Rıhtım Kamarası

Bu markayı daha önce duymamıştım. Hatta Dune göndermesiyle uyumlu olsun diye paintle çizdiğinizi düşündüm Rab yazısını ama biraz araştırınca öğrendim markayı.

Çok iyi outdoor markasıdır, yukarda paylaşılan kaz tüyü montu bende kullanıyorum. Tavsiye ederim.

1 Beğeni

Kaz tüyü üretim şekli sebebiyle her türlü kaz tüyü ürününe karşıyım. Umarım bunu bilmeyerek yazmışsınızdır.

Kaz Tüyü Nasıl Elde Edilir?

Aaa sizin yazdığınız saatde Azerbaycanda da Youtube ve bir kaç uygulama çalışmıyordu. Bizim canlı dersimiz yarım kaldığı için haberim olmuştu. Şimdi Türkiyede de olmadığını duyunca şaşırdım. :grin:

@Expelliarmus hayvana azap veriyorlar resmen. Resme bile çok zor baktım, içim acıdı. :neutral_face: Ben de bilmiyordum kaz tüyünün böyle elde edildiğini. Bilgi için de teşekkürler.

1 Beğeni

Küçükken köyde kaz tüyü yastıklar yapılınca görmüştüm, kazların canı çok yanıyor. Nasıl bağırdıkları, kaçmaya çalıştıkları hala aklımda.

Şu an bir sorun görünmüyor. Dünyada durum nasıldı, bilemiyorum, kontrol etmedim. Google’ın bir sorunu olsa gerek, dediğim gibi.

Evet bizde de zaten yarım saat falan sorun oldu. Sonra her şey normale döndü.

Kaz tüyü elde ediliş türleri farklılık göstermektedir. RAB ürünlerinde kullanılan kaz tüyü de RDS sistemiyle elde ediliyor. Günümüzde iyi outdoor firmalarının birçoğu RDS sistemini kullanıyor. Bilginiz olsun arkadaşlar. :point_down:

RDS nedir? RDS Standardı (Responsible Down Standart) Nedir?

RDS’den başka Capdun adında Avrupa Birliği onaylı bir sistem daha var. Benim Mango montum bu özelliğe sahip. Eskiden, arkadaşların söyledikleri gibi diri diri yoluyorlarmış hayvanları ama artık belli başlı büyük firmalar çevreci ve hayvansever bir tutum içindeler.

1 Beğeni

@isos81’i banlayalım kafamız rahat etsin. :joy:

Kesin çözüm! Yoksa ben doğru bildiğimden şaşmayacağım cadı hanım :slight_smile:

:blush:Şaşmayın tabii. Yalnız Sjack Uzay Simitçisi’dir.

Valla ben cadıymış, hem de kızılmış, yok efendim uzayda simit sarayı sahibiymiş bilmem. Dil bilgisi kurallarına uymayan denetmenler her zaman radarımdadır :face_with_monocle: :slight_smile:

Yalnız her ne kadar cadı olsan da seni tebrik ediyorum, henüz hiç açık vermedin (Gratel hariç o da kraker istisnasına girdi). Buradan koca bir alkış gönderiyorum sana :clap:

Aslına bakarsan klavyem İngilizce ve bozuk. Zaman zaman bazı harflere basmıyor. Tekrar tekrar yazıyorum. Mesajı oluşturur oluşturmaz okuma huyum var. Kaçan bir şey olursa hemen düzenliyorum. Yine de bazen göremiyorum. :slight_smile:

1 Beğeni

Her sene yılbaşı piyangosu alıp yarın zepzenginim hayalleri kurardım :smiley: Bu sene hayaller iptal oldu. Almayacağım.

Milli Piyango, On Numara, Sayısal Loto ve Şans Topu gibi şans oyunları tamamen saçmalık. Ödülü yüksek gösterip milyonların aklına giriyorlar. Ödülü çoğunlukla kendileri alıyor. Özellikle sayısal oyunu değiştiğinden beri kimse bilemez duruma gelmiş olay. :smiley: Artık oynayanlar bile oynamamaya başlamış. Hoş ne kadar bırakan olursa olsun bağımlıları var bu oyunların ne yazık ki.

4 Beğeni

Ben de Demirören’e geçtiğinden beri almıyorum. Zaten hilenin hurdanın sonu yok, hergün ayrı bir skandal çıkıyor.

5 Beğeni

@erce @SJack Zaten yılbaşından yılbaşına alıyordum. Hile hurda benimde aklımı bulandırınca almama kararı aldım. Senede 1 gün güzel güzel hayaller kurardım. Hayal kurmakta hayal oldu.

2 Beğeni

Piyangoyla alakalı 1984’te güzel bir kısım vardı ama çok hatırlayamıyorum. Sanırım parti içinde görev almayan fakir ve işçi insanların bulunduğu şehir kısmında geçiyordu.

1 Beğeni

El değiştirdikten sonra bir site yapmışlar. Oyunlar filan var. Eğlencesine oynayabiliyorsunuz. Tam bir günümü buna harcadım ve bana verdiği 1000 tlyi bir türlü yükseltemedim. Her seferinde bir şey oluyor ve para kaybediyorum. Tüm gün buna mesai harcadım ve neredeyse tüm oyunları denedim. 1001 tl bile olmadı. :joy:

3 Beğeni