Rıhtım Kamarası

Neyse ki kolay ezberlenir bir numara vermişler bize. :smiley:

1 Beğeni

Kargo gönderip alanlar için zaten telefon - TC söyleyince adres onların sisteminde çıkıyor, şöyle düşününce ismimiz - telefonumuz - TC no eşleştirme ile adresimizin olmadığı yer yok. E-ticaret siteleri, lokantalar, kargocular vs vs.

2 Beğeni

Şu sistem oturduğunda eminimki kargo göndermek ve almak çok daha rahat olacak. PTT’den kargo gönderirken ev adreslerini yazmak benim için bir işkence. Umarım hızlıca bu sistem oturur.

3 Beğeni

Tam tersini düşünüyorum. Şimdi bir şekilde adrese geliyor. Normal adresle kargo ülkeyi geziyor, rakam adresle dünyayı gezer herhalde. Çok yakında bu sistemle “Kargo firması adresi bir rakam ile yanlış yazmış kargo başka yere gitmiş.” cümlelerini görürüz diye düşünüyorum.
Temassız kargo yaptılar güya; kodu söylüyorum ya sistem çalışmıyor ya da işi uzun sürüyor deyip kimlik numarası istiyorlar.

2 Beğeni

İki yazarı da hiç okumadım ama yine de paylaşayım. Davanın ilk zamanları gazetelerde epeyce yer bulmuştu.

Azra Kohen, “Fi” kitabının kendi eserinden çalıntı olduğunu iddia eden Başak Sayan’a açtığı davayı kazandı.

“Fi”nin Sayan’ın yazdığı “Bağlanma Korkusu”ndan intihal olmadığına karar veren mahkeme, ayrıca Sayan’ın 150 bin liralık manevi tazminatı 3 yıllık faiziyle yazara ödemesine hükmetti.

ESA -Avrupa Uzay Ajansı- Ay evleri

12 Beğeni

Dünya’nın görünüşü çok hoş. Bir de ilk görseldeki uzun yapı araştırma için mi kullanılacakmış yoksa birkaç ailenin yaşayabileceği bir lojman mı acaba?

Ay da çalışacak ilk astronotlar için planlanan mimari yapılar demişler.

Google Translate çeviri ile okuyabildiğim için çok şey kaçırmışımdır ama aileler ile ilgili bir şey yok galiba.

1 Beğeni

Tasarımı diğer insanlar için de uygun gibi geldi bana. Dışa çıkıntı yapan kısımlar daha uzun yapılırsa birer daire olurlar. :smiley:

1 Beğeni

Google ve google servisleri 3-4 dakikadır “uçtuğu” için tekrar okuyamadım. :slight_smile: Hatırladığım kadarıyla yaşanabilir alanların olduğu yapılar 3-4 katlıydı.

1 Beğeni

Affedersiniz, araya gireceğim.

Youtube’a girebilen var mı? Wifi çalışıyor olsa bile giremiyorum şu an. Erişim engeli mi getirildi acaba?

Galiba genel bir sorun, Google servislerinin çoğu yok.

Ben denedim şu an ama hata verdi. Az önce Türkçe altyazı sitesine girmeye çalıştım oraya da girmedi. Demek bir sorun var.

@alper Gmail’i denedim ama onda sorun gözükmüyor. Youtube kaynaklı olabilir demek ki.

@SJack Altyazı sitesi derken Youtube’dan ayrı bir siteye mi erişmeye çalıştınız?

Evet, oraya da girmedi.

Anladım. Teşekkürler.

Biz birçok servisini kullanıyoruz. Analytics, admobb, APPS gibi hiç birine 3-5 dakikadır erişilmiyor.

Anladım. Genel bir sorun demek ki. Teşekkürler.

1 Beğeni
1 Beğeni

Eveeet, yine zamanı geldi :smiley: Şu montumu ne zaman giysem ,Stillsuit giymiş gibi bir hisse kapılıyorum. Kafamı da sıkı sıkıya kapıyorum. Soğuk girmesin , su gitmesin…

image

1 Beğeni