Rıhtım Kamarası

2 Beğeni

Kartınızın internet alışverişi kapalı ise veya limit dolu ise veya daha bilmediğimiz kart ile ilgili bir sorun varsa çıkıyor. Kart numarasını, limiti, internet alışverişine açık mı ve benzeri durumları kontrol edebilirseniz sorunuz çözülebilir.

1 Beğeni

Limiti dolmuş,2 sini iptal edip,birini aldım sadece.

1 Beğeni

4 adet gönderi şu konuya taşındı: Kitaplar Hakkında Danışma Başlığı: Şu Kitabı Okudunuz mu?

Dostlar çok uzun zamandır kitap okuyamıyorum, kitaplığımda okumadığım kitaplar çığ gibi büyüdü, aynısı dizi izleme listem ve oyun kütüphanem için de geçerli. Hangisini yapayım diye düşünürken hiçbirini yapamıyorum. Bu problemi nasıl aşabilirim? Daha önce bu tarz sıkıntı yaşamış var mı aramızda?

2 Beğeni

Benim de böyle duraklama dönemlerim sürekli oluyor genelde akışına bırakıyorum.

Rastgele bir şeye başlayınca devamı geliyor. Listenizde bir mini dizi varsa onunla başlayabilirsiniz mesela ya da ortalama kalınlıkta bir kitapla. Oyun hakkında bir şey söyleyemiyorum çünkü hiç oynamam. :smile:

Seçenekler ne kadar çoksa yığılma o kadar artıyor ama aynı zamanda hangisini önce seçtiğinizin de önemi kalmıyor. İçinizden geçen ilk şeyle başlayın bence.

1 Beğeni

Teşekkürler bakacağım bunlara.

Yakın tarihe meraklıyım. Yansızlık vb. konularda güvenebilir miyiz…

Benim iki tavsiye için mi sordunuz?

Bende o duraklama dönemi çok uzun sürüyor. Asıl problemim de bir şeye kaptırınca diğerlerini unutuyorum. Bir gün 3 bölüm dizi, 2 saat kitap okuma, sonra oyun oynama gibi planlama yapamıyorum. Bu plansızlık beni öldürüyor.

Evet, özellikle Mahmut Şevket Paşanın kitabına güvenebilir miyiz. Yansızlık ve tarafsızlık anlamında

Hayır. (20 karakter)

Tabii ki biliyorum bir anı kitabı yansız olamaz ama değerlendirmeleri olaylara ve kişilere bakış açısı ne derece samimi ve ne derece gerçekçi olursa kitap o kadar tarihe kanıt olarak kalır. Neyse çok da önemli değil. Eğer okuma listeme alsaydım bir hayli diplerde olurdu zaten.

Dönümü 25 USD, 4 dönüm alsak, ileride imar geçince kat karşılığı 3 daire alırız. :slight_smile:

6 Beğeni

Acaba çocuklarımız gelecekte “babam zamanında ucuzken oradan arsa alsaydı…” diye iç geçirecekler mi? ))

3 Beğeni

Arkadaşlar bir sorum olacaktı, aldığınız kitapları okumadan önce bir kenarda bekletiyor musunuz virüs sebebiyle? Ya da direkt okuyor musunuz? Hepsiburada kitap kargomu getirdi akşamüzeri, normalde kitaplığa koymadan dışarıda duruyor kitaplar biraz ama Cormac Mccarthy’nin yeni kitabına başlamak istiyorum bir an önce. Karar veremedim.

Virüs cansız-kuru yüzeyde pek yaşayamıyor diye biliyorum. Biraz havanlandırdıktan sonra paketi özenli bir şekilde açıp hemen elimi yıkamaya gidiyorum. Kitabı da kolonyalı bir peçete ile silip kalorifer peteğine koyuyorum kolonya daha çabuk uçsun diye. Sıkıntı yaşamadım hiç, yaşayacağımı da sanmıyorum.

2 Beğeni

Kitaplar gelir gelmez kutularından çıkarıp balkona koyuyorum ben de. Birkaç saat havalandırdıktan sonra bir bez ile silip öyle yerleştiriyorum. İçim rahat ediyor. Bir de bazı kitapların çok tozlu geldiği de oluyor. Bir yandan iyi oluyor silmek o yüzden.

3 Beğeni

Ben ellerimi yıkamak dışında cansız yüzeylerle temasta ekstra bir önlem almıyorum.

Eğer bunu uygulayacaksanız buradaki espri kolonyanın mümkün mertebe geç uçmasını sağlamanız olmalıdır. Virüslerin yapısının bozulabilmesi için alkolle 15-20 saniye temas ettiğinden emin olun. Ellerimizi kolonyaladığımızda da aynı şekilde.

3 Beğeni

Kitabı silmek rahat 30 saniyemi alıyordur :smile: çitiliyorum bir bakıma :stuck_out_tongue:

1 Beğeni