. Bu ağrıdı mı? Çıkar, hooop yedeğini tak. Ta ki diğerinin ağrısı orada kendi kendine geçene kadar.

5 Beğeni

Ya da ferusimyasal gücümüz…

4 Beğeni

Ya da yedek bedenler. Yaşlı adamın savaşı ve Değiştirilmiş Karbon kitaplarından sonra tek hayalim bu oldu. Organik olmasın Sentetik kılıf bile yeterli olur benim için.:grinning:

4 Beğeni

Hep @alper yüzünden oturdum inceleme yazıyorum. Yarın mesuliyet kabul etmem. Kafama soktu bir kere…

9 Beğeni

Ben henüz bu ay kitap alışverişi yapmadım, geçen ayın kitaplarının gelmesini bekliyorum. Aylık kitap alışveriş limiti dolan varsa en başta @Ufuk olmak üzere onlar düşünsün

3 Beğeni

Bak inceleme dedin merak ettim şimdi. :grinning:

2 Beğeni

@alper Ben senin kesinlikle okuduğunu düşünüyorum. Okumadıysan eğer, okumadığını öğrenince bir daha yorum yapacağım. Şaşıp kalacağım, hayret edeceğim filan. :smiley:

@cankutpotter Yok o mitler ile alakalı olan değil. :smiley: Onu da artık bir sonraki sefere yapacağım. O daha çok toplumları küçük küçük kitaplarla incelemiş bir seri. Başlangıç için çok güzel bilgiler veren acayip bir şey o. İnşallah hâlâ baskısı vardır. :smiley: Baktım varmış baskısı, huh…

Daha bilindik birisi ama nedense bu seriyi kimse didik didik incelememiş. Olmazsa olmaz…

4 Beğeni

:joy: Aynı durumdayız bende daha hiç alışveriş yapmadım. Fuara gidicem yarın. Fuardan nasıl çıktığıma bağlı olarak ayın geri kalanında alışveriş yaparım. İncelemelerini merakla takip ediyorum :+1:t2: Ama bu ara çok fazla okuyamıyorum. Bir iki tane oyun oynadım baya vaktimi çaldılar :slight_smile:

@Agape incelemelerini yaptığın kitaplar umarım ilgi alanım dışındadır :slight_smile:

4 Beğeni